Palandöken Otelleri Fiyatları

Palandöken otel fiyatları ise kış sezonu sebebiyle değişiklik gösterebiliyor. Her bütçeye hitap eden palandöken otelleri taksitli ödeme seçenekleri ve ödeme imkanlarıyla tatil severlere birçok kolaylık sağlıyor. Palandöken’de Sway Hotel, Dedeman Palandöken, Dedeman Palandöken Ski Lodge, Polat Erzurum Hotel gibi otellerde konaklayabilir, temiz dağ havasına da doyabilirsiniz. Taksit imkânı ve uygun fiyat seçenekleriyle Palandöken otellerinde ailenizle beraber geçirdiğiniz unutulmaz anılar biriktirmeye ne dersiniz?

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi; 2011 yılında yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’na ev sahipliği yaptığı için dünyaca ünlü pistleriyle son derede ünlüdür. Telesiyejleri, pistleri ve kar kalitesiyle Palandöken otelleri bölgesi, kaliteli konaklama seçenekleri ve kar kalitesiyle kış turizminin en çok tercih edilen merkezlerinden birisidir.

Palandöken Nerede?

Palandöken Erzurum 7 km uzaklıkta bulunan, kayak turizmi denilince ilk akla gelen yerlerden birisidir. 3.125 metre yüksekliğe sahip Palandöken Dağı, ayrıca tektonik hareketlerle oluşmuştur bir dağdır. Palandöken’de kar kalınlığı kışın 2-3 metreyi bulmaktadır ve yılın 6-7 ayında da kar yağışı alır. Aynı zamanda Palandöken, en uzun kayak pistleriyle sahip olmasıyla da kayak sporu ile ilgilenenlerin tercih ettiği bölgelerinden birisidir. Kilometrelerce uzayan Palandöken Dağları aynı zamanda 1993 yılından beri kış turizmi merkezi olarak da bilinmektedir.

Palandöken’e Ne Zaman Gidilir?

Erzurum denilince akla ilk gelen yerlerden birisi olan Palandöken, her mevsim bir başka güzel. Palandöken’de Aralık ayında kayak sezonu açılır. Palandöken Dağı otellerinde birçok farklı etkinlik yapabilmenizi sağlayan seçenekler bulunuyor. Çok sayıda kayak merkezi bulunan Palandöken, kış tatili konusunda marka haline gelmiş olmasıyla da biliniyor. Örneğin kayak yapmak için pistlere ulaşım sağlayan telesiyeje binmeniz, güzel manzaralara tanık olmanızı sağlayacaktır. Yoğun geçen bir günün ardından otellerde bulunan SPA merkezi, Türk hamamı, kapalı havuz gibi hizmetlerinden faydalanabilir, ardından kar manzarasına karşı sıcak içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Yenilendiğiniz bir sonrasında da çevrede bulunan eğlence yerlerinde renkli bir gece geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

Palandöken’e Ne Zaman Kar Yağar?

Palandöken’de kar yağışı genellikle Ekim-Kasım aylarında başlar. Kayak tatili severlerin heyecanla beklediği kar yağışından sonra da Palandöken’de kayak sezonu başlamış olur. Palandöken’de kış tatili yapmak isterseniz, hava durumunu tahminlerine bakıp, rezervasyonunuzu kar yağışına göre planlayabilirsiniz.

Palandöken’de Gezilecek Yerler

Erzurum Ulu Cami: Erzurum, inanç turizmi sebebiyle en çok tercih edilen bir şehirdir. Bünyesinde birçok türbeyi barındıran Erzurum, Selçuklu Devleti’nin en güzel yapılarını da ev sahipliği yapmaktadır. Atabey ismiyle de anılan Erzurum Ulu Cami, 1179 yılında inşa edildiği için şehrin en eski ve en büyük ibadet alanı olma özelliğini taşımaktadır. Eğer siz de tarihi bir yolculuğa çıkmak isterseniz, Palandöken’e gelmişken Erzurum Ulu Cami’ni ziyaret etmeli, yapıyı yakından incelemelisiniz.

Çifte Minareli Medrese: Muhteşem detaylarla bezeli bir Selçuklu mimari harikası olan Çifte Minareli Medrese, aynı zamanda Hatuniye Medresesi olarak da biliniyor. Erzurum’un sembolü haline gelen bu tarihi medreseyi mutlaka gezi rotanıza eklemelisiniz.

Üç Kümbetler: Anadolu’nun en güzel tarihi yapılarından birisi sayılan Üç Kümbetler, 12.yüzyılda inşa edildiği tahmin ediliyor. Selçuklu mimarisinin tipik bir örneği olan kümbetleri mutlaka görüp yakından incelemelisiniz.

Palandöken Kayak Merkezi: Palandöken’de kayak sezonu, Ekim sonu başlar Nisan ayına kadar devam eder. Bu nedenle kayak merkezi yılın 6 ayı boyunca karlarla örtülü olduğu için, kış turizmin önemli bir yere sahiptir. Palandöken’e gelmişken Kayak merkezinde kayak yapmayı ihmal etmeyin.