Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Günübirlik Turlar (18)

27.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
27.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
26.01.2025 - 26.01.2025
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
27.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
03.08.2024 - 03.08.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
27.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
20.07.2024 - 20.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
20.07.2024 - 20.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
20.07.2024 - 20.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
28.07.2024 - 28.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
24.08.2024 - 24.08.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
17.08.2024 - 17.08.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
30.08.2024 - 30.08.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
20.07.2024 - 20.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
26.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
30.08.2024 - 31.08.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
12.01.2025 - 12.01.2025
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
27.07.2024 - 27.07.2024
İstanbul Kalkışlı
Günübirlik
Otobüs ile Ulaşım
Toplam 18 turdan 1 ile 18 arası gösterilmektedir.

Günübirlik Turlar

Günübirlik Turlar

Şehir stresinden uzaklaşmak ve kendinize keyifli bir hediye vermek için tercih edebileceğiniz günübirlik turlar geniş bir çeşitlilik ile sunuluyor. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere yalnızca bir gün süren dolayısıyla işinizden izin almanıza ya da vaktinizin büyük bir kısmını ayırmanıza gerek kalmayan bu seyahatler farklı lokasyonlara yapılıyor. Genellikle yurt içi gerçekleşen günübirlik turlar tarih, kültür ya da doğa gezileri için ideal imkânlar sunuyor.

Yorucu iş hayatından veya şehrin kaosundan sıkılanlar hafta sonunun gelmesiyle biraz olsun dinlenmek ve eğlenmek için çeşitli araştırmalar yapmaya başlıyor. Hafta sonu tatilini daha eğlenceli hale getirmek isteyenlerin tercihi olan günübirlik turlar farklı amaçlar doğrultusunda gerçekleşiyor. Doğa ile iç içe olmak ya da kültürel anlamda zenginleşmek için tercih edebileceğiniz farklı turlar günübirlik turlar içerisinde yer alıyor. Günübirlik turlar geniş bir çeşitlilik ile sunulduğu için her tatil ihtiyacını başarılı şekilde karşılayacak bir seçim yapmak mümkündür.

Günübirlik Tur Fiyatları

Kısa süreli bir tatil ile kafa dinlemek ve eğlenceli bir seyahat gerçekleştirmek isteyenler günübirlik tur fiyatları hakkında araştırma yapıyor. Fiyatların değişmesini sağlayan bazı etkenler bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Seyahatin nereye gerçekleşeceği
  • Tur kapsamında sunulan olanaklar
  • Sezon
  • Tura duyulan talep

Fakat isminden de anlaşılacağı üzere günübirlik turlar yalnızca bir gün sürüyor. Bu durum uzun süreli turlar ile karşılaştırıldığında fiyatın çok daha ekonomik olmasını sağlıyor.

Günübirlik Turlar ile Gidilebilecek Yerler

Kısa süreli hafta sonu turları arasında bulunan birden fazla seçenek yer alıyor. Uzun süredir görmek istediğiniz ancak vakit bulamadığınız bir şehri daha yakından incelemek ve farklı yerlerde vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz birçok tur bulunuyor. Kültürel açıdan zenginleşmenize yardımcı olan veya doğayla iç içe huzurlu bir gün geçirmeniz konusunda imkân tanıyan farklı turlar da günübirlik turlar içerisinde yer alıyor. Sevdiklerinizle ya da tek başınıza katılabileceğiniz turların seçimini yapmadan önce merak ettiğiniz yerleri gözden geçirmelisiniz.

Günübirlik Eskişehir Odunpazarı Turu 

Türkiye'de Avrupa esintileri yaşatan ve Türkiye'nin en önemli turistik destinasyonlarından biri olarak değerlendirilen Eskişehir günübirlik seyahatler için oldukça idealdir. Kısmen küçük olan Eskişehir, mutlaka görülmesi gereken tarihi pek çok yere ev sahipliği yapar. 

Günübirlik Eskişehir turu çoğunlukla tarihi Odunpazarı Evleri ile başlıyor. Uzun yıllardır varlığını korumayı başarabilmiş ve pek çoğu restorasyon çalışmasına uğramış evleri gezdikten sonra bölgede bulunan müzeleri inceleyebilir, Eskişehir'in en önemli lezzetlerinden biri olan çiböreği deneyebilirsiniz.

Tur rehberi aracılığıyla şehrin tarihi dokularını yakından inceleme şansı yakalayabilir ve Eskişehir hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. 24 saatten daha kısa süre içerisinde gezerek keyifli seyahatinizi tamamlayabileceğiniz Eskişehir turları eğlenceli bir deneyim vadediyor.

