Balonlu Kapadokya Turları Fırsatları

Kapadokya balon turu fiyatları tatil sezonuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle kaç günlük bir tura dahil olmak istediğinize karar verebilir ve tatil planınızı bu karara göre şekillendirebilirsiniz. Eğer eğlenceli ve unutulmaz bir tura katılmak ya da balayı tatilini farklı bir yerde geçirmek istiyorsanız balonlu Kapadokya turları kaçırılmaması gereken bir fırsattır. 2019 Kapadokya tur fırsatları TatilBudur.com’da sizleri bekliyor. Haydi, siz de şimdi her zaman görmek istediğiniz Kapadokya şehrine düzenlenen turlara göz atın, en uygun Kapadokya turlarında yerinizi hemen ayırtın.

Kapadokya’da Gezilecek En Güzel Yerler

Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi olan Derinkuyu Yeraltı şehri, Kapadokya’nın 36 yeraltı şehirlerinden en büyüğü olanıdır. 1967 yılında turizme kazandırılmış olan yapı toplamda 8 kattan oluşmaktadır. Derinkuyu ilçesinde yer alan bu yeraltı şehrinin yapılış tarihi Protohitit dönemine kadar uzanmaktadır. Kapadokya’ya geldiğinizde kadim uygarlıklar tarafından inşa edilen şehri mutlaka görmelisiniz.

Güvercinlik Vadisi: Nevşehir’in en çok merak edilen noktalarından birisi olan Güvercinlik Vadisi, adını güvercinlerden almıştır. Göreme’de bulunan Güvercinlik Vadisi, 4100 metre uzunluğa sahiptir. Eğer balona binmeyi tercih ederseniz, Güvercinlik Vadisinin muhteşem manzarasını izleyebilir, eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.

Göreme Açık Hava Müzesi: Yüzyıllar boyunca manastır hayatının hüküm sürdüğü en özel yerlerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesinin hikayesi M.S. 4. Yüzyılda, İlk Hristiyanlık dönemlerinde başlamasıyla biliniyor. Kayseri Piskoposu Aziz Basil’in bölgeye gelerek öğretilerini yaymaya, öğrenci yetiştirmeye başlamış ve böylelikle manastır hayatı da vadiye hakim olmuştur. Göreme Örenyeri olarak da anılan bölge, 13. yüzyıla kadar eğitim merkezi olmayı sürdürmeyi başarmıştır.

Üç Güzeller Peri Bacaları: Kapadokya’nın simgesi haline gelmiş Üç Güzeller Peri Bacaları, birçok efsaneye de konu olmuştur. Bunlardan en bilineni ise; kralın kızının bir çobana aşık olmasıyla başlayanıdır. Kral kızının evlenmesine müsaade etmediği için doğan torunun peşine askerlerini yollar. Hikayeye göre ölmemek için bir mucize olmasını dileyen prenses bir anda çocuğu ve çobanla beraber taşa çevrilir. En önde duranın çoban, aradakinin çocuk, en arkada yer alanın ise prenses olduğuna dair efsaneler yüzyıllardır anlatılmaktadır.

Narlıgöl Krater Gölü (Acı Göl): Kapadokya’nın tek krater gölü olan Narlıgöl, Ihlara Vadisi yakınlarında gizlenmiş bir cennet gibi ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Kapadokya gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka Narlıgöl’ü eklemelisiniz.

Avanos: Kapadokya bölgesinin şirin bir ilçesi olan Avanos, çömlekleriyle ünlüdür. Orta ve Kuzey Anadolu’yu dolanan Kızılırmak sayesinde, Avanos’un tüflü toprağı kızıl rengini almıştır. Avanos’a geldiğinizde çömlek atölyelerini gezip çamur tornasında seramik denemeleri yaparak gününüzü renklendirebilir, el emeği göz nuru hediyelik eşyaların satıldığı yerli halkın işlettiği dükkanları gezebilirsiniz.