Erciyes Otel Fiyatları

Erciyes otelleri fiyatları, planladığınız tatil dönemine göre değişiklik gösterebilir. Bütçenizi zorlamadan dilediğinizce tatil yapabileceğiniz Erciyes otelleri, rahat edebileceğiniz kaliteli hizmet seçenekleriyle size en iyi kış tatili tecrübesini yaşamanız için her dönem hazır. Erciyes otel fiyatları, ekonomisini düşünen her yaştan kayak severin ilgisini çekmeyi başarıyor. Kayseri otelleri kategorisinde bulunan Erciyes oteller, her bütçeye hitap eden seçenekleriyle TatilBudur.com’da sizleri bekliyor.

Erciyes Kayak Merkezi

Uluslararası standartlar gözetilerek son teknoloji ile donatılmış Erciyes Kayak Merkezi, her zorluk derecesine uygun pistleri, saatte 26.750 kişi taşıma kapasiteli telesiyejleri ile kayak tatili yapmak isteyenlerin kış aktiviteleri yapmak istediği yerlerin başında geliyor. Aynı zamanda yaz aktivitelerine de ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi, kayak otellerine yakın konumuyla sıklıkla tercih ediliyor.

Erciyes Nerede?

Erciyes, İç Anadolu’nun lezzetli yemekleri, tarihi yapıları ve kayak tatilleriyle ünlü Kayseri ilinde bulunuyor. 3.917 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı, sönmüş bir yanardağ olma özelliğini taşımasıyla da biliniyor. Zamanında Erciyes Dağı’nın patlamasıyla etrafa saçılan küller, rüzgarla beraber kilometrelerce uzaklara taşınıp Hasan Dağı meydana getirmiştir. Aynı zamanda Nevşehir ve Ürgüp’te bulunan peri bacalarının oluşmasında da rol almıştır.

Erciyes’e Ne Zaman Gidilir?

Günümüzde işlevini yitiren bir yanardağın eteklerine kurulu olan Erciyes’e kayak yapmak için gidiyorsanız, Kasım ayından itibaren tatil planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Erciyes’te kayak sezonu, Mayıs ayının sonuna kadar devam etmesiyle bilinir.

Erciyes’e Ne zaman Kar Yağar?

Ekim-Kasım ayları gibi kar yağışı almaya başlayan Erciyes Dağı, kayak tatili için uygun hale gelir. Eğer Erciyes Kayak Merkezi hava durumunu merak ediyorsanız, tatile çıkmadan önce hava durumunu öğrenmeniz tatilinizi planlamanıza yardımcı olacaktır.

Erciyes’te Nereler Gezilir?

Kültepe Ören Yeri: Anadolu’nun en büyük uygarlıklarından birisi olan Hititlerin kurduğu ilk şehir olarak bilinmektedir. Eğer tarihe ilgi duyuyorsanız Kültepe Ören Yerini ziyaret edebilirsiniz.

Kıranardı Kent Ormanı: Erciyes’e çıkarken Hisarcık yolundan sola döndüğünüzde birkaç km sonra sizi Kıranardı Kent Ormanı karşılayacaktır. Özellikle bahar aylarında ağaçların altında piknik yapabilir, ormanın verdiği huzurla tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi: Türkiye’nin en büyük 3. Kayak Merkezi'ne sahip olan Erciyes Kayak Merkezi’ne mutlaka uğramalısınız. Kayak Merkezi'nde bulunan alışveriş yerlerinden kayak malzemeleri alabilir veya kiralayabilir, kayak yapmayı bilmiyorsanız profesyonel eğitmenlerden kayak yapmayı öğrenebilirsiniz.

Gereme Harabeleri: Erciyes’e gittiğinizde tarihi yerler gezmek istiyorsanız, Erciyes Dağı’nın güney kısmında kalan Gereme Harabeleri'ni ziyaret edebilirsiniz. Eski ismi Spistra olan Gereme Harabeleri, Frigya, Roma, Bizans, Hitit, Asur gibi birçok medeniyete ev sahibi olmasıyla da ünlüdür. Harabelerde bulunan kilise sütunları, kemer ve mabet kalıntılarını görebilir ve tarihe yakından tanıklık edebilirsiniz.

Erciyes’te Neler Yapabilirsiniz?

Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak veya Snowboard yapmayı deneyerek yeni tecrübeler kazanabilirsiniz. Erciyes’te bulunan el emeği yöresel hediyelik eşyaları yakından inceleyerek, tatil dönüşünde sevdikleriniz için hediyelik alternatifler bulabilirsiniz. Erciyes’e gitmişken otellerde bulunan Kayseri ile özdeşleşen pastırmanın ve pastırmalı yemeklerin de tadına bakmayı da unutmayın!