Günübirlik Kartepe Kayak Turu

Kocaeli’ne bağlı bir yerleşim merkezi olan Kartepe, İstanbul’a oldukça yakındır. Bu sebeple günübirlik seyahatler için sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle hafta sonu yoğun ilgi gören günübirlik Kartepe kayak turu, 24 saatten daha kısa süre içerisinde doğal güzellikler ile dolu bir seyahat yapmanıza imkân tanıyor.

Kartepe isminden de anlaşılacağı üzere kış turizminin en sevilen noktaları arasında yer alıyor. Yerli ve yabancı pek çok turistin kayak yapmak amacıyla tercih ettikleri Kartepe’de günübirlik turlara katılarak kayak yapabilir ya da karın tadını çıkararak sucuk ekmek yeme gibi farklı aktiviteler yapabilirsiniz.

Günübirlik Bursa Uludağ Kayak Turu 

Türkiye'nin en önemli kayak merkezi olan Uludağ, sanılan aksine yalnızca uzun süreli seyahatler için tercih edilmiyor. Bursa'nın en sevilen lokasyonlarından biri olan ve kış aylarında nüfusunu neredeyse ikiye katlanan Uludağ, günübirlik seyahat edilebilecek bir yerdir. 

Uludağ Kayak Merkezi’nde her seviyede kayakçı tarafından tercih edilebilecek pistler bulunuyor. Yalnızca kayak yapmak için değil yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz lokantalarda vakit geçirmek ve karlı havanın tadını çıkartmak için de tercih edebileceğiniz günübirlik Uludağ kayak turu, sevdiklerinizle eğlenceli deneyimler yaşamanızı sağlıyor.

Günübirlik Şile, Ağva, Polonezköy Turu 

Şile, Ağva ve Polonezköy özellikle İstanbul şehrinde yaşayanların şehir karmaşasından kaçmak için en çok tercih ettikleri noktalar arasında yer alıyor. İstanbul'a oldukça yakın konumda olduğu için genellikle hafta sonu kaçamakları için tercih edilen ancak diğer büyük şehirlerden de âdeta akına uğrayan bu noktalar, büyük şehirlerin yorucu atmosferinden uzaklaşmak isteyenlerin tercihi oluyor. Sabah kahvaltısıyla başlayan turlar, doğa içerisinde güzel yürüyüşler ile devam ediyor. Yaz aylarında gerçekleşen günübirlik Şile, Ağva ve Polonezköy turları denize girme olanağı da sağlar.

Günübirlik Abant, Sapanca, Maşukiye Turu 

Abant, Sapanca ve Maşukiye doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakmayı başaran yerlerdir. Bütün bir hafta yorulduktan sonra hafta sonunda biraz olsun dinlenmek ve kafanızı dinlemek için tercih edebileceğiniz bu turlar doğa içerisinde muhteşem bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlıyor. Her mevsim huzur ve dinginlik kaynağı olarak değerlendirilen günübirlik Abant turu, özellikle hafta sonları yoğun bir ilgiyle karşılaşıyor.

Günübirlik Bursa Gölyazı, Cumalıkızık Köyü Turu 

Bursa’nın en sevilen turistik destinasyonlarından biri olan Gölyazı ve Cumalıkız Köyü özellikle kahvaltısı ile ünlüdür. Hafta sonu için tercih edilebilecek ve köy havasında keyifli kahvaltılar yapmanıza imkân tanıyacak günübirlik Bursa Gölyazı, Cumalıkızık turları, bir gün içerisinde tamamlanıyor.

Cumalıkız Köyü’nde her yıl haziran ayında ahududu şenliği düzenlenir. Bu tarihlerde köye seyahat ederek ahududu, böğürtlen ve bunlardan yapılan reçellerin satıldığı şenliğe katılabilirsiniz. Cumalıkız Köyü’nün tarhana ve köy eriştesi de oldukça meşhurdur. Seyahatiniz esnasında bu tarz ürünlerle alışverişler yapabilirsiniz.

Günübirlik Yedigöller Turu

Heybetli ve büyük ağaçları ile meşhur olan Yedigöller Bolu’nun en turistik destinasyonlarından biridir. Daha önce görmediğiniz binlerce farklı kuş çeşidi ile karşılaşma ihtimalinizin olduğu Yedigöller onlarca canlı türüne ev sahipliği yapar. Doğal güzellikler arasında benzersiz bir seyahat deneyimi sunan günübirlik Yedigöller turu huzurlu bir atmosferde vakit geçirmek isteyenlerin tercihi oluyor.

Günübirlik Edirne Turu

Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye ile çevrelenmiş konumu sebebiyle medeniyetler beşiği olarak değerlendirilen Edirne Türkiye için önemli bir şehirdir. Günübirlik seyahatler için de oldukça ideal olan Edirne şehri farklı tatil ihtiyaçlarını başarılı şekilde karşılar.

