Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

İspanya Turları (18)

28.12.2024 - 01.01.2025
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Toplam 18 turdan 1 ile 18 arası gösterilmektedir.

İspanya Turları

İspanya Turları

Akdeniz’in en güzel ülkelerinden biri olan İspanya sıcak iklimi ve güzel yemekleri ile yaz tatillerinin vazgeçilmezidir. Kendine has bir kültürü olan İspanya keyifli bir tatil imkanı sunuyor. İspanya seyahati yapmak isteyenlerin tercihi çoğunlukla İspanya turları oluyor. Profesyonel bir rehber ile ülke hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı sağlayan turlar farklı avantajları da beraberinde getiriyor. Kültür turizmi yapmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşıladığı kadar deniz tatilinden hoşlananlar için de eşsiz fırsatlar sunan İspanya en sevilen yurt dışı rotaları arasında yer alıyor.

İspanya seyahati 4 mevsim boyunca gerçekleşiyor. Ülkede yer alan şehirlerin her biri birbirinden farklı turistik lokasyonlar ve imkanlar sunuyor. Profesyonel bir rehber yardımıyla kısa süre içerisinde şehirlerin büyük bir çoğunluğunu görmenize imkan tanıyan İspanya turları geniş olanaklar ile sunuluyor.

Türkiye’den gerçekleşen yurt dışı turları arasında bulunan ve seyahat severlerin ilk tercihlerinden biri olan İspanya, gezginlere karşı hoşgörülü halkı ve eşsiz kültürü ile farklıdır. Yaşam tarzı oldukça rahat olan bu ülke gece hayatı konusunda büyük zenginlikler sunuyor. Bunun yanı sıra gastronomik açıdan da benzersiz bir deneyim vadediyor.

Her damak zevkine uygun lezzetlerle dolu mutfağı, yılın farklı zamanlarında gerçekleşen şenlikleri, bugüne dek ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden halen izler taşıyan sokakları ile İspanya Avrupa'nın en egzotik ülkesi olarak anılıyor. Yediden yetmişe herkesin favorisi olmayı başaran ve eğlenceli bir seyahat deneyimi sunan İspanya 5 gün 4 gece, 4 gün 3 gece veya 8 gün 7 gece gibi farklı süreler ile tasarlanıyor.

İspanya Tur Fiyatları 

Egzotik ve eğlenceli deneyimler sunan İspanya’ya tur aracılığıyla seyahat edilebilir. Ülkeyi daha yakından tanımanıza imkan tanıyan turlar farklı fiyatlar ile sunulur. Fiyatların değişmesini sağlayan en önemli etken tur süresidir. 

Seyahat süresinin uzaması veya kısalması seyahat boyunca gezilecek yerlerin belirlenmesinde etkilidir. Bunun yanı sıra hangi sezon seyahat edeceğiniz, tur kapsamında görülecek yerler, kalınacak tesisler ve tesislerin sunduğu olanaklar, seyahat boyunca kullanılacak ulaşım araçları gibi etkenler de fiyatların belirlenmesi konusunda rol oynar. Dolayısıyla İspanya tur fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir.

Büyük İspanya Turları

Sanat ve tarihle iç içe geçmiş Barselona şehri, lezzetli yemekler, farklı şehirlerin etnik kökenleri ve kültürel açıdan mutlaka görülmesi gereken çok sayıda yer büyük İspanya turları aracılığıyla deneyimlenebiliyor. Eğlenceli bir deneyim vadeden büyük İspanya turları farklı zamanlarda gerçekleşiyor.

Dünyada keşfedilmeyi bekleyen ülkeler, yüzyıllardır süren insan yaşamı sonucunda farklı coğrafyalarda farklı kültürel oluşumlarla uzun bir listeye sahiptir. Eğer 2024 yılında yapacağınız seyahatlere yurt dışına da eklemek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken pek çok ülke bulunuyor.

Yurt dışı seyahatleri için tercih edilebilecek büyük İspanya turları ya da vizesiz Balkan turları farklı tatil ihtiyaçlarını başarılı şekilde karşılayabilecek bir çeşitlilik ile sunuluyor. Farklı bir tatil deneyimi yaşatan bu turlar arasından yapacağınız tercih kısa süre içerisinde birçok ülkeyi ya da bir ülke içerisindeki farklı şehirleri gezmenizi sağlıyor.

