Abant Gezilecek Yerler

Abant Gölü: Dört mevsim farklı renklere bürünen Abant Gölü ve çevresi fayton gezileriyle ünlüdür. Gelen her turist bölgede fayton turlarına ve gölde düzenlenen sandal turlarına katılıyor. Heyelan set göllerinin bir örneği olan Abant Gölü’nde bisikletle gezintiye çıkabilir, göl kıyısındaki restoranlarda yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Göl kıyısında gezdiğiniz anları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmeyi unutmayın.

Yedigöller Milli Parkı: İsmini, içindeki yedi ayrı gölden alan Yedigöller Milli Parkı; doğa yürüyüşleri, kamp, piknik, fotoğraf safari gibi aktiviteler için en ideal noktalardan biri… Abant’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer alan milli park, hem fauna hem de flora açısından oldukça zengindir. Her mevsim gidilebilen bir bölge olsa da, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yoğun ilgi görüyor.

Abant’ta Neler Yapılır?

  • Abant’ın ünlü serpme köy kahvaltısıyla güne başlayın.
  • Abant fayton turlarıyla göl ve çevresini mutlaka gezin.
  • Bisikletle Abant’ın doğasında gezintiye çıkın. Dilerseniz patika yollarda yürüyüş de yapabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin yanınızda mutlaka fotoğraf makinesi bulundurun.
  • Kış mevsiminde Kartalkaya Kayak Merkezi’ne geçerek karların tadını çıkarın.
  • Abant Gölü’nde sandal gezisine katılın.
  • Abant’ta Ne Yenir?

    Her mevsim tatil imkanı sunan Abant, adeta bir alabalık cennetidir. Tatiliniz sırasında göl kıyısı boyunca sıralanan restoranlara uğrayarak alabalıkların tadına bakın. Bolu yöresel lezzetlerinin tümünü Abant restoranlarında deneyebilirsiniz. Yemeklerinden ziyade aşçılarıyla ünlü olan Bolu Abant’ta; Mengen pilavı, cevizli ekmek, Mengen kebabı, orman kebabı ve domates çorbası keşfetmeniz gereken ilk lezzetlerdir.