Afyon Termal Otelleri

Afyon termal otelleri dünyaca ünlü şifalı suları, hizmet kalitesi ve farklı otel konseptleriyle dikkat çekiyor. Hüdai Kaplıcaları Mevkii gibi kaplıcalarla ünlü tesislerde doktor ve fizyoterapist bulunduran afyon kaplıcaları aynı zamanda her yaştan tatil severin öncelikli tercihi haline gelmiştir. Eğer Afyon kaplıcalarında ailenizle beraber tatil yapmak isterseniz çocuk dostu termal otel seçeneklerini inceleyebilir ve kampanyalı termal otel fırsatlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Afyon Termal Otel Fiyatları

Afyon termal otel fiyatları ve Afyon Kaplıca otelleri fiyatları hem yaz hem de kış sezonunda değişiklik gösterebilir. Farklı konseptlere sahip otellerde birçok aktivite yapabileceğiniz seçeneklerde bulunuyor. Her sezon doluluk oranlarına ulaşan Afyon merkez otellerinde bulunan şifalı sularlarla yenilenip sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Siz de Afyon termal otellerinde rezervasyon yaptırarak indirimli fiyat seçenekleriyle ekonomik bir kaplıca tatili yapmaya ne dersiniz?

Afyon 5 Yıldızlı Termal Oteller

Afyon 5 yıldızlı termal otelleri, birçok hizmeti en üst düzeyde misafirlerine sunduğu için en çok tercih edilen oteller listesinde bulunuyor. Kuaför, otopark, 24 saat oda servisi gibi birçok opsiyonları olan ve her yaştan tatil severe hitap eden etkinlikler düzenleyen 5 yıldızlı Afyon termal otelleri, aynı zamanda ziyaretçilerine birçok kampanyalı günlük termal hizmeti sağlıyor.

Afyon Her Şey Dahil Termal Oteller

Afyon’da pek çok farklı otel konsepti bulunur. En çok tercih edilen konseptlerin başında her şey dahil termal oteller gelmektedir. Açık büfe yemekleri, konforlu odaları, sıcak-soğuk havuzları, sauna ve cilt bakımı gibi birçok hizmeti Afyon termal otellerinde bulabilirsiniz. Huzur dolu bir termal tatil yapmak isterseniz, tercihinizi Afyon her şey dahil termal otellerden yana kullanabilir, üstelik otellerin sunduğu kampanyalı fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

Afyon Muhafazakar Termal Oteller

Afyon muhafazakar otellerde kadınlara ve erkeklere özel ibadethaneler, yüzme havuzları, sağlık ve SPA bulunur. Eğer siz de ailenizle beraber şifalı kaplıca sularından yararlanmak isterseniz rahatınız için en ince detaylarına kadar düşünülerek tasarlanmış Afyon muhafazakar termal otellerini tercih edebilirsiniz.

Afyon Kaplıcaları

Kaplıca, yeraltından kaynayarak çıkan sıcak ve şifalı hamamlar olarak adlandırılır. Afyondaki kaplıcalar, çamur banyoları ver termal sularıyla dünya çapında ünlüdür. Farklı derece ve özelliklere sahip termal sular her derde deva olmasıyla da biliniyor. Özellikle boyun-bel-göbek fıtıkları, kadın hastalıkları, kemik erimesi, romatizmal hastalıklar gibi saymakla bitmeyecek hastalıkların etkisini azaltmasıyla, bazen de tamamen geçirmesiyle her yaştan kişi tarafından tercih edilir. Sağlık Bakanlığınca onaylanan birçok Afyon kaplıcası, sağlık turizmden faydalanmak isteyen herkesi bekliyor.

Afyon’da Gezilecek ve Görülecek Yerler

Antik Kentler: Afyon tarihi Hititlere kadar uzanıyor ve aynı zamanda şehrin birçok antik yerleşim alanına ait kalıntılar günümüze kadar gelmesiyle biliniyor. Bu antik kentlerin ilki Amorium Antik Kenti’dir. Bu eski yerleşim alanı Emirdağ ilçesinde yer alıyor ve ilçe merkezin yaklaşık 13 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Turistlerin en merak ettiği yerlerden birisi de hiç kuşkusuz İhsaniye ilçesindeki Döğer Ören Yeri… Bu antik yerleşim alanında mezar odaları ve kilise kalıntıları görmeniz mümkün. Eğer tarihi yerleşim alanlarına ilginiz varsa, antik kentlere ayıracağınız zamanı daha da arttırabilir; Dinar’daki Apameia Antik Kenti ve Şuhut’taki Synnada Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

Camiler: Şehrin en büyük ibadet mekânı Afyon Ulu Cami’dir. Caminin 700 yıldır ayakta olduğu biliniyor. Cami’nin içinde bulunan kırk direk ise caminin en önemli özelliği olarak ön plana çıkıyor. Afyonkarahisar’da ziyaret edebileceğiniz bir diğer ibadet yeri ise İmaret Cami’dir. 1472 yılında inşa edilen İmaret Cami, Gedik Ahmet Paşa tarafından yaptırılmış olup, mutlaka görülmesi gereken camilerin başında geliyor.

Kiliseler: Çok eski bir yerleşim alanı olan Afyon’da camiler kadar kiliselerin de sayısı oldukça fazla. İhsaniye’de yer alan Döğer Kasabası’na yaklaşık 4 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Memeç Kaya Kilisesi, gezi listenize alabileceğiniz ilk kilise olabilir. Yine aynı ilçedeki Ayazini Kilisesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Bir diğer görülmesi gereken kilise olan Eğerli Kaya Kilisesi ise İscehisar ve Bayat ilçesinin arasında bulunuyor.

Afyon Mağaraları: Mağara oluşumlarıyla gezi yelpazenizi genişletecek Afyon Sandıklı’daki Kurtini Mağarası, Şuhut’taki Karacamal Mağarası ve Sultandağı’ndaki Buzluk Mağarası rotanıza dahil edebileceğiniz noktalardır.

Şehitlikler: Afyon Kocatepe’de yaşanan Büyük Taarruz’un izlerini şehrin birçok noktasında görmek mümkün. Gerek müzeleri, gerekse şehitlikleri ile gezginlerin yoğun ilgisini gören Afyonkarahisar’daki Anıtkaya Şehitliği ve Başkomutanlık Milli Parkı ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisidir.

Afyon’da Ne Yenir?

Eğer Afyon’da ne yenir ve ne içilir diye düşünüyorsanız, Afyon’un renkli mutfağı tam size göre. Özellikle Afyon kaymağı ve Afyon sucuğu tüm Türkiye’de en sevilen yöresel lezzetlerin başında geliyor. Birbirinden özel tatlarıyla her damağa hitap eden Afyon mutfağı, et, sebze ve hamur işleriyle ön plana çıkıyor. Afyon yöresel yemekleri denildiği akla ilk gelenler; çullama köfte, patlıcanlı musakka, düğülü yaprak sarması ve Afyon böreğidir. Ayrıca mercimekli bükme, haşhaşlı katmer ve etli zürbiye de denemenizi önerdiğimiz yemeklerden sadece birkaçıdır. Şehirdeki restoranlarda kebap çeşitlerini de deneyebilirsiniz.