Barselona Turları 

Barselona, Katalan kültürünün harikalar diyarıdır. Gaudi’nin izlerini halen taşıyan ve enfes lezzetleri ile benzersiz bir deneyim vadeden Barselona, görülmesi gereken çok sayıda yere ev sahipliği yapıyor. Barselona turları, profesyonel bir rehber önderliğinde gerçekleştiği için gördüğünüz her yer hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. 

Barselona seyahatiniz sayesinde görme şansı yakalayacağınız yerler:

 • Las Ramblas
 • Sagra da Familia
 • Park Guell
 • Gotik Sokaklar
 • El Born Bölgesi
 • Casa Mila
 • La Boqueria
 • Poble Espanyol
 • Port Vell
 • Nou Camp Stadyumu

Bu yerler ve çok daha fazlası için tercih edebileceğiniz Barselona turlarının süresi değişiyor. Sürenin değişmesi ise fiyatların belirlenmesini sağlayan etkenlerden biri. 

Madrid Turları

Yılın farklı zamanlarında gerçekleşen Madrid turları, İspanya ülkesinin en dikkat çekici şehirlerinden birinde gerçekleşir. İspanya'nın başkenti olan Madrid, turlar aracılığı ile seyahat edilebilecek şehirlerden biridir. İspanya’nın en kalabalık şehri olan Madrid’de görülmeye değer pek çok mimari ve doğal alan vardır. 

Şehirde yapacağınız seyahatler sırasında görmeniz gereken yerler:

 • Sol Meydanı ve Çilek Yiyen Ayı Heykeli
 • Plaza Mayor
 • Catedral de la Almudena ve Kraliyet Sarayı
 • Plaza de Oriente ve Opera Binası
 • Templo do Debod
 • Prado, Reina Sofia ve Thyssen – Bornemizsa Müzeleri
 • Museo Naval – Donanma Müzesi
 • Fuente de Cibeles Sarayı ve Meydanı
 • Alcala Kapısı
 • El Retiro Parkı ve 12. Alfonso Anıtı
 • Ulusal Botanik Parkı

Endülüs Turları

Üç bin yıllık köklü geçmişi ve tarihinde sayısız medeniyete ev sahipliği yapan Endülüs, her sokağı tarih kokan bir yerleşim yeridir. İspanya’da olmasına rağmen Arap medeniyetinin izlerini halen taşıyan Endülüs şiir, opera, roman, resim, heykel ve mimari gibi pek çok sanat eseri ve disipline ilham kaynağı olan yerlerden biridir. Çok kültürlü bir bölge olan Endülüs’te Endülüs turları aracılığıyla görme şansı yakalayacağınız pek çok yer bulunur:

 • El Hamra Sarayı
 • Alcazar
 • Kurtuba Cami
 • Plaza de Espana
 • Sevilla Katedrali
 • Alkazaba
 • Mirador de San Nicolas
 • Giralda

Her biri kültürel miras olarak değerlendirilen ve tarihin izlerini taşımaya devam eden yerler profesyonel rehber aracılığıyla gezilmesi gereken yerlerdir. Böylelikle Endülüs hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Portekiz Turları

Portekiz turları sayesinde Avrupa’nın en batı ucunda bulunan bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Komşularından tamamen asimile olmuş, kendi kimliğini inşa eden Portekiz Roma, Gotik ve Barok stillerini bir arada barındıran sokakları, mimari yapıları ve doğası ile deneyimlemenin yüksek haz verdiği ülkelerden biridir. Görülmeye değer rengarenk seramikler bölgenin dört bir yanını süslerken, ülkede gezilmesi gereken pek çok yer olduğunu da söylemek gerekir. Bunların arasında en çok bilinen Lizbon ve Porto, Viseu, Madeira ve Coimbra gibi yerler yer alıyor. 

Kuzey İspanya Turları

Kuzey İspanya turları, Flamenko’nun doğduğu bölgeye yapılan seyahatlerdir. Akdeniz'den başlayan ve Atlas Okyanusu’na kadar uzanan kıyılara ev sahipliği yapan Kuzey İspanya, ruhuna ilham arayan gezginler için eşsiz fırsatlar sunuyor. Kültürel, macera ve eğlence gibi farklı tatil ihtiyaçlarını karşılamayı başaran Kuzey İspanya özerk bölgelerin yoğunlukta olduğu coğrafyalardan biridir. Bu durum bölgenin genelinde konuşulan dillerin, renklerin ve yemeklerin oldukça çeşitli olmasını sağlıyor. Kuzey İspanya’da görülmesi gereken yerler:

 • Bask Bölgesi
 • San Juan Gaztelugatxe
 • Kutsal Ağaç ve Guernica
 • Pamplona Sokakları
 • La Rjoja
 • Santander
 • Oviedo, Gijon, Ribadesella gibi yerler 

Ramazan Bayramı İspanya Turları 2024 

Benzersiz kültürü ve eğlenceli deneyimi ile İspanya turları her yılın favorileri arasına girmeyi başarıyor. Keyifli bir İspanya turu yapmak istiyor ancak bunun için uzun süre izin alamıyorsanız tercihinizi Ramazan Bayramı İspanya turları arasından gerçekleştirebilirsiniz. 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan Cuma günü sona erecek Ramazan Bayramı’nda cumartesi ve pazarı da içerisine alan 5 günlük bir İspanya turuna katılabilirsiniz. Resmi tatil olacağı için tatilinizi farklı bir ülkede geçirebilirsiniz.

Kurban Bayramı İspanya Turları 2024 

16 Haziran Pazar günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba gününe kadar devam edecek Kurban Bayramı için 14 Haziran Cuma akşamı başlayan bir tura katılarak 6 günlük uzun bir seyahat yapabilirsiniz. Bunun için tercih edebileceğiniz Kurban Bayramı İspanya turları, İspanya’nın en güzel şehirlerini yakından görmenize imkan tanır.

Önceden rezervasyon yaptırarak ekonomik fiyatlardan yararlanabilir ve Kurban Bayramı’nı farklı bir deneyim ile geçirebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerleri ile zengin bir turizm merkezi olan İspanya, resmi tatillerde gidilebilecek en güzel turlardan biri olarak değerlendirilebilir.

Sömestr Turları 2024 

22 Ocak 2024 Pazartesi günü başlayacak ve 2 Şubat 2024 Cuma gününe kadar devam edecek sömestr tatili, öğretmenler ve öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. Uzun bir dönemin sona erdiği ve eğitim için çabalayan herkese tatil olan sömestr tatili, yurt dışı turları yapmak için de ideal bir aralık sunuyor.

Sömestr tatilini unutulmaz bir deneyime dönüştürmek için sömestr turları tercih edilebilir. İspanya başta olmak üzere pek çok ülkeye gerçekleşen seyahatler, profesyonel tur rehberi eşliğinde ülkeler hakkında daha detaylı bilgi edinmeye yardımcıdır. Kısa süre içerisinde birden fazla ülke ya da şehir görmek isteyenlerin tercihi olan turlar eğlenceli ve çeşitli bir deneyim sunuyor.

1 Mayıs Turları 2024 

2024 yılında 1 Mayıs Çarşamba gününe geliyor. 2024 resmi tatillerde İspanya turları arasından tercih yapmak için 1 Mayıs’ı düşünüyorsanız öncesinde veya sonrasında izin alabilirsiniz. Pazartesi ve salı 2 gün izin aldığınızda cuma akşamından başlayan ve çarşamba akşamına kadar süren 5 günlük bir tura katılabilirsiniz. 

1 Mayıs turları, kısa süre izin alarak uzun süre tatil yapmanıza imkan tanır. Tatil günü belli olduğu için seyahatinizi aylar öncesinden planlayabilirsiniz.

İzmir Çıkışlı İspanya Turları 

İzmir ve çevresinde yaşayanların sıklıkla tercih ettikleri İzmir çıkışlı İspanya turları, farklı konaklama seçenekleriyle sunuluyor. Her turun başlayacağı noktalar ve seyahatin hangi noktada tamamlanacağı birbirinden farklı oluyor. 

Seyahatinizi planlayan tur rehberi bu konuda yeterince nitelikli olduğu için sizler adına en ideal planlamayı yapıyor. Yalnızca tatilinizin tadını çıkartmanız gereken bu seyahat ayrıcalıklı bir deneyim vadediyor.

Ankara Çıkışlı İspanya Turları

Ankara çıkışlı İspanya turları, Ankara ve çevresinde yaşayanlar tarafından ilgi görüyor. Yılın her mevsimi tercih edilen turlar arasında bulunan İspanya özellikle yaz aylarında yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Sıcak iklimi ile yurt dışında deniz tatili için en ideal seçeneklerden biri olan İspanya, Ankara’dan kalkan turlar aracılığıyla zahmetsiz bir tatil deneyimi vadediyor.

İstediğiniz herhangi bir mevsim gerçekleşen turlara katılabilir ve ülkeyi yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ağırlayan İspanya hem kültürel hem de deniz tatili için benzersiz fırsatlar sunuyor.

