Ankara Otel Fırsatları

Ankara tatil önerilerinde her zevke ve her bütçeye uygun birçok otel konsepti bulunuyor. Ankara’da ucuz oteller ve lüks oteller gibi seçenekler de mevcut. Siz de TatilBudur.com son dakika Ankara otel fırsatlarından yararlanabilir, uygun fiyatlarla konaklama yapabilirsiniz.

Kızılay Otelleri

Şehrin merkezinde bulunan birçok otel, Kızılay Meydanında bulunuyor. Güvenpark, Kızılay Alışveriş Merkezi, Sakarya Caddesi, Karanfil Sokak ve Konur Sokak gibi merkezi yerlerde konaklayabilir, uygun fiyatlara sahip restoranlarda farklı lezzetler deneyebilir ve istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çankaya Otelleri

Çankaya otel fiyatları, devlet dairelerine, hastanelere ve metroya olan yakınlığı sebebiyle değişiklik gösterebiliyor. Çankaya otelleri yüksek standartlara sahip hizmet kalitesi için de ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik Çankaya’da sadece lüks oteller yok. Her bütçeye hitap eden butik oteller ve Ankara şehir otelleri de Çankaya’da bulunmasıyla dikkat çekiyor.

Ulus Otelleri

Çankaya-Esenboğa yolundan ayrılmak istemeyenler için protokol bölgesinde bulunan oteller konumu gereği oldukça ideal. Ankara tatil yerleri ve fiyatları bakımından büyük bir şehir olması sebebiyle oldukça avantajlı seçeneklerle dolu. Tarihi doku ve diplomasi ile iç içe geçmiş Ankara Ulus otelleri için rezervasyon yaptırabilir, uygun fiyat seçenekleri ve taksit avantajları ile dilediğiniz otelde konaklayabilirsiniz.

Ankara 5 Yıldızlı Oteller

Ankara’da 4 yıldızlı otellerin yanı sıra birçok 5 yıldızlı otel de bulunuyor. Gerek hizmet kalitesiyle göz dolduran, gerekse de konaklama seçenekleri, hamamları, masaj salonları gibi farklı ihtiyaçları da karşılayan en iyi Ankara otelleri, bu özellikleriyle ön plana çıkıyor. Eğer siz de Ankara havuzlu otel ya da Ankara lüks otellerde konaklamak isterseniz otelleri hemen incelemeye başlayabilir, TatilBudur.com farkı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anıtkabir: Ankara denilince ilk akla gelen yerlerden birisi Anıtkabir’dir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir, yapımına 1944 yılında başlanılarak tam 9 yıl sürmesiyle bilinir. Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra, kabrin yanında bulunan Kurtuluş Savaşı’na ait sahnelerin canlandırıldığı müzeyi de ziyaret etmelisiniz.

Atatürk Orman Çiftliği: Atatürk Orman Çiftliği, Ankara’nın en büyük ve en yeşil alanlarından birisidir. Yenimahalle’de yer alan ve Atatürk’e 1925 yılında hediye edilen bölge, 1992 yılında 1. Derece Tarihi ve Doğal Sit Alanı olarak ilan edilmiş. Atatürk Orman Çiftliği’nde devlet mezarlığı, hayvanat bahçesi ve Atatürk’ün Selanik’teki evinin bir benzeri bulunuyor.

Nallıhan Kuş Cenneti: 168’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan Nallıhan Kuş Cenneti, doğası ve faunasıyla Ankara gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken bir yer. Aynı zamanda bölge, kuşların göç dönemlerinde dinlendiği bir nokta.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Müze, 1921 yılında kurulmuş olup, dünyaca bir üne sahiptir. 1997 yılında İsviçre tarafından “Avrupa’da Yılın Müzesi” seçilmiştir. Ankara Medeniyetleri Müzesi, zengin ve ender koleksiyonuyla şehrin en çok ziyaret edilen noktalarından birisidir.

Ankara Etnografya Müzesi: 15 sene boyunca Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşına ev sahipliği yapmış olan Ankara Etnografya Müzesi 1930 yılında açılmıştır. Ankara’nın etnografik eserlerinin sergilendiği müzede ayrıca; kilimler, oklar, tüfekler, yaylar, siniler ve Türk sanatına ait birçok eser de sergileniyor.

Kaplıcalar: Ankara aynı zamanda termal su kaynaklarıyla da ünlü bir şehirdir. Ankara’da buna bağlı olarak birçok termal otel de bulunuyor. Şehrin en popüler termal bölgeleri ise Haymana Kaplıcaları ve Ayaş Kaplıcalarıdır. Ankara’ya gelmişken Eymir Gölü ve Mogan Gölü de Ankara gezilecek ve görülecek yerler rotasınıza ekleyebileceğiniz doğal güzellikler arasındadır.

Cami ve Türbeler: İnanç turizmi Ankara’da önemli bir yere sahiptir. 4 minaresiyle Edirne’deki Selimiye Cami’ni anımsatan Çankaya’daki Kocatepe Cami, Ankara’nın mimarisiyle kendisine hayran bıraktıran ibadet mekanlarının başında geliyor. Şehrin bir başka en önemli diğer camileri ise Altındağ’daki Karacabey Cami, Ahi Elvan Camii ve Ulus’taki Zincirli Cami’dir. Eğer türbe gezisi düzenleyecekseniz Kızılcahamam’daki Abdülmecid Türbesi, Kırmızı Ebe Türbesi ve Oruç Gazi Sultan Türbesi’ni listenize mutlaka eklemelisiniz.

Kaleler: Ankara’da geçmişten günümüze sağlam bir şekilde gelebilmiş kaleler bulunuyor. İlk olarak gezi rotanıza Ankara Kalesi’ni eklemenizi öneririz. Ankara’ya egemen bir tepede yer alan Ankara Kalesi’nin ne zaman yapıldığı hakkında kaynaklarda kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat Roma, Bizans ve Selçuklu devletlerinin zamanında aktif olarak kullandığı da biliniyor. Kalecik Kalesi, Başköy Kalesi ve Gavur Kalesi de gezi listenize dahil olabilir.

Ankara’da Ne Yenir?

Ankara oldukça renkli bir mutfak kültürüne sahiptir. Öllüğün körü, höşmerim, Beypazarı güveci, tas kebabı, bazlama kebabı, kuru köfte, terbiyeli işkembe çorbası ve alabalık dolması Ankara yöresel yemeklerinin başında geliyor olsa da, meşhur Ankara tavası denemeniz gereken ilk lezzetlerden birisi olmalı.