Harika Bir Kayak Tatili için Öneriler

Havaların soğumasıyla herkesin aklına düşen tatil alternatiflerinden biri kayak tatilidir. Eğlenceli ve adrenalini yüksek bir etkinlik olan kayak tatilinde tüm stresinizi atacağınız, keyifli anlar biriktirebilirsiniz. Sadece yetişkinlerin değil çocukların da tüm enerjilerini atmalarına olanak tanıyan kayak tatilinden dönerken kendinizi yenilenmiş olarak hissedebilirsiniz.

Kayak Tatiline Çıkmak İçin En İyi Zamanlar

Herkesin merakla beklediği Kayak Tatili dönemi Aralık ayında başlar ve Mart ayının sonuna kadar devam eder. Bu süre zarfında mutlaka bir kere karla buluşmanızı ve ruhunuza iyi gelecek bu eğlenceli tatili deneyimlemenizi öneririz.

TatilBudur’un kayak otellerinde Erken Rezervasyon fırsatlarından yararlanarak hep hayalini kurduğunuz o tatile kavuşma fırsatı yakalayabilirsiniz. TatilBudur’un avantajlı kayak otelleri için linke tıklayabilirsiniz. 

Kayak Tatili için Bavulunuza Almanız Gerekenler

Kayak tatili için yanınızda bulundurmanızı önereceğimiz ürünler kalın kazaklar, kayak montu, eldiven, bere, çorap, atkı, kayak gözlüğü ve güneş kremidir. Kullanımı rahat, termal giysiler kayak tatillerinin olmazsa olmazıdır. Kıyafetlere ek olarak kayak ekipmanlarınızı da mutlaka yanınıza almanızı öneririz.

Kayak Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Kayak tatilinizde yapabileceğiniz aktivitelerin başında doğayla baş başa kalabileceğiniz yürüyüşler, eğlenceli kızak aktiviteleri, kayak keyfi, muhteşem manzaralar eşliğinde teleferik ve snowboard gelmektedir. Keyifli kar aktiviteleri ile dolu bir kayak tatilinin dönüşünde kendinizi yenilenmiş hissedeceğinizi de belirtmek isteriz.

Mükemmel bir kayak tatili için tek yapmanız gereken; TatilBudur web sitesi üzerinden istediğiniz bölgedeki Kayak Otelinizi seçmek ve rezervasyonunuzu gerçekleştirmek.

Kayak Tatili için En İyi Yerler

Kayak Tatili denildiğinde akla gelen ilk lokasyonlar arasında Uludağ, Palandöken, Sarıkamış, Erciyes, Kartepe ve Kartalkaya, gelmektedir. Özellikle sömestir döneminde popüler olan bu bölgeler hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi olmaktadır.

Uludağ Kayak Otelleri

Kayak tatili denildiğinde akla gelen ilk lokasyonlardan biri Uludağ’dır. Hem acemi hem de profesyonel kayak yapanları mutlu eden pistleriyle harika alternatifler sunan Uludağ’da, kayak yapmanın yanı sıra snowboard, downhill, kızak ve kar yürüyüşü yapma imkanı da bulabilirsiniz. Türkiye’nin ilk teleferik hattı olmasıyla dikkat çeken Bursa’dan Uludağ’a ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Bu bölgede kayak yapacağınız zaman kendi kıyafetlerinizi getirebileceğiniz gibi kıyafet kiralama imkanı da bulabilirsiniz. Kayak yaparken olmazsa olmazlarınız ise termal kıyafetler, eldiven, bere, güneş ya da kar gözlüğüdür.

Uludağ’da tüm gün kar sporları yaparak eğlendikten sonra günü sıcacık ateş başında sucuk ekmekle taçlandırmanızı öneririz.

En Uygun Uludağ Otelleri

Uludağ Otelleri

Palandöken Kayak Otelleri

Palandöken bölgesi kayak tatilinde en çok ilgi gören bir diğer lokasyondur. Her seviyede kar görebileceğiniz Palandöken’de hem acemiler hem de profesyoneller Aralık ayından Mart ayına kadar karla buluşmaktadır. Palandöken Kayak Merkezi’nde kaymayı tercih eden ziyaretçiler teleferik, gondol lift, kızak, buz pateni, skipass ve zipline gibi aktivitelerden de faydalanabilir.

Hareketli bir dünyaya sahip olan Palandöken, farklı kategorilerde kayak ve snowboard yarışmalarına ve kar festivallerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Hareketli bir günün sonunda Palandöken Kayak Otelleri’nde tüm yorgunluğunuzu atmanız için otellerin spasından ya da Türk hamamından yararlanabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

En Uygun Palandöken Otelleri

Palandöken Otelleri

Sarıkamış Kayak Otelleri

Sarıkamış Kayak Otelleri hem eğlenceleri hem de kar sporlarına gönül verenleri mutlu etmesiyle kış aylarında harika bir tatil alternatifi sunmaktadır. Sarıkamış bölgesi kayak, skibob, snowbord gibi eğlenceli kış sporları yapmak için ideal bir zemin sunmaktadır. Kayak tatili için Sarıkamış Kayak Otelleri Aralık ayından Nisan ayının başına kadar ziyaretçilerini beklemektedir. Ayrıca Sarıkamış Kayak Otellerinde eğlenceli dans geceleri de yapılmaktadır. Hem kar tatilinin hem de eğlenceli aktivitelerin tadını çıkarabileceğiniz Sarıkamış Kayak Otelleri’nde konakladığınızda bölgedeki tarihi değerleri de görmenizi öneririz. Sarıkamış’ta mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler; Kahterina Köşkü, Ani Harabeleri ve Kars Kalesidir.

En Uygun Sarıkamış Otelleri

Sarıkamış Otelleri

Erciyes Kayak Otelleri

Kış sporu sevenlerin ortak noktalarından biri Erciyes Kayak Otelleridir. Erciyes’te teleferikle pistler arasında geçiş yaparken eşsiz manzaraya da tanıklık edebilirsiniz. Kayak ve snowboard yaparak geçireceğiniz aksiyon ve eğlence dolu bir günü konforlu Erciyes Kayak Otellerinde noktalayabilir ve lezzetli yemeklerle buluşabilirsiniz. Erciyes’i kayak için ziyaret ettiğinizde Soğanlı Vadisi, Selçuklu Müzesi ve Hunat Hatun Müzesini de mutlaka görmenizi öneririz.

En Uygun Erciyes Otelleri

Erciyes Otelleri

Kartalkaya Kayak Otelleri

Özellikle şehre yakın olmasıyla dikkat çeken Kartalkaya Kayak Otelleri, sevdiklerinizle ve ailenizle kısa süreli eğlenceli bir kayak tatili yapmanıza olanak tanır. Kartalkaya hem amatörlerin hem de profesyonellerin kayak yapabileceği lokasyonlardan biridir. Kartalkaya’da yapabileceğiniz aktiviteler arasında kayaklı koşu, skiboarding, kızak, kar motoru, snowboard gelmektedir.

En Uygun Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Kartepe Kayak Otelleri

Doğal güzelliği ile size muhteşem bir tatil deneyimi yaşatacak Kartepe Kayak Otellerinde aileniz ve sevdiklerinizle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. İstanbul’a yakınlığı sebebi ile oldukça ilgi gören bu bölgede gündüz kayak pistlerinin tozunu attırırken akşamları da şömine başında sıcak çikolatanızı yudumlayabilirsiniz.

En Uygun Kartepe Otelleri

Kartepe Otelleri