Her Bütçeye Uygun Yurt içi Kayak Rotaları

Kış aylarının en güzel dönemi şüphesiz ki etrafın beyazlarla kaplandığı zamanlardır. Huzur veren bir görünüme sahne olan bu dönemde zihnimizi arındırarak, karda yürüyüş yapabilir ve sevdiklerimizle çocuksu ruha bürünerek karda oyunlar oynayabiliriz.
Özellikle sömestir döneminde çocukların en büyük heyecanı karla buluşmak olur. Eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz güzel bir kar tatilinin akabinde dinlenmiş ve stresinizi tamamen atmış bir şekilde şehir hayatına dönebilirsiniz.
Eğlenceli bir kar tatili için akla gelen rotaların başında Uludağ ve Erciyes yer alır. Şehirden çok uzaklaşmadan yapılacak kısa bir kar tatili planının vazgeçilmez rotaları ise Kartepe ve Kartalkaya’dır.

Popüler Kayak Merkezleri
Popüler Kayak Merkezleri denildiğinde akla gelen ilk lokasyonlar arasında Uludağ, Erciyes, Erzurum, Kartepe gibi öne çıkan bölgeleri anımsarız.
Popüler Kayak Merkezlerinde genellikle sezon Kasım Aralık gibi açılmaktadır. Bu lokasyonlarda iki günlük kısa tatiller yapabileceğiniz gibi uzun soluklu bir sömestir tatili de gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu tatilden dönüşte kendinizi dinlenmiş hissedecek ve enerjinizin yükseldiğini fark edeceksiniz.

Uludağ Otelleri

Kasım ayıyla birlikte beklenen kar yağışının gelmesiyle Uludağ sezonu açılır. Bu bölgede bembeyaz kar manzarasını izleyerek stresinizden arınabilir, çocuklar gibi eğlenebilirsiniz. Tercihiniz doğrultusunda profesyonel hocalardan kayak eğitimi alma şansı da yakalayabilirsiniz. Bu tatilde mutlaka kaymayı deneyerek hayatınıza unutulmaz bir anı katmanızı öneririz.
En uygun Uludağ Otellerini inceleyebilirsiniz.

Uludağ Otelleri

Erciyes Otelleri

Kültürüyle, tarihiyle ve lezzetli mutfağıyla ilgi odağı olan Kayseri Kasım ayının da gelmesiyle ünlü kayak noktası Erciyes ile bir kez daha gözde olmaktadır. Bu bölgede kayak ve snowboard yaparak eğlenceli anlar yaşayabilir, sevdiklerinizle karın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bölgede teleferikle pistler arasında geçiş yapmanız ve eşsiz manzaranın tadını çıkarmanız da mümkündür. Enerjinizi karların içerisinde harcadığınız uzun gün sonunu lezzetine doyum olmayan sucuk ekmekle taçlandırmanızı öneririz.

En uygun Erciyes Otellerini inceleyebilirsiniz.

Erciyes Otelleri

Palandöken Otelleri

Kar tatili denildiğinde Erzurum Palandöken’den bahsetmemek olmaz. Biz de yazımızda bu bölgemizden de kısaca bahsetmek istedik.
Aralık ayında kar tatili sevenlerle buluşan bu bölge en uzun kayak pistlerine sahip olmasıyla meraklıların gözdesi haline gelmektedir. Gün içinde telesiyejlere binerek pistler arasında yolculuk yapmanızı ve yüksekten manzarayı seyretmenizi de ayrıca öneririz. Eğlenceli geçen günün yorgunluğunu otelin spasında güzel bir masajla atabilir, termal havuzda sıcak içeceklerinizi yudumlayarak günü noktalayabilirsiniz.
En uygun Palandöken Otellerini inceleyebilirsiniz.

Palandöken Otelleri

Kartepe Otelleri

Şehre yakın bir kar tatili isteyenlerin en yaygın kaçış noktası Kartepe olmaktadır. Günübirlik olarak da değerlendirebileceğiniz bu kısa molayı keyifli ve dolu dolu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Güne güzel bir kahvaltıyla başlayabilir sonrasında bölgede yürüyüş yapıp karın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.
En uygun Kartepe Otellerini inceleyebilirsiniz.

Kartepe Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Aileler için unutulmaz bir kar deneyimi sunmasıyla dikkat çeken Kartalkaya hem doğasıyla hem de amatörleri ve profesyonelleri bir araya getiren büyük pistleriyle tüm kar sevenleri bir araya getiriyor. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde mutlaka Abant’ı da ziyaret etmenizi ve karlar içerisindeki güzel nehir manzaralarını keşfetmenizi öneririz.
En uygun Kartalkaya Otellerini inceleyebilirsiniz.

Kartalkaya Otelleri