Kartepe Otel Fiyatları

Bu sezonda Kartepe otel fiyatları her bütçeye hitap etmesiyle ön plana çıkıyor. Her şey dahil, yarım pansiyon, oda-kahvaltı gibi farklı konseptlere sahip Kartepe otelleri fiyatları döneme göre farklılık gösteriyor. Eğer siz de hayalinizdeki gibi kış tatiline çıkmak istiyorsanız, kayak otellerini inceleyerek karşılaştırmalar yapabilir, TatilBudur.com’da rezervasyon yaptırarak daha fazla tatil yapma fırsatı elde edebilirsiniz.

Kartepeye’e Ne Zaman Gidilir?

Kartepe konumu itibariyle de özellikle İstanbul’da yaşayan tatil severler için oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yoğun geçen bir haftanın ardından hafta sonunuzu uzun bir yolculukta geçirmenize gerek kalmadan, Kartepe’ye kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Büyük şehirlere olan yakınlığı, doğal güzellikleri ve kayak pistleriyle, ailenizle beraber hoş zaman geçirebileceğiniz Kartepe’yi yaz- kış tercih edebilirsiniz.

Kartepe Gezilecek Yerler

Hikmetiye Cami: Eğer tarihe karşı özel bir ilginiz varsa, 1880 yılında inşa edilen son dönem Osmanlı mimarisinden izler taşıyan Hikmetiye Cami’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kuzu Yaylası: Kartepe’ye gelmişken kamp yapmadan dönmek istemiyorsanız, Milli Park bölgesinde bulunan Kuzu Yaylası’na mutlaka çıkmalısınız. Kuzu Yaylası’nın en yüksek noktasında sizi Sapanca Gölü manzarası karşılayacaktır.

Maşukiye: Dört mevsim her ziyaretinin mutlaka gittiği yerlerden birisi olan Maşukiye, lezzetli Alabalıkları ile oldukça ünlüdür. Balık restoranlarında taze balığınızı keyifle yerken, etraftaki yeşil manzarayı da izleyebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi: Her kış mevsiminde Kartepe’de kar boyu 3 metreyi geçer. Bu yüzden Kartepe Kayak Merkezi, Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak bölgesidir. Kartepe Kayak Merkezi’nde 3 telesiyej, 1 teleski ve 4 lift bulunur ve pistlerin uzunluklarıysa 400-3500 metre arasında değişim göstermektedir. Eğer kayak yapmaya karar verirseniz; kayak merkezinde bulunan alışveriş yerlerinde kayak malzemelerinizi satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Kartepe’ye Ne Zaman Kar Yağar?

Kartepe hava durumu, mevsime göre değişiklik göstermektedir. Genellikle Kartepe’ye Kasım ayı gibi kar yağmaya başlar. Eğer Kartepe’de kayak tatili yapmak istiyorsanız, tatil planlamanızı yapmadan hava durumuna göz atmanız faydalı olacaktır.

Kartepe’de Neler Yapılır?

Özellikle kış mevsiminde Kartepe’ye geldiğinizde, size en uygun spor seçeneklerinden birisini seçip, kar sporu yapabilirsiniz. Ya da yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız ATV kiralayıp eğlenceli bir geziye çıkabilirsiniz. Daha heyecan dolu aktiviteler yapmak isterseniz, manzarayı kuş bakışıyla görebileceğiniz yamaç paraşütünü de tercih edebilirsiniz. Eğer Kartepe’ye bahar aylarında gitmeye karar verdiyseniz; düzenlenen fotoğraf turlarına katılmanız iyi bir tercih olacaktır.

Kartepe’de Neler Yenir?

Özellikle köy hayatının devam ettiği lokasyonlarda birbirinden lezzetli kahvaltıların tadına bakabilirsiniz. Öğle ya da akşam yemeklerinde köfte, mantar, ızgara ve balık çeşitlerini Kartepe’de bulabilir ve deneyebilirsiniz.

Kartepe Nerede?

Kartepe, Kocaeli’nde bulunan, özellikle kış tatili turizmi sebebiyle tercih edilen bir ilçedir. Samanlı Dağları ve Kocaeli Platosu arasında bulunan, İstanbul'a 114 km uzaklığıyla en yakın kayak merkezinden birisidir. Kartepe'de, her ne kadar kış turizmi ağırlıkta olsa da yaz mevsiminde de kongre ve seminer merkezi olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Kartepe Kayak Turu

Kartepe kayak turu, günübirlik geziler için oldukça ideal. Sabah erken saatlerinde yola çıkılan Kartepe geziniz başlamadan önce nefis bir köy kahvaltısı ettikten sonra rehberinizle beraber yürüyüş yapabilir, hava durumuna göre kızakla kayabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden uygun fiyatlı Kartepe turu için, kategorileri inceleyebilirsiniz.