Cunda Adası Butik Otelleri

Her şey dahil otellerden farklı olarak butik oteller, genellikle oda kahvaltı ve yarım pansiyon konseptiyle hizmet vermektedir. Cunda Adası da butik otelleriyle ön plana çıkan bir tatil yeridir. Aynı zamanda büyük şehirlere yakın olması sebebiyle hem uzun hem de kısa tatillerin ilk adreslerinden biri. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen Cunda adası butik otelleri,Tatilbudur.com fırsatlarından faydalanıldığı zaman oldukça makul seviyelerde bulunuyor. Cunda Adası en iyi otelleriyle tatil severleri bekliyor.

Cunda Adası Gezilecek Yerler

Taksiyarhis Kilisesi: Cunda gezilecek yerlerin ilk sıralarında yer alan bu yapı, 1873 yılı ile tarihlendirilmekte. Bazilika şeklinde olan Taksiyarhis Kilisesi’nin bir zamanlar sahip olduğu çan, dünyanın en büyük çanı olarak biliniyor. Bu çan günümüzde Berlin’ de yer alan Bergama Müzesi’nde sergileniyor.

Agia Triyada Kilisesi: Agia Triyada Kilisesi, Cunda Adası’ nda inşa edilen ilk kilisedir. Günümüze sadece duvar kalıntıları gelen yapının iç süslemeleri de tamamen tahrip olmuş durumda. 1922 yılına kadar aktif olarak kullanılmış ve daha sonraki yıllarda boş kalmıştır.

Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı: Agios Yannis Kilisesi olarak inşa edilen yapı, Rahmi Koç’un desteğiyle yenilenip, Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı olarak hizmete açılmıştır. İsmini ise; emekli Büyükelçi Necdet Kent ve eşi Sevim Kent’ten almış. Kitapların hayatınızda ayrı bir yeri varsa Cunda gezilecek yerler listenizde Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı’na mutlaka vakit ayırın.

Aşıklar Tepesi: Cunda Adası’nın tüm güzelliğini bir çırpıda görmek isterseniz rotanızı Aşıklar Tepesi’ne çevirin. Romantik bir atmosfere sahip olan tepede kilise ve manastır kalıntıları da bulunuyor.

Cunda Koyları: Cunda koylarının hepsi eşsiz doğası ve tertemiz sularıyla ön plana çıkıyor. Cunda tatiliniz sırasında adanın farklı noktalarında serinlemek isterseniz ilk olarak Cennet Ada Koyu’na rotanızı çevirebilirsiniz. Adanın en sakin noktaları arasındaki Ortunç Koyu (mavi bayrak ödüllü) ve sığ deniziyle çocuklu ailelere de hitap eden Patricia Koyu da Cunda’da hem gezeceğiniz hem de denize girebileceğiniz yerler arasında.

Cunda Adasında Neler Yapılır?

  • Adanın kıyısı boyunca sıralanan balık lokantalarında rakı-balık keyfi yapın. Papalina balığının tadına mutlaka bakın. Adadaki restoranlara erken gitmekte fayda var. Aksi halde oturacak yer bulamayabilirsiniz.
  • Cunda tekne turlarına katılarak yakın koyları keşfedin.
  • Tatilinizin büyük bir bölümünü Cunda plajlarına ayırın.
  • Alışveriş için Cunda Pazarı’ nı tercih edebilirsiniz.
  • Cunda Adası’nda Ne Yenir?

    Cunda Adası’nda hizmet veren balık restoranları, turistlerin yemek için tercih ettiği ilk mekanlar oluyor. Ada, özellikle balık keyfi yapma imkanı sunarken, deniz ürünleri ve meze çeşitleri de menülerdeki yerini almış durumda. Eğer Cunda’da tatil yapma planınız varsa Ege’nin o lezzetli kabak çiçeği dolmasını, deniz börülcesini ve ada ile özdeşleşmiş papalina balığını mutlaka deneyin.