Yurtdışı Turları

Yurtdışı Turları

Yurt Dışı Turları

Yurt dışı turları farklı kültürleri yakından tanımanızı sağlar. Kültürleri öğrenmek, yeni maceralara atılmak, içinde yaşadığımız evrenin farklı noktalarını keşfetmek için yurt dışı turları iyi bir seçenektir. Yurt dışına turlar aracılığıyla seyahat etmek birçok açıdan avantajlıdır. Dünya tarihini öğrenmek ve farklı yapıları incelemek için dünyanın dört bir yanına gerçekleşen yurt dışı turları tercih edilebilir.

Yurt dışına çıkmak pek çok kişinin hayali olsa da vize gibi resmî belgeler genellikle seyahat severleri korkutur. Vize, bir ülkeye girmek için almanız gereken izindir. Eğer bir ülke sizden vize istiyorsa ve vize alamıyorsanız ülkeye girişiniz söz konusu olamaz. Vize almak için yeterli vaktiniz yoksa sizler için resmî işler ile ilgilenen turlara katılabilir ya da vizesiz ülkelere seyahat edebilirsiniz.

Yurt dışı turları isminden de anlaşılacağı üzere Türkiye’nin haricinde, farklı bir ülkeye gitmenize imkan tanır. Farklı ülkelerin kültürlerini tanımanızı, insanları ile iletişim kurmanızı ve yeni deneyimler yaşamanızı sağlar. Yurt dışı turları için başlangıç noktaları birbirinden farklıdır. Turun ne kadar süre boyunca devam edeceği, gezilecek yerler ve seyahatin nasıl gerçekleşeceği ise turun gerçekleştiği yere göre değişir. 

Yurt dışı turlarından bazıları vize isteyen ülkelere bazıları ise vizesiz ülkelere gerçekleşir. Vize almakla uğraşmak istemiyor ya da bunun için vakit bulamıyorsanız vizesiz turları tercih edebilirsiniz. Vizesiz turlar isminden de anlaşılacağı üzere giriş izni istemeyen ülkelere yapılan seyahatlerdir. Bu seyahatleri gerçekleştirmek için izne ihtiyaç duymamanız istediğiniz herhangi bir tarihte seyahatinizi gerçekleştirebilmenizi sağlar.

Yurt Dışı Tur Fiyatları

Tur aracılığıyla yurt dışına seyahat etmek ekonomik açıdan avantajlıdır. Tur şirketi en uygun fiyatlar ile tatil yapmanıza olanak sağlar. Yurt dışına çıkmanın karşılanamayacak bir lüks olduğunu düşünüyorsanız yurt dışı turları ile ekonomik fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Yurt dışı tur fiyatları çeşitli etkenler dolayısıyla değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun bir tur bulmak mümkündür. Tur fiyatlarını değiştiren etkenler şöyledir:

 • Turun hangi ülkeye yapılacağı
 • Ne kadar süre boyunca devam edeceği
 • Tur kapsamında sunulan hizmet ve olanaklar
 • Seyahatinizin hangi sezonda gerçekleştirileceği
 • Vize gibi alınması gereken izinler ve resmî belgeler

Vizesiz Yurt Dışı Turları

Vizesiz yurt dışı turları vize talep etmeyen ülkelere gerçekleşir. Vizesiz yurt dışı turlarına çıktığınızda vize ücreti ödemez, evrak işleriyle vakit kaybetmezsiniz. Bu sayede tatil için ayırdığınız bütçenin büyük bir kısmı tasarruf edilmiş olur. Vize gibi resmî belgelere ayırdığınız bütçeyi tasarruf ettiğinizde tatilinizi daha ekonomik hale getirebilir ya da süresini uzatabilirsiniz. 

Belgrad, Bosna-Hersek, Makedonya, Batum ve Kosova; vizesiz gidebileceğiniz yurt dışı turları arasında yer alır. Listede yer alan ülkelere seyahat etmek için vize adı verilen resmî izni almanıza gerek bulunmaz. Bu sayede istediğiniz herhangi bir mevsim ülkelere seyahat edebilirsiniz.

2024 Resmî Tatillerde Yurt Dışı Turları

Eğer düzenli olarak bir işte çalışıyorsanız yurt dışına seyahat etmek için belirli bir süre işe gitmemeniz gerekir. İzin almakta problem yaşıyorsanız yurt dışı turlarına çıkmak için resmî tatilleri tercih edebilirsiniz. 2024 yılında sizi bekleyen tatil gün sayısı şu şekilde sıralanabilir:

 • 1 Ocak yılbaşı tatilinde 1 gün
 • 22 Ocak sömestr tatilinde 12 gün
 • 9 Nisan Ramazan Bayramı’nda 3,5 gün
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 1 gün
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde 1 gün
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda 1 gün
 • 15 Haziran Kurban Bayramı’nda 4,5 gün
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde 1 gün
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda 1 gün
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 1 gün

2024 resmî tatillerde yurt dışı turları sayesinde işinizden hiç izin almadan ya da kısa süre izin alarak tatil yapma şansı yakalayabilirsiniz. Farklı kültürleri yakından tanımanızı sağlayacak yurt dışı turları özellikle resmî tatillerde yoğun bir ilgi görür. 

Ramazan Bayramı Yurt Dışı Turları 2024

2024 yılında resmî tatiller ile yurt dışına çıkabileceğiniz pek çok farklı olanak bulunuyor. Bunların arasında ise Ramazan Bayramı geliyor. 9 Nisan tarihinde başlayacak olan Ramazan Bayramı 3,5 gün boyunca resmî tatil ilan edilecek. Bu sayede 3,5 gün işinizden izin almanız gerekmeden, resmî izinli olarak seyahat edebilirsiniz. Ramazan Bayramı yurt dışı turları farklı ülkelere gerçekleşecek. Orta Avrupa, Büyük İspanya, Selanik ya da Roma turları gibi yapacağınız kısa süreli seyahatler hem ülkelerin kültürünü daha yakından tanımanızı sağlar hem de eğlenceli bir deneyim sunar. Ramazan Bayramı öncesinde ya da sonrasında işinizden izin olarak seyahatinizi daha uzun hale getirebilirsiniz.

Kurban Bayramı Yurt Dışı Turları 2024

2024 yılında Kurban Bayramı 15 Haziran günü başlayacak ve 4,5 gün resmî tatili ilan edilecek. Bu tatil, yurt dışı turları için oldukça ideal bir seçenek sunuyor. Haziran ayında yaz sezonunun da başlamış olması yapılacak turların daha keyