Sonbaharda Tatile Gidilebilecek Yerler

Sonbahar birçoğumuz için; içimize yöneldiğimiz, yeni bir mevsim geçişinde kendimize yeni uğraşlar aradığımız bir dönemi simgeliyor. Sarıdan turuncuya dönen yapraklar ve değişen doğanın etkisiyle biz de değişim ve dönüşüme uğruyoruz. Yazın o yüksek temposu ve enerjisi yerini sonbaharın serinliği ve sakinliğine bırakıyor. Bu zamanlarda yapılacak en güzel şeylerden biri de bize iyi gelecek yeni deneyimler…

Sonbaharda enerjinizi yükseltecek deneyim önerilerimizin başında yeni bir rota belirleyerek o bölgenin dokusunu, kültürünü ve tarihini öğrenmek geliyor. Daha önce görmediğiniz bir bölgeyi turist olarak gezmek, eşsiz fotoğraflar çekmek ve yeni lezzetlerle buluşmak enerjinizi yükseltecektir.

Temiz hava eşliğinde doğada yapacağınız yürüyüşlerin, deniz kenarında kitap okumanın ve güzel bir müzikler dinlemenin size bu dönemde çok iyi geleceğini düşünüyoruz. Sizler için en iyi alternatifleri derlediğimiz yazımızda birbirinden farklı sonbahar lokasyonlarını bir araya getirdik. Eskişehir, Şile, Ağva, Cunda ve Bozcada’nın sonbahar mevsimi için güzel kaçış noktaları olabileceğini düşünüyor ve yazımızın devamında ufak tüyoları sizlerle paylaşıyoruz.

Eskişehir sonbahar’da bir başkadır! Öğrencilerin yoğun olduğu bir bölge olması sebebi ile her zaman genç ve yüksek bir enerjiye sahip olan Eskişehir’de hafta sonunuzu değerlendirebilir ve unutulmaz anlar biriktirebilirsiniz. Porsuk Çayında sandalla gezerek gündelik streslerinizden arınabilir, bölgeye özgü damak çatlatan lezzetler buluşabilirsiniz.

Uygun fiyatlı Eskişehir Otellerini inceleyebilirsiniz.

Eskişehir Otelleri

İstanbul’a yakınlığıyla sıkça tercih edilen Şile’de sonbaharın keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz yerlerden biri. Sakin ve huzur dolu ambiyansı içerisinde piknik yapabilir, yeni bir kitaba başlayarak zihninizi boşaltma fırsatı bulabilirsiniz. Bölgenin gözde piknik alanları; Ağlayan Kaya Piknik Alanı, Saklı Nehir Piknik Alanı ve Serintepe Piknik Alanıdır.

Uygun fiyatlı Şile Otellerini inceleyebilirsiniz.

Şile Otelleri

Hafta sonu planlarının vazgeçilmez rotalarından olan Ağva ise hem şehre yakınlığı hem aktivite alternatifleriyle muhteşem hafta sonu planı olabilir! Yeşilin en güzel tonlarını görebileceğiniz Ağva’da doğa yürüyüşleri yapabilir, kanoya binebilir veya keyifli bir bisiklet çıkabilirsiniz.

Uygun fiyatlı Ağva Otellerini inceleyebilirsiniz.

Ağva Otelleri

Rengarenk evlerin, taş sokakların ve leziz tatların buluşma noktası Cunda huzur dolu kısa bir sonbahar tatili için sizleri bekliyor. Cunda’nın rum evleri ile dolu keyifli sokaklarında yürüyüş yapabilir ve güzel sosyal medya hesaplarınız için muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Bölgenin birbirinden lezzetli zengin mutfağını keşfedebilir ve damak çatlatan lezzetlerle buluşabilirsiniz. Farklı kültürleri içinde barındıran Cunda’nın kültürel zenginliğine yakından tanık olabilirsiniz.

Uygun fiyatlı Cunda Otellerini inceleyebilirsiniz.

Cunda Otelleri

Sonbahar dokusuna en uygun bölgelerden biri olan Bozcaada’da unutulmaz bir tatil yaşayarak eşsiz anlar biriktirebilirsiniz. Farklı mimarilere sahip Bozcaada’da çeşitli kültürlere tanıklık edebilirsiniz. Bozcaada’yı ziyaret ettiğinizde birbirinden lezzetli yöresel mezelerin ve balık menülerinin yanı sıra sabah kahvaltılarını zenginleştiren bölgeye özel reçellerini de denemeden dönmemenizi öneririz. Gün batımının en güzel olduğu bölgeyi yakından tanıyabilirsiniz.

Uygun fiyatlı Bozcaada Otellerini inceleyebilirsiniz.

Bozcada Otelleri