Ağva Otelleri Fırsatları

Ağva jakuzili otel fırsatlarıyla en çok tercih edilen hafta sonu otelleri arasında bulunuyor. Hafta sonları veya kısa tatiller için sıklıkla tercih edilen Ağva, bakir bir doğaya ve tertemiz bir denize sahip. İki yanından akan nehri ve Karadeniz’in tertemiz denizini gözler önüne seren Ağva, özellikle İstanbul’luların hafta sonu yoğun ilgi gösterdiği noktalar arasında bulunuyor. Şile ilçesine bağlı bu küçük cennette hem dinlenmek, hem de yeni yerler keşfetmek mümkün. Oldukça fazla konaklama tesisine sahip olan Ağva’da gezilecek birçok nokta da bulunuyor.

Ağva Gezilecek Yerler

Akçakese Köyü: Ağva’dan kolaylıkla ulaşılabilen Akçakese Köyü, muazzam manzaralarıyla doğaseverler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Piknik alanları, plajı ve yeşil alanlarıyla ünlü olan Akçakese’de kısa bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ağva otelleri konum itibariyle Akçakese Köyü’ne oldukça yakın.

Hacıllı Köyü: Göksu Nehri’nin daha da güzelleştirdiği Hacıllı Köyü, Ağva’nın ilk ziyaret duraklarından biri… Osmanköy ve Sortullu Köyü’nü geçtikten sonra kısa bir yolculukla ulaşılan Hacıllı Köyü, huzurlu atmosferiyle hafta sonu tatilleri için oldukça ideal… Şile’ye 29 kilometre, Ağva’ya ise 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kilimli Koyu: Mermer beyazı kumları ile Karadeniz’in etkisinde olan Kilimli Koyu, Ağva gezilecek ve görülecek yerlerinden biri. Ağva’nın tüm noktası gibi yeşile doyacağınız bir gezi olacak Kilimli Koyu. Koyda denize girebilir, uzun yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilir veya sadece sahilde oturarak güzel bir manzaraya uzun uzun tanıklık edebilirsiniz. Koydaki kaya oluşumlarının yanı sıra benzersiz bir doğaya sahip oluşu, kendinizi tropik bir adada hissetmenizi sağlayacak.

Ağva’da Neler Yapılır?

  • Ağva’nın çevre koylarını keşfetme fırsatı veren tekne turlarına katılın. Göksu Nehri’nde düzenlenen tekne turları da Ağva’nın doğasına yakından dokunacağınız diğer bir aktivite.
  • Kilimli ve Kadırga koylarında denize girin.
  • Kalabalık bir arkadaş grubuyla Ağva’ya geldiyseniz, paintball yapmadan tatilinize devam etmeyin.
  • Ağva’nın doğasında bisiklete binmeden, ormanda yürüyüş yapmadan, deniz kıyısında balık tutmadan, Göksu Deresi’nin güzel manzarasını fotoğraflamadan, Ağva otelleri tarafından işletilen eğlence mekânlarında vakit geçirmeden gezinizi sonlandırmayın.
  • Ağva’da Ne Yenir?

    Ağva denildiğinde akla ilk gelen lezzetler balık çeşitleri ve deniz ürünleri oluyor. Karadeniz’e kıyısı olan Ağva’da çok sayıda balık restoranları bulunuyor. Izgara, tava veya fırında pişirilen balıklar günlük olarak sunuluyor. En çok tüketilen balıklar ise hamsi, lüfer, palamut ve çinekop. Liman bölgesinde ise ızgara şiş, köfte, pide ve lahmacunların tadına bakabileceğiniz restoranlar yer alıyor.