Uludağ Gezilecek ve Görülecek Yerler

Uludağ Milli Parkı: 1961 yılında milli park olarak ilan edilen Uludağ Milli Parkı, her mevsim farklı güzelliklere sahip. Fakat en çok ziyaret edildiği mevsim kış. 12,762 hektarlık bir alana hakim olan milli parka kara yoluyla ulaşabileceğiniz gibi teleferikle de ulaşım mümkündür. Kamp yapmak, kayak merkezinde kış sporlarıyla ilgilenmek veya trekking yapmak için Uludağ Milli Parkı’nı gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Softaboğan Şelalesi: Bursa Uludağ’ın doğal güzelliklerinin başında gelen Softaboğan Şelalesi’ne Bakacak mevkiinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bakacak’tan aşağı indikçe tüm güzelliklerini gözler önüne seren şelalede trekking yapabilir, fotoğraf çekebilir ve güzel bir piknikle günü taçlandırabilirsiniz.

Saitabat Şelalesi: Cumalıkızık Köyü ile arasında 3 kilometrelik bir mesafe olan Saitabat Şelalesi, Uludağ gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz harika bir nokta. Çınar ağaçlarının çevrelediği şelale özellikle bahar aylarında ziyaret ediliyor. Kıyısı boyunca sıralanmış birkaç kır lokantası da bulunuyor. Tıpkı Softaboğan Şelalesi gibi Saitabat’ta da piknik yapmak, doğa yürüyüşüyle çevreyi keşfederken fotoğraf çekmek öncelikli aktivitelerdir.

Uludağ Yapılacak Aktiviteler

  • Uludağ Kayak Merkezi’nde kış sporları aktivitelerini deneyin. Bunlardan ilki kayak olmalı. Hiç deneyiminiz yoksa kayak merkezindeki profesyonel hocalardan destek alın. Snowboard da deneyebileceğiniz sporlar arasında.
  • Uludağ tatilinizde mutlaka mangalda sucuk ekmek yiyin.
  • Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ bisikletleriyle gezintiye çıkın.
  • Otellerin kapalı havuzlarında yüzmeyi ihmal etmeyin.
  • After ski partilerine katılın. Uludağ gece hayatında after ski partilerinin önemli bir yeri var.
  • Uludağ’da Ne Yenir?

    Bursa Uludağ sizlere yemek konusunda çeşitli alternatifler sunuyor. Et ızgara çeşitleri başta olmak üzere; Bursa iskender, İnegöl köfte ve Kemalpaşa tatlısı Bursa Uludağ’da tadabileceğiniz lezzetlerdir. Uludağ’da geçirilen güzel bir kış tatilinde Sarıalan çevresinde “kendin pişir kendin ye” kuralıyla hizmet veren restoranlara giderek karların üzerinde mangal ziyafeti yapmak da oldukça popüler.