Kartalkaya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kartalkaya Kayak Merkezi: Kartalkaya otellerinin büyük bir bölümü Kartalkaya kayak merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Genellikle snowboard & kayak sporları ile ön plana çıkan Kartalkaya’da ayrıca çamlar arasında gezinebilir, Kartalkaya’nın eşsiz doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Dört mevsim tatilcileri kucaklayan Kartalkaya’nın kış sporları için sezonu Aralık-Mart ayları arasındadır. Bu dönemde Kartalkaya kayak merkezleri hep açıktır.

Sarıalan Yaylası: Dinlenmek, yürüyüş yapmak, fotoğraf çekmek ve eşsiz doğanın tadını çıkarmak için Sarıalan Yaylası’na gidebilirsiniz. Sarıalan Yaylası’nda çeşitli konaklama seçenekleri mevcut. İster kamp yapabilir, ister orada bulunan otellerde kalabilirsiniz. Genelde bahar aylarında tercih edilen bu bölgeye mutlaka gitmelisiniz.

Abant: Dört mevsim gezebileceğiniz Abant bölgesi görülmeye değer yerler arasındadır. Gölün etrafında yürüyüş yapabilir, orada bulunan yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Kartalkaya Yapılacak Aktiviteler

  • Kış sporlarını mutlaka denemeli, bilmiyorsanız kolaylıkla ders alabilirsiniz. Böylece hobilerinize yeni bir hobi eklemiş olursunuz. Snowboard, kızak ve serbest stil kayak öğrenebilir ve yapabilirsiniz.
  • Teleferikle ve kar motorsikletleri ile gezintiye çıkın.
  • Kartalkaya’daki barların düzenlediği partilere mutlaka katılın.
  • Dorukkaya Mart Şenliklerine katılın.
  • Kartalkaya’da Ne Yenir?

    Kartalkaya’da karlar üstünde sucuk ekmek yiyebilir, yöresel lezzetleri denemeyi düşünebilirsiniz.