Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Kapadokya Turları (30)

03.02.2023 - 05.02.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Kesin Kalkış
Uçak ile Ulaşım
19.05.2023 - 21.05.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Kesin Kalkış
Uçak ile Ulaşım
21.04.2023 - 23.04.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Kesin Kalkış
Uçak ile Ulaşım
18.02.2023 - 19.02.2023
Adana Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
18.02.2023 - 19.02.2023
Gaziantep Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
11.02.2023 - 13.02.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
18.02.2023 - 19.02.2023
Mersin Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
03.02.2023 - 05.02.2023
Bursa Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
03.02.2023 - 05.02.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
04.02.2023 - 05.02.2023
Ankara Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
03.02.2023 - 05.02.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
03.02.2023 - 05.02.2023
Eskişehir Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
09.02.2023 - 12.02.2023
İstanbul Kalkışlı
4 Gün 3 Gece
Otobüs ile Ulaşım
10.02.2023 - 12.02.2023
Ankara Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
04.02.2023 - 07.02.2023
İstanbul Kalkışlı
4 Gün 3 Gece
Otobüs ile Ulaşım
12.02.2023 - 14.02.2023
Ankara Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
18.05.2023 - 20.05.2023
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
Toplam 30 turdan 1 ile 20 arası gösterilmektedir.

Kapadokya Turları Hakkında

Kapadokya Turları Fiyatları

Kapadokya turları fiyatları her bütçeye hitap etmesiyle ön plana çıkıyor. Kapadokya turları birbirinden güzel Kapadokya otellerinde konaklama fırsatını gezi severler için sağlıyor. Dünyanın en büyüleyici güzelliğine sahip peri bacaları manzaralı otellerde konaklamak ne kadar da güzel bir fikir, değil mi? Aksaray, Nevşehir, Ürgüp, Ihlara Vadisi, Göreme ve Kapadokya’nın diğer tüm popüler bölgelerine yapılacak olan Kapadokya turlarında çeşitli tarihi yapıları ve doğal güzellikleri görebileceğiniz keyifli bir gezi programına dahil olmak için TatilBudur.com Kapadokya turlarını incelemeye başlayabilir, uygun fiyatlarla daha fazla tatil yapabilirsiniz. Kapadokya balon turu fiyatları ise tatil sezonuna göre değişiklik göstermektedir. Öncelikle kaç günlük bir tura dahil olmak istediğinize karar verebilir ve tatil planınızı bu karara göre şekillendirebilirsiniz. Eğer eğlenceli ve unutulmaz bir tura katılmak ya da balayı tatilini farklı bir yerde geçirmek istiyorsanız balonlu Kapadokya turları kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Kapadokya, her mevsim bir başka güzel. Genelde bölgeye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Zira kültür turlarında daha çok yürüyüş yapıldığı için havaların çok sıcak veya çok soğuk olmadığı bahar aylarında Kapadokya’yı ziyaret etmek daha uygun olacaktır. Fakat kış mevsiminde Kapadokya’ya gitmeyi tercih ederseniz; bölgenin iklimi sert olduğu için karlanmaya ve buzlanmaya karşı hazırlıklı olmanızda ayrıca sıkı giyinmenizde fayda var.

Kapadokya’ya Ulaşım

Kapadokya turlarında otobüslü ve uçaklı tur seçenekleri bulunuyor. Kapadokya’nın muhteşem manzaralarını seyretmek için otobüslü turlar, kısa süreli yolculuklar ise uçaklı turlar tercih ediliyor. Uçaktan indikten sonra konforlu Tatilbudur.com otobüsleriyle keyifli bir yolculuk sizi bekliyor olacak. Üstelik Ankara çıkışlı Kapadokya turları, İzmir çıkışlı Kapadokya turları gibi kültür turlarına farklı illerden de katılarak zamandan tasarrufta edebilirsiniz.

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler

Yeraltı Şehirleri Keşifleri: Kapadokya muhteşem yeraltı şehirleriyle dünyada sahili turizm yerlerinden birisidir. Kaymaklı Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri , Mazı Yeraltı Şehri, Acıgöl Yeraltı Şehri, Gaziemir Yeraltı Şehri ve Özlüce Yeraltı Şehri Kapadokya’nın büyülü atmosferinde gezilip görülmeli.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Toprakla Yakınlaşın: Avanos birbirinden eşsiz çömlekleriyle ve çömlek ustalarıyla meşhur. Tüflü kırmızı toprak bakımından oldukça zengin olan bölge bu yüzden çömlek sanatının doğmasına vesile olmuş. Nevşehir Avanos Çömlekleri nasıl yapılır merak ediyorsanız; mutlaka çamur tornasının başına geçmeli ve çamurla tanışmalısınız.

