Şile Otelleri Fırsatları

İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı, doğasıyla şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktasıdır Şile. Doğasının güzelliğini günümüzde de koruyan Şile, İstanbul ve çevre illerden sık sık ilgi görmekte. Özellikle yaz sezonunda hafta sonlarının değerlendirildiği Şile; Kandıra, Derince, Pendik, Gebze, Çekmeköy ve Beykoz ile çevrelenmiştir. İstanbul’un bu şirin tatil beldesinde gezilecek ve görülecek birçok nokta bulunuyor. Üstelik Şile otelleri fırsatları TatilBudur.com farklıyla tatil severleri mutlu ediyor.

Şile Gezilecek Yerler

Şile Kalesi: Cenevizliler döneminde inşa edilen Şile Kalesi, Ocaklı Ada’nın üzerinde bulunuyor. Kalenin toplam yüksekliği 12 metredir. Şile Ocaklı Ada Kalesi olarak da adlandırılan yapı, Osmanlı döneminde uzun sure kullanılmış.

Ağva: Şile’nin en çok ilgi gören noktasıdır Ağva. Bulunduğu coğrafi konumu itibariyle yemyeşil bir doğaya hâkimdir. Bölge, her mevsim turistler tarafından kısa tatiller için tercih ediliyor. Bu durum Ağva otellerinin sayısını da arttıran önemli bir faktör. Ağva’daki Hacıllı Köyü, Akçakese Köyü, Gürlek Mağarası ve Kilimli Koyu gezilecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı.

Saklı Göl: Karamandere Köyü’nde yer alan Saklı Göl, çok fazla insanın bilmediği bir gezi alanı. Piknik, yürüyüş ve güzel bir kahvaltı için en ideal noktadır. Tek bir tesisin yer aldığı Saklı Göl’de yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca piknik alanındaki masalar ücretli. Tüm malzemelerinizi tesisten alırsanız, sizden masa ücreti talep etmiyorlar.

Şile’de Neler Yapılır?

  • Güne, Şile´nin serpme köy kahvaltısıyla başlayın.
  • Saklı Göl’de faytona ve midilli atına mutlaka binerek göl çevresini keşfedin.
  • Şile plajları oldukça temiz ve uzun kumsallara sahip. Şile Halk Plajı, Kumbaba Plajı, Uzunkum Plajı veya özel beachlerde denize girin.
  • Her yılın temmuz ayında düzenlenen Şile Bezi Kültür Sanat Festivali’ne mutlaka katılın.
  • ATV turlarıyla bölgenin bilinmeyen noktalarını keşfedin.
  • Kalabalık bir arkadaş grubuyla Şile’ye geldiyseniz eğer, sizi eğlendirecek en iyi aktivite paintball olacaktır.
  • Şile’de Ne Yenir?

    Şile, İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı olmasından dolayı yöre mutfağında balık çeşitleri ve deniz ürünlerinin önemli bir yeri var. Hamsi, palamut, sardalya, lüfer, çinekop ve daha birçok balık türünü taze tüketebileceğiniz restoranlar bulunuyor Şile’de. Turistik bir bölge olmasından dolayı özellikle limandaki restoranlarda; Adana kebabı, Urfa kebabı, pide, meze çeşitleri ve köfte çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.