Bafra Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bellapais Manastırı: Diğer adıyla Barış Manastırı olarak bilinen Bellapais Manastırı, Gotik mimarinin en güzel örnekleri arasında.

Batık Gemi Müzesi: İskender’in ölümünden sonra Hellenistik krallıklar döneminin bir parçası olan Batık Gemi, cam bir fanus içinde Batık Gemi Müzesinde sergileniyor.

St.Hilarion Kalesi: Arap saldırısından korunmak için yapılan kalenin en büyük özelliği dik kayaların üzerinde inşa edilmiş olmasıdır.

Mavi Köşk: 1957’de Paulo Paolides tarafından inşa edilen Mavi Köşk, 20. yüzyıla ait modern mimari ile tasarlanmıştır. 09:00-16:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Bufavento Kalesi: Denizden 950 metre yükseklikteki bu yapı, Beşparmak Sıradağları üzerinde kurulmuş ve Kantara Kaleleri ile bağlantılı olarak inşa edilmiştir.

Plajlar: Bafra’da denize girmek Maldivlerde veya Seyşeller’de denize girmekle eş değer özellikte. Tertemiz, koyu mavi sularında yüzerken adeta dinginleştiğinizi hissedeceksiniz.

Bafra Yapılacak Aktiviteler

  • Kıbrıs’ın en temiz sularına sahip olan Bafra’da yapmadan dönmemeniz gereken en güzel aktivite deniz, güneş ve kumun tadını doyasıya çıkarmak olmalı.
  • Kıbrıs’ın eğlence dolu geceleriyle ve casinolarıyla tanışmak için Kıbrıs’ın diğer tatil cennetleri olan Lefkoşa ve Girne’yi tercih edebilirsiniz.
  • Bafra’da Ne Yenir?

    Bafra, Kıbrıs’a özgü yemeklerin sergilendiği muhteşem bir şehirdir. Bafra mutfağının en seçkin lezzetleri olan cacık, humus, pastırma, fava, taze badem içi, zeytin çeşitleriyle ünlü mezeler, ızgara peyniri, köfte, şeftali kebabı, et çeşitleri, küp kebabı, kolokas, molohiya, bumbar, patates köftesi ve kabak çiçeği dolması gibi mezelerinden ve sıcak yemeklerinden yemeden Bafra tatilinizi sonlandırmayın.