Kapadokya’nın Doğal Güzellikleri

Balon Turları: Kapadokya’nın büyüleyici manzaralarını yüzlerce metre yükseklikten izlemeye var mısınız? Balon turlarıyla Kapadokya’yı kuş bakışı izleyeceğiniz gibi harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Sabahın ilk saatlerinde kalkıp güneş doğmadan bu aktiviteye katılmanın keyfini herkes mutlaka yaşamalı.

Kapadokya’nın Yeraltı Şehirleri

Göreme Açık Hava Müzesi: Yüzyıllar boyunca manastır hayatının hüküm sürdüğü en özel yerlerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesinin hikayesi M.S. 4. Yüzyılda, İlk Hristiyanlık dönemlerinde başlamasıyla biliniyor. Kayseri Piskoposu Aziz Basil’in bölgeye gelerek öğretilerini yaymaya, öğrenci yetiştirmeye başlamış ve böylelikle manastır hayatı da vadiye hakim olmuştur. Göreme Örenyeri olarak da anılan bölge, 13. yüzyıla kadar eğitim merkezi olmayı sürdürmeyi başarmıştır.

Kapadokya Milli Parkları

Avanos: Kapadokya bölgesinin şirin bir ilçesi olan Avanos, çömlekleriyle ünlüdür. Orta ve Kuzey Anadolu’yu dolanan Kızılırmak sayesinde, Avanos’un tüflü toprağı kızıl rengini almıştır. Avanos’a geldiğinizde çömlek atölyelerini gezip çamur tornasında seramik denemeleri yaparak gününüzü renklendirebilir, el emeği göz nuru hediyelik eşyaların satıldığı yerli halkın işlettiği dükkanları gezebilirsiniz.

Kapadokya Müzeleri

Çavuşin Köyü: Göreme’ye 2 kilometre uzaklıkta yer alan Çavuşin Köyü, bölgeye hakim bir alanda bulunuyor. Eski zamanlarda köy Hristiyan keşişlerin ve toplulukların yaşadığı bir yerdi. Kayalara oyularak inşa edilmiş bu köyü Kapadokya gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Kapadokya’da Alışveriş

Sarıhan Kervansarayı: Damsa Vadisi’nde yer alan Sarıhan Kervansarayın, ll. İzzeddin Keykavus zamanında inşa edildiği tahmin ediliyor. Anadolu Selçuklu hükümdarları, Sarıhan Kervansarayı’ndan sonra bir daha han yaptırmamıştır.

Kapadokya’da Eğlence

Elmalı Kilise: 11. Veya 12. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Elmalı Kilise, Kapadokya turlarının vazgeçilmez rotaları arasında bulunuyor. İçinde birçok iyi korunmuş motif ve resmin olduğu kilise, Nevşehir’in mutlaka görülmesi gereken rotaları arasında bulunuyor.

Kapadokya Festivalleri

Ayvasil Kilisesi: Kapadokya’da birçok tarihi kayadan oyulmuş kilise bulunuyor. Ayvasil Kilisesi de günümüze kadar önemini koruyan ve hala ziyaretçi yoğunluğuyla oldukça ilgi gören bir kilisedir. Görece daha küçük ve şirin bir mimariye sahip kilisede tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Nevşehirli Damat İbrahim Paşa Külliyesi (Kurşunlu Cami): Nevşehir il merkezinde yer alan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa Külliyesi, Damat İbrahim Paşa tarafından 1926 yılında yaptırılmıştır. Genel hatlarıyla klasik Osmanlı mimarisinde Batılılaşma yolundaki değişimlerin Lale Devri’nde başladığını göstermektedir.

Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Narlıgöl Krater Gölü (Acı Göl): Kapadokya’nın tek krater gölü olan Narlıgöl, Ihlara Vadisi yakınlarında gizlenmiş bir cennet gibi ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi beklemektedir. Kapadokya gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka Narlıgöl’ü eklemelisiniz.

Uçaklı Kapadokya Turları

Üç Güzeller Peri Bacaları: Kapadokya’nın simgesi haline gelmiş Üç Güzeller Peri Bacaları, birçok efsaneye de konu olmuştur. Bunlardan en bilineni ise; kralın kızının bir çobana aşık olmasıyla başlayanıdır. Kral kızının evlenmesine müsaade etmediği için doğan torunun peşine askerlerini yollar. Hikayeye göre ölmemek için bir mucize olmasını dileyen prenses bir anda çocuğu ve çobanla beraber taşa çevrilir. En önde duranın çoban, aradakinin çocuk, en arkada yer alanın ise prenses olduğuna dair efsaneler yüzyıllardır anlatılmaktadır.

Kapadokya Turları Fırsatları

Güllüdere Vadisi: Adını mevsimine ve hava koşullarına göre değişen, gün ışığıyla kırmızı gül rengine dönüşen kayalardan alan Güllüdere Vadisi, Kapadokya’nın en gözde trekking vadileri arasında bulunuyor. Bahar aylarında yeşillikler içinde yürüyüşünüzü yaparken birbirinden güzel badem ve kayısı ağaçlarıyla karşılaşabilirsiniz.