İspanya’da Gezilecek Yerler 

Dünyanın en turistik noktalarından biri olarak değerlendirilen ve pek çok cazibe merkezine ev sahipliği yapan İspanya çok kültürlü ve renkli bir ülkedir. Mutlaka görülmesi gereken çok sayıda yere ev sahipliği yapan İspanya’da gezilecek yerler arasında;

 • Santiago de Compostela: Kuzey batı İspanya'da, Galiçya bölgesinde bulunan ve bölgenin başkenti olan Santiago de Compostela geleneksel haccın nihai varış noktası olarak bilinir. Bu sebeple dünya çapında ünlü bir yerdir. Pek çok Hıristiyan için önemli olan hac, Santiago de Compostela’ın bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olmasını sağlar.
 • Toledo: Orta İspanya'da bir dağın tepesinde konumlanan Toledo Yahudilerin, Hristiyanların ve Müslümanların yüzyıllardır birlikte yaşadıkları kenttir. Çok kültürlü ve çeşitli bir destinasyon olan Toledo, Roma İmparatorluğuna kadar uzanan tarihi ile sanat ve mimarlık zenginlikleri sunar. Orta çağ sokaklarında kaybolmak katedral, sinagog ve camileri incelemek için mutlaka gidilmesi gereken bir yer olarak değerlendirilir.
 • Cordoba: Güney İspanya'nın Endülüs bölgesinde bulunan Cordoba, eyaletin başkenti konumundadır. Küçük orta çağ sokakları, plazalar ve bembeyaz evler Cordoba’yı mutlaka görülmesi gereken yerlerin arasına sokar. İslami tarzda inşa edilmiş pek çok yapıya ev sahipliği yapan Cordoba’da Hristiyan Krallık Kalesi ve Çiçek Caddesi gibi yerleri mutlaka görmelisiniz.
 • San Sebastian: Biscay Körfezi kıyısında Kuzey İspanya'nın Bask ülkesinde bulunan ve Gipuzko eyaletinin başkenti olan San Sebastian bir sahil kentidir. Olağanüstü yemek geleneği ve mükemmel plajlarıyla tüm dünyadan gelen turistlerin ilgisiyle karşılaşır. Napolyon savaşları sırasında neredeyse tamamen tahrip edilmiş olsa da 19. yüzyıl sonrası yeniden inşa edilmiş pek çok yapı bölgede bulunur. Avrupa'nın en iyi plajlarına sahip olan San Sebastian yüzmek, kayak yapmak, güneşlenmek ya da su eğlencelerine katılmak için en ideal yerdir.
 • Valencia: İspanya’nın en önemli ve büyük şehirlerinden biri olan Valencia ülkenin doğu tarafında bulunur. Sanat ve bilim kenti olarak değerlendirilen Valencia bilim müzesi ve planetaryum gibi çeşitli sergiler ve aktivitelerin yer aldığı bir komplekse ev sahipliği yapar. Her sene çeşitli festivallerin gerçekleştiği Valencia’da eğlence hiçbir zaman son bulmaz.

İspanya’da Ne Yenir? 

Kültürel ve eğlence açısından önemli zenginlikler sunan İspanya gastronomik açıdan da çeşitlilikler sunar. Kendine has, çok kültürlü bir mutfağa sahip olan İspanya’da ne yenir sorusuna verilebilecek pek çok yanıtlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Paella
 • Gazpacho
 • Tapas
 • Tortilla
 • Fajita
 • Empanadas
 • Churros
 • Patatas Bravas

İspanya mutfağı dünyaca ünlü bir mutfaktır. Avrupa mutfaklarına oranla acının ve baharatların oldukça yoğun kullanıldığı yemeklere ev sahipliği yapar. Her bölgenin kendine özel yemekleri bulunur. Akdeniz iklimine sahip olan yörelerde incir, üzüm ve zeytin en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır.

Dünyaca ünlü gastronomik lezzetlerle dolu keyifli bir seyahat yapmaya imkan tanıyan İspanya turları hem yaz hem de kış aylarında gerçekleşebilir. İspanya'da hazırlanan yemeklerin büyük bir çoğunluğunda yoğun baharat olduğu için sıcak yaz günlerinde denemek zorlu olabilir. Gastronomik açıdan da benzersiz bir deneyim gerçekleştirmek için seyahatinizi bahar aylarında yapmanız önerilir.