Uludağ Gezilecek ve Görülecek Yerler

Uludağ Milli Parkı: Dört mevsim gidebileceğiniz, eşsiz doğasıyla sizi büyüleyecek bir yer. Tatilciler genellikle Uludağ Milli Parkı’nı ziyaret etmek için kış aylarını tercih ediyor. Burada doğa yürüyüşlerine çıkabilir, kış sporları yapabilir ve kamp yapabilirsiniz. Kara yoluyla ulaşım sağlayabileceğiniz Milli Park’a teleferik yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Softaboğan Şelalesi: Bursa’nın eşsiz doğasının bir örneği burası. Softaboğan Şelalesi’ne Bakacak mevkiinden ulaşabilir, bu huzur dolu mekanda fotoğraf çekebilirsiniz.

Saitabat Şelalesi: Uludağ’da görebileceğiniz, huzur bulabileceğiniz bir yer burası. Bu şelalenin yakınlarında piknik yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.

Sirk Gölleri: Heybeli Göl, Kilimli Göl, Aynalı Göl, Kara Göl, Buzlu Göl, Koğuk Dere, Çayır Dere olarak toplamda yedi gölden oluşan Sirk Gölleri yazın kurumakta. Harika manzaralara ev sahipliği yapan göllerin çevresinde dolaşırken fotoğraf makineniz ile bu anları ölümsüzleştirin.

Bakacak Tepesi: Bursa manzarası eşliğinde sıcak şarabınızı yudumlayabileceğiniz bir nokta burası. Kış soğuğunda sıcak şarap eşliğinde muhteşem manzaranın tadını çıkarın.

Uludağ Yapılacak Aktiviteler

 • Kış sporları ve özellikle kayak yapın. Bilmiyorsanız kayak merkezinde bulunan profesyonel hocalardan öğrenin. Hobilerinize bir hobi daha ekleyin.
 • Mutlaka mangalda sucuk ekmek yiyin. Kış soğuğunda mangalda sucuk ekmek harika bir deneyim.
 • Dağ bisikletleriyle geziye çıkın.
 • Otellerin kapalı havuzlarında yüzebilirsiniz.
 • After ski partilerine katılabilirsiniz.
 • Uludağ’da Ne Yenir?

  Kış sezonunda gittiyseniz, sıcak et ve ızgaralar ideal seçenekler arasındadır. Özellikle Bursa İskender, İnegöl köfte ve Kemalpaşa tatlısını mutlaka deneyin.

  Uludağ Gece Hayatı

  Otellere yakın gece kulüplerinde sabaha kadar eğlenebilir, tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.