Hafta Sonu Turlarıyla Gezebileceğiniz Yerler

Kapadokya: Bursa hareketli Kapadokya turu, Ankara hareketli Kapadokya turları gibi çeşitli şehirlerden çıkışlı kültür turları TatilBudur.com’da bulunuyor. Genellikle 1 ya da 2 gece konaklamalı olan Kapadokya turları içeriğinde gezginleri mutlu edecek muhteşem manzaralara ve yapılara sahip rotalar bulunuyor. Eğer hafta sonu ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız Nevşehir’in bu turistik ilini bir an önce görmeli, tarihle iç içe geçen bu toprakları doyasıya gezmelisiniz.

Safranbolu-Amasra: Tarihi dokusu ile ziyaretçilerine her mevsim başka güzellikler sunan Safranbolu ve Amasra’yı günübirlik ya da konaklamalı hafta sonu turlarıyla ziyaret edebilirsiniz. Rehberlik ücreti, lüks araçlarla ulaşım fiyatları da dahil olan Safranbolu-Amasra turlarıyla Batı Karadeniz’in güzelliklerini ve muhteşem doğasını TatilBudur.com farkıyla keşfetmeye var mısınız?

Eskişehir: Ankara hareketli Eskişehir-Odunpazarı turu ve İstanbul hareketli Eskişehir-Odunpazarı turu ile adeta Avrupa şehrini andıran Eskişehir’e mutlaka gitmelisiniz. Venedik ve Amsterdam kanallarını andıran Porsuk çayında tekne gezintisine çıkabilir, Odunpazarı’nın geleneksel konaklarını yakından görebilirsiniz.

Bursa: Özellikle Bursa her mevsim gezilmesi gereken bir şehirdir. Günübirlik turlar ya da konaklamalı turlarla Bursa’nın en güzel yerlerine gitmeniz mümkün. Hafta sonu 1 gece konaklamalı Mudanya-Gölyazı-İznik-Trilye turu ya da Uludağ Kayak turu ile küçük bir tatil yapabilir, daha önce hiç görmediğiniz yerleri profesyonel rehberler eşliğinde gezebilirsiniz.

Edirne-Kırıkkale: Günübirlik Edirne turu ya da 1 gece konaklamalı Edirne-Kıyıköy-İğneada turu ile Trakya bölgesinin en turistik şehirlerinden birisi olan Edirne ve Kırklareli'ni ziyaret etmeye ne dersiniz? Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Cami’ni ya da sakinliğiyle ziyaretçilere huzur veren İğneada’yı hala görmediyseniz, hafta sonunuzu günübirlik kültür turlarıyla renklendirmeniz mümkün.

Bolu: Batı Karadeniz Bölgesi’nin en zengin bitki örtüsüne ve tabii yaşam alanına sahip olan Yedigöller’i TatilBudur.com kültür turları ile görebilirsiniz. Doğa yürüyüşünden sonra mangal keyfi yapabileceğiniz günübirlik Yedigöller turu ile Cennet Göl’ün sunduğu muhteşem manzaraları fotoğraf makinenizle ölümsüzleştirebilirsiniz. Eğer Bolu’nun 25 km güneyindeki dağ yamaçları üzerinde orman alanları arasında yer alan Aladağ Yaylarının tertemiz havasını içine çekebileceğiniz doğa ile içe içe bir gün düşlüyorsanız, Yedigöller turu tam da size göre olabilir.