Kartepe Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kartepe Kayak Merkezi: Kartepe Kayak Merkezi, Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak bölgesidir. Her seviyeye uygun pistleriyle tatilcilere bol seçenek sunan Kartepe’de kar boyu 3 metreyi geçmektedir. Kartepe Kayak Merkezi’nde 3 telesiyej, 1 teleski ve 4 lift mevcuttur, pist uzunlukları 400-3500 metre arasında değişim göstermektedir. Kayak merkezinde kayak malzemelerinizi satın alabilir, kiralayabilir, kayak yapmayı bilmiyorsanız ders alıp öğrenebilirsiniz.

Hikmetiye Camii: Tarihe özel bir ilginiz var ise 1880 yılında yapılan bu camiiyi mutlaka görmelisiniz.

Kuzu Yaylası: İstanbul’dan uzaklaşıp nefes almak istiyorsanız, Kuzu Yaylası’na mutlaka gitmelisiniz. Eşsiz doğasında kamp yapıp şehir stresinden uzaklaşabilirsiniz. Çadırınızdan Sapanca Gölü’nü izleyebilirsiniz.

Maşukiye: Dört mevsim gidilebilen bir nokta burası. Alabalığıyla ünlü birçok tesis görmek mümkün. Oturup taze balığınızı yerken, etraftaki yeşilliği izleyebilirsiniz.

Kartepe Yapılacak Aktiviteler

  • Kartepe Kayak Merkezi’nde kış sporu yapın, bilmiyorsanız öğrenin.
  • Bahar aylarında fotoğraf turuna çıkabilirsiniz.
  • ATV safari turlarına çıkabilir, doyasıya eğlenebilirsiniz.
  • Yamaç paraşütü yapabilir, bütün lokasyonu kuş bakışı izleyebilirsiniz.
  • Kartepe’de Ne Yenir?

    Köy hayatının devam ettiği bu destinasyonda, kahvaltı ürünleri ilgi çekici. Kaşarlı köfte, mıhlama, mantar, ızgara ve balık çeşitlerini Kartepe’de çok rahat bulabilir ve deneyebilirsiniz. Öğle yemeğinde alabalık tesislerine uğrayıp taze balıkları mutlaka denemelisiniz.