Günübirlik Edirne turu sırasında görmek istediğiniz her yeri görme şansı yakalayabilirsiniz. Selimiye Camii, Eski Camii ve Burmalı Camii gibi hem dini açıdan önemli hem de mimarisiyle ilgi gören bu yapıları daha yakından inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz süre boyunca profesyonel bir rehber ile iletişimde kalmak gördüğünüz yerler hakkında daha detaylı bilgiler edinmenizi sağlar.

İstanbul Çıkışlı Günübirlik Turlar 

Günübirlik İstanbul çıkışlı turlar, İstanbul’dan uzaklaşmak istediğiniz ancak bunun için uzun süreli vakte sahip olmadığınız durumlarda tercih edebileceğiniz turlardır. Tarihi ve kültürel açıdan ilgi gören bununla birlikte eğer talep ediyorsanız doğa ile iç içe olmanıza da imkân tanıyan turlar günübirlik olarak gerçekleşir. İstanbul çıkışlı olarak gerçekleşen ve yalnızca 24 saat içerisinde tamamlanan turların arasında Abant Yedigöller, Sapanca ve Bursa gibi pek çok seçenek bulunuyor.

Dünyanın en metropol şehirlerinden biri olarak değerlendirilen İstanbul, çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapıyor. Buna bağlı olarak şehrin nüfusu her geçen gün artıyor. Bu kalabalık şehirden biraz olsun uzaklaşmak ve kafanızı dinlemek için tercih edebileceğiniz günübirlik turlar sizlere huzurlu ambiyans içerisinde dinlenme imkânı veriyor.

Ankara Çıkışlı Günübirlik Turlar

Günübirlik Ankara çıkışlı turlar, Ankara'dan başlıyor ve genellikle Ankara’ya yakın lokasyonlara gerçekleşiyor. Kısa süre içerisinde keyifli bir seyahat için tercih edilebilecek günübirlik turlar, yolda harcanan vaktin minimum olmasını sağlıyor. 

Eğlenceli vakit geçirmek fakat yolda vakit kaybetmek istemeyenlerin tercihi oluyor. Ankara çıkışlı günübirlik turlar ile Bolu, Konya, Akçakoca, Eskişehir, Ormanya, Sapanca ya da Maşukiye gibi farklı yerlere seyahat edebilirsiniz.

Otobüsle Günübirlik Turlar 

Günübirlik seyahatlerin büyük bir çoğunluğu otobüs ile gerçekleşiyor. Konforlu, modern ve lüks otobüsler ile gerçekleşen günübirlik seyahatler istenilen noktaya kısa süre içerisinde ulaşılmasını sağlıyor. 

Günübirlik turların en önemli özelliği kalkış yapılan şehre yakın konumda bulunmalarıdır. Dolayısıyla otobüs ile seyahat edilse bile kısa süre içerisinde seyahat tamamlanır. Bu durum yolda daha az vakit geçirerek günün daha verimli geçirilmesini sağlar. Böylelikle kısa süreli seyahatlerle gününüzü daha aktif geçirebilirsiniz.

İzmir Günübirlik Turlar 

Türkiye’nin en önemli limanlarından birine sahip olan ve ülkenin üçüncü büyük kenti olan İzmir, doğal güzellikleri ile görenleri hayran bırakıyor. İzmir içerisinde gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok yer bulunuyor. 

İzmir'de keyifli bir seyahat gerçekleştirmek için tercih edebileceğiniz günübirlik İzmir turları bulunuyor. Alsancak, Tepekule Höyüğü, Kadifekale, Agora, Konak Meydanı, Kemeraltı gibi İzmir’de bulunan yerlere ulaşmak için günübirlik turlara katılabilirsiniz. 

Yalnızca tarihi açıdan değil turistik açıdan da dikkat çekici bir şehir olan İzmir günübirlik seyahatler ile pek çok olanak sunar. İzmir'e gerçekleşen günübirlik turlar aracılığıyla şehre ait lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Keşkek, tarhana çorbası, lokma, İzmir köftesi, kumru ve boyoz gibi lezzetleri günübirlik tur seyahatinizde deneyebilirsiniz. 

Hafta Sonu Turları 

Hafta sonu kaçamaklarının favorisi olan birçok yer Türkiye’nin çeşitli lokasyonlarında yer alıyor. Jeopolitik konumu sebebiyle birçok farklı coğrafi bölgesi olan Türkiye mutlaka görülmesi gereken çok sayıda yere ev sahipliği yapıyor. Bütün bir hafta çalışıp yorulduktan sonra sevdiklerinizle keyifli bir kaçamak yaparak dinlenmek ve kendinize vakit ayırmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz pek çok hafta sonu turları bulunuyor.

