Kartalkaya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kartalkaya Kayak Merkezi: Kartalkaya otellerinin geneli kayak merkezine yakın konumda yer alıyor. Bölgede çeşitli kış sporlarını deneyebileceğiniz gibi çam ormanları arasında gezintiye çıkabilirsiniz. Kayaktan ziyade, özellikle snowboard sporunun ön plana çıktığı Kartalkaya Kayak Merkezi’nin sezonu aralık-mart aylarıdır. Kayak merkezi; 2 telesiyej, 3 baby lift, 12 pistle hizmet veriyor.

Sarıalan Yaylası: Dinlenmek, yürüyüş yapmak, fotoğraf çekmek için Kartalkaya’ya bağlı Sarıalan Yaylası’na bir gezi düzenleyebilirsiniz. Sarıalan Yaylası’nda konaklama tesisleri bulunuyor. Mayıs ayının gelmesiyle birlikte sarı çiçeklerin açtığı yayla özellikle bahar aylarında ziyaret ediliyor.

Abant: Kartalkaya tatilinizde Abant’ı görmeden evinize dönmeyin. Bolu’nun her köşesi gibi yılın tüm mevsimi gezilecek bir nokta olan Abant’ta fayton turlarına katılabilir, gölün çevresindeki restoranlarda manzaranın keyfini çıkarabilir, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte gölde düzenlenen sandal gezilerine katılabilirsiniz.

Kartalkaya Yapılacak Aktiviteler

  • Kayak başta olmak üzere snowboard, kızak ve serbest stil sporlarını mutlaka deneyin.
  • Kartalkaya Kayak Merkezi’ndeki teleferikle ve kar motosikletleriyle gezintiye çıkın .
  • Kartalkaya’daki barların düzenlediği akşam partilerinde yerinizi alın. Otelinize döndüğünüzde sıcak bir şarap içerek günü sonlandırın.
  • Dorukkaya Mart Şenlikleri’ne katılın.
  • Kartalkaya’da Ne Yenir?

    Kartalkaya’da her damağa ve her keseye uygun yemekler mevcut. Kış mevsiminde ekmek arası sucuk ve köfte en çok tercih edilen lezzetler. Bunun en önemli sebebi ise bembeyaz karların üzerinde mangal yapılmasının popüler olmasıdır. Ayrıca Bolu’nun meşhur yemeklerini tatiliniz boyunca damağınızla buluşturabilirsiniz. Bolu Merkez’deki restoranlarda; Mengen pilavı, cevizli ekmek, Mengen kebabı, orman kebabı, kabaklı gözleme ve sakız bakla çorbasının tadına mutlaka bakın.