2022 Alaçatı Ot Festivali Turu

İstanbul çıkışlı otobüslü Alaçatı Ot Festivali içeriği dolu dolu! Eğer siz de Alaçatı Ot Festivali ne zaman diye merak ediyorsanız hemen cevap verelim; Bu sene 13.sü düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali 2022'de gerçekleşecek.. Halkın yüzyıllardır dillendirdiği efsaneye göre Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 13. Alaçatı Ot Festivaline TatilBudur.com farkıyla katılım sağlayabilirsiniz.


2022 Isparta Lavanta Tarlası ve Salda Gölü Turu

Yaz aylarında Isparta Lavanta tarlaları bir başka güzel! Turumuzda öncelikle çiftçilerimizin bin bir emekle yetiştirdiği Lavanta bahçelerine giderek güzel manzaraların tadına varıp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz de lavanta kesimi yaparak oluşturduğunuz demetleri yanınızda götürebilirsiniz. Lavanta tarlası bulunan köyde oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Eğer siz de yaz tatilinizi gezerek ve eğlenerek değerlendirmek isterseniz aylar öncesinden rezervasyon yaptırarak avantajlı fiyatlarla tura katılım sağlayabilirsiniz.

2022 Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu

TatilBudur.com Festival turları içeriklerinde yok yok. 2022 Adana Portakal Çiçeği Festival Turu'na Tatilbudur.com ile çıkabilirsiniz. Tur başlangıcında birçok tarihi öneme sahip yapıyı gördükten sonra Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip Adana Portakal Çiçeği Karnavalında, kortej yürüyüşüne katılıp gönlünüzce eğlenebilirsiniz. Turunuzun devamında eski Tarsus sokaklarında gezip yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken uzman rehberimizden Şahmeran’ın efsanesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Tur dönüşünde anılarınızı taze tutmayı sağlayacak küçük hediyelikleri kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz.