Kartalkaya Otelleri Fiyatları

Kartalkaya otel fiyatları, her bütçeye hitap etmesiyle ön plana çıkıyor. Taksit imkanlarıyla beraber ödeme seçeneklerini kolaylaştıran fiyatlarla hayalinizdeki tatile Kartalkaya’da çıkabilirsiniz. Kartalkaya oteller açısından kış sezonunun en fazla tercih edilen beldelerinden birisidir. Kartalkaya otel fiyatlarıysa kış sezonunun yoğun geçmesi nedeniyle bu dönemlerde değişiklik gösterebilir. Kartalkaya otelleri fırsatlarını sayfamızdan inceleyerek, her bütçeye hitap eden uygun fiyat seçeneklerinden yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Kartalkaya otel rezervasyonunuzu Tatilbudur.com ile yapın, daha fazla tatil yapmanın keyfini çıkarın.

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya kayak pistleri sebebiyle oldukça ünlüdür. Her zorluk derecesine uygun pistleri ve kar kalitesiyle kış sporu tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği kayak merkezi lokasyonlarından birisidir. Kartalkaya kayak merkezi Bakanlar Kurulunca ilan edilen ‘’Bolu - Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" içinde yer alır. Kartalkaya kayak otelleri bölgesinde 2 tane kayak alanı içerisinde toplam 18 adet mekanik tesis ile çeşitli eğim ve zorluk derecelerinde toplam 25 adet pist ve telesiyejler bulunur.

Kartalkaya Nerede?

Kartalkaya’a İstanbul’a 263 km, Ankara’ya 186 km, İzmir’e 637 km uzaklıkta bulunmasıyla konumu sebebiyle tatil severlerin en çok tercih ettiği kayak bölgelerinden birisidir. Kartalkaya 2 bin metre yüksekliğe sahip Köroğlu Dağları’nın eteklerinde kurulu Bolu’da bulunuyor. Bolu’ya 38 km uzaklıkta bulunan Kartalkaya, uluslararası standartlara sahip pistlerle ön plana çıkmasıyla biliniyor. Adını sadece kartalların bulabileceği engebeli dağ yollarından almasıyla da bilinen Kartalkaya, en güzel kış tatili bölgelerinden birisi olarak da anılıyor.

Kartalkaya’ya Ne Zaman Gitmelisiniz?

Batı Karadeniz ve Karadeniz iklimlerine sahip Kartalkaya’da sonbaharının bitmesinden hemen sonra kar yağışı başlar. Kar tabakasının sabitlenmesi Aralık ayında gerçekleştiği için kayak pistleri de kayak yapmak için elverişli hale gelir. Kayak sezonu Mart ayının başına kadar da devam eder. Ailenizle beraber bir kayak tatili yapmak isterseniz, özellikle sömestr döneminde Kartalkaya otellerini tercih edebilirsiniz.

Kartalkaya’ya Kar Ne Zaman Yağar?

Kartalkaya’da kar yağışı Ekim ve Kasım aylarında başlar. Güvenle kayak yapmaya uygun hale gelen Kartalkaya, kar kalitesi ve otellerin konaklama kalitesi bakımından da sıklıkla tercih edilmektedir. Aile tatillerinde birçok aktivite seçeneğiyle çocukları mutlu edecek Kartalkaya, bu sene de misafirlerini bekliyor.

Kartalkaya’da Gezilecek Yerler

Abant: Ziyaretçilerine dört mevsim eşsiz manzaralar sunan Abant, Kartalkaya’ya gelmişken uğrayıp temiz havasını içine çekmeniz gereken nadir yerlerden birisidir. Güzelliği ile dünya çapında ünlenmiş Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapabilir, bölgede bulunan yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.

Sarıalan Yaylası: Yaylaya çıktığınızda ister kamp yapabilir, ister orada bulunan otellerde kalmayı tercih edebilirsiniz. Eğer dinlenmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek istiyorsanız; Sarıalan Yaylası doğru bir seçim olacaktır.