Başka şehirlere seyahat edebileceğiniz hafta sonu ve günübirlik turlar tarihi ve kültürel açıdan benzersiz deneyimler sunar. Hafta sonu turları hakkında en çok merak edilen soruların arasında ise fiyatlar geliyor.

Hafta sonu turlarının fiyatları çeşitli etkenler dolayısıyla değişir. Her turun kendine ait farklı bir rotası bulunur. Bu durum fiyatların değişmesi konusunda önemli bir rol oynarken her bütçeye uygun bir tatil imkânı sunduklarını söylemek mümkündür.

Hafta İçi Turları 

Hafta sonu turları özellikle çalışanlar tarafından yoğun bir ilgi görüyor olmalarına rağmen çalışan herkesin hafta sonu izinli olmadığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Hafta içi seyahat etmek için tercih edebileceğiniz hafta içi turları da bulunur. Tıpkı hafta sonu turları gibi farklı yerlere gerçekleşen ve böylelikle uzun süredir merak ettiğiniz yerleri yakından görmeniz konusunda sizlere imkân tanıyan hafta içi turları eğlenceli deneyimler vadeder.

Hafta içi ya da hafta sonu farklı zamanlarda gerçekleşen günübirlik turlar isimlerinden de anlaşılacağı üzere aynı gün içerisinde tamamlanır. Bu turlar genellikle bir tur otobüsü aracılığıyla gerçekleşir. Tur otobüsünün modeli ve büyüklüğü gibi etkenler seyahat edilecek yere ve seyahate kaç kişinin katıldığına bağlı olarak değişir. Fiyatları belirleyen etkenler arasında seyahatin uzaklığı da bulunur. 

Hafta içi turları öncesinde profesyonel rehberler planlama yapar. Bu planlamaya uygun şekilde gerçekleşen turlar pek çok yeri aynı gün içerisinde görmeye imkân tanır. Uzun süredir merak ettiğiniz ancak çeşitli etkenler dolayısıyla seyahat etmekte zorlandığınız yerlere hafta içi turları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. İster kendiniz ister aileniz isterseniz kalabalık arkadaş gruplarınız ile tercih edebileceğiniz hafta içi turları haftanın herhangi bir günü gerçekleşerek sizlere eğlenceli bir deneyim sunar.

Kültür Turları 

Türkiye köklü tarihi ve uzun yıllar boyunca farklı medeniyetleri barındıran çok sayıda şehre ev sahipliği yapar. Türkiye'de mutlaka seyahat edilmesi gereken yerlerin uzun bir listeye sahip olduğunu söylemek gerekir. Farklı ülkelerden insanlar tarafından da yoğun ilgi gören Türkiye görülmesi gereken şehirleri ve tanınması gereken kültürüyle eşsiz coğrafyalardan biridir.

Türkiye'de gerçekleşen günübirlik seyahatlerin büyük bir çoğunluğu kültür turları kapsamına girer. Bir yörenin alışkanlıklarını, soyut ve somut özelliklerini deneyimlemek; bu alışkanlıklara daha yakından bakmak kültürünü anlamak anlamına gelir. Herhangi bir yerin kültürü ilk bakışta anlaşılması mümkün değildir. Fakat buna rağmen şehirlere, ilçelere veya köylere gerçekleşen geziler kültürü anlamak ve içerisine girmek için yeterlidir.

Kültür turları, bunun yanı sıra kültür merkezleri olarak da değerlendirilen müze ve sergiler için de gerçekleşebilir. Türkiye'de dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin sergilendiği, bulunduğu bölgenin tarihini daha yakından tanımaya yardımcı olan pek çok müze bulunur. Müzeleri, tarihi yapıları ve kültürel yerleri daha yakından incelemenize imkân tanıyan kültür turları profesyonel bir rehber aracılığıyla gerçekleşir.

Farklı alanlarda kültürünüzü geliştirmek ve kısa süre içerisinde pek çok bilgi edinmek için tercih edebileceğiniz bu turlar ayrıcalıklı bir deneyim vaat eder. Alanında uzman ve gezdiği yerler hakkında nitelikli bilgi sahibi olan profesyonel rehberler aracılığıyla bir yeri gezmek daha detaylı bilgiler edinmeye yardımcıdır. Böylelikle tarihiyle sizleri etkileyen ve kültürel açıdan önemli zenginlikler sunan yapılar daha kolay anlaşılabilir. Profesyonel rehber tarafından anlatılan hikayeler ve kültür hakkında verilen bilgiler gezdiğiniz yerlerin uzun süre akılda kalıcı olmasını sağlar. Kültür turları da tıpkı diğer turlar gibi aynı gün içerisinde gerçekleşir yani 24 saatten daha uzun değildir. Böylelikle işinizden izin almanıza gerek kalmadan ve haftalık vaktinizin çok küçük bir kısmını ayırarak pek çok yeri gezme şansı yakalayabilirsiniz.