Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Festival Turları (8)

12.10.2024 - 13.10.2024
İstanbul Kalkışlı
2 Gün 1 Gece
Otobüs ile Ulaşım
28.06.2024 - 30.06.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
28.06.2024 - 30.06.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
13.07.2024 - 15.07.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
11.10.2024 - 13.10.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
23.08.2024 - 25.08.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
04.10.2024 - 06.10.2024
İstanbul Kalkışlı
3 Gün 2 Gece
Otobüs ile Ulaşım
30.08.2024 - 03.09.2024
İstanbul Kalkışlı
5 Gün 4 Gece
Otobüs ile Ulaşım
Toplam 8 turdan 1 ile 8 arası gösterilmektedir.

Festival Turları

Festival Turları ile festival kültürünü deneyimleyebilir ve atmosferin enerjisine dahil olabilirsiniz. Ayrıca bu turlara katılmak isteyenleri bekleyen sürecin içerisinde ulaşım, konaklama, festival bileti gibi adımlar bir arada kullanıcıya sunuluyor. Bazı turlar size ayrıca özel turları ve özel konserleri de sizlere sunuyor.

Festival turları festivalin haricinde bu etkinliğin bulunduğu yerin kültürünü, tarihini, geleneklerini ve değerlerini de öğrenmenize olanak tanıyor.

Türkiye’deki 10 Popüler Festival

Ülkemiz pek çok festivale ev sahipliği yapıyor. Bu festivaller yemek, kültür, sanat gibi pek çok etkinliği içerisinde barındırıyor. Festival Turları farklı şehirlerin kültürlerine, değerlerine, lezzetlerine ve doğal güzellerine de hakim olmanıza yol açıyor. Kültür ve sanatın her kesimden insanla buluştuğu ve festival ruhunun tüm bölgeye yayıldığı dönemleri deneyimlemek için festival turlarına katılabilirsiniz.

Türkiye’deki Popüler Festivaller denildiğinde akla pek çok etkinlik gelir. Bunların bir kısmına Festival Turları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Uluslararası Urla Enginar Festivali

Urla’da gerçekleştirilen Uluslararası Urla Enginar Festivali doğal güzellikleri ve lezzetleriyle sizleri bekliyor. 2022 yılında 8’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Urla Enginar Festivali 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Benzer tarihlerde yapılan bu etkinlik üç gün boyunca dolu dolu geçiyor. Sizleri enginarın eşsiz lezzetleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda etkinlik gerçekleşen söyleşilerle, atölye çalışmalarıyla, müzik dinletileriyle ve çok daha fazlasıyla sizleri bekliyor.

Sizler de keyifli bir festivale katılmak isterseniz TatilBudur’un avantajlarıyla Uluslararası Urla Enginar Festivali ’ne katılabilirsiniz.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı

Adana’nın simgesi olarak görülen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, her yıl Nisan ayında gerçekleşiyor. Pek çok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın izleri bu dönemde şehrin her yanına dağılmış olarak görülüyor. Bu festivalde sokak gösterileri, dans gösterileri, müzik grupları ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Sizler de baharın ruhunu yansıtan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na dahil olmak isterseniz TatilBudur’un avantajlı olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Tekirdağ Kiraz Festivali

Tekirdağ’da gerçekleşen Tekirdağ Kiraz Festivali, her yılın Haziran ayında gerçekleşiyor. Genellikle Haziran’ın ilk ya da ikinci haftasında gerçekleşen etkinlik sergilere, konserlere, gösterilere ev sahipliği yapıyor. Tekirdağ’ın değerli kirazlarını tatmak, ortamın ruhunu hissetmek ve bahar aylarında harika bir anı biriktirmek isterseniz Tekirdağ Kiraz Festivali’ne katılım gösterebilirsiniz.

Cappadox Festivali

Kapadokya bölgesinde her yıl düzenlenen kültür ve müzik festivali olarak ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim yaşatan Cappadox Festivali, 2015 yılından beri gerçekleştiriliyor. İlkbahar veya yaz aylarında gerçekleştirilen festival, aynı zamanda doğa yürüyüşleri, yoga dersleri, doğa turları, yemek etkinlikleri ve film gösterimleri gibi etkinlikleri de içerisinde bulunduruyor. Yeni deneyimler kazanmak, Kapadokya’yı keşfetmek ve ruhunuzu dinlendirmek isterseniz Cappadox Festivali sizleri bekliyor.

İstanbul Coffee Festival

Yılın Ekim ayında kahve severleri sevindiren bir etkinlik olan İstanbul Coffee Festival Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleştiriliyor. Dört gün boyunca süren etkinlikte kahveye doyacak, pek çok kahve dükkanı ile tanışma fırsatı yakalayacaksınız. Ayrıca bu muhteşem kahve kokuları altında gerçekleştirilen kahve festivalinde pek çok konsere, seminere ve atölye çalışmalarına da dahil olabilirsiniz.

Isparta Gül Hasadı

Gül hasadına katılmak ve muhteşem gül bahçelerini gezmek isterseniz Isparta Gül Hasadı Festivali sizleri bekliyor. Mayıs ayının başından Haziran ayının sonuna kadar süren Isparta Gül Hasadı sizinle güllerin muhteşem renklerini ve kokularını buluşturuyor. Gülün geçirdiği bütün yolculuğa tanık olmak için bir araya gelen ziyaretçiler gülün dalından koparıldığı andan şişelendiği ana kadar geçen tüm zamana tanıklık ediyor.

Isparta Gül Hasadı Festivali ’ne TatilBudur ile dahil olarak muhteşem bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Edirne Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri

Trakya’nın harika Hıdırellez etkinliği olan Edirne’de gerçekleşen Kakava (Hıdırellez) Şenlikleri, baharın habercisi olarak 5-6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Bu şenlikler esnasında konserler, yarışmalar, dans gösterileri eğlenceli bir şekilde sürüyor ve katılımcıları mest ediyor.

Bu muhteşem kültüre tanıklık olmak için TatilBudur ile Edirne Kakava(Hıdırellez) Şenlikleri'ne dahil olabilirsiniz.

Bu tur kapsamında Edirne’nin ruhunu yansıtan Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Meriç Köprüsü, 2. Beyazıd Külliyesi gibi bölgenin ikonik noktalarına ve şenlik alanlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde muhteşem Edirne tava ciğerini de tatmanızı öneririz.

Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı

Safranbolu’nun simgesi konumunda olan safranı Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gerçekleşiyor. 21-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı, panellere, sunumlara, safran üretimi alanlarının gezisine kadar pek çok etkinliği katılımcılarına sunuyor.

TatilBudur ile Safranbolu Safran Çiçeği Hasadı'nı keşfederken bölgeye dair detaylara da hakim olma imkanı bulabilirsiniz.

Bu sayede Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Evi, Yeminiciler Arastası, Cam Teras gibi Safranbolu’nun güzel lokasyonlarını da keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Alaçatı Ot Festivali

Bu yıl 12’incisi gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali, keyifli ve renkli bir dünyayı sizinle buluşturuyor. 27-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali’nde ot çeşitleri toplayabilir, bu otlarla lezzetli yemekler gerçekleştirebilir ve bu şekilde yarışmalara katılma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca farklı müzik gruplarıyla tanışma imkanı da yakalayabilirsiniz.

TatilBudur ile gerçekleştireceğiniz Alaçatı Ot Festivali Turu'na katılmanız durumunda festival harici İzmir’i de ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz. Tur içerisinde Konak Meydanı’na, Kordon’a, Saat Kulesi’ne tanıklık edebilir ve İzmir’in ikonik alanlarını da görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Konya ve Çatalhöyük Çumra Lale Festivali

Rengarenk binlerce lalenin sizleri karşıladığı Konya ve Çatalhöyük Çumra Lale Festivali’nde ruhunuzu dinlendirecek manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Konya ve Çatalhöyük Çumra Lale Festivali'ne TatilBudur ile gitmeniz halinde başka lokasyonları ve kültürleri de görmeniz mümkün. Bunlar arasında Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi Türbesi, Kelebekler Vadisi yer alıyor.

Çok daha fazlası için turumuzu inceleyebilirsiniz.

Festival Tur Fiyatları

TatilBudur ile Festival Turlarına dahil olabilir avantajlarla tanışarak farklı bölgelerin kültürlerine tanıklık edebilirsiniz. Konforlu bir şekilde ulaşım ve konaklama imkanına da kavuşabileceğiniz uygun fiyatlı Festival Turlarına dahil olabilirsiniz. Sizler de bambaşka bir deneyim olan Festival Turları’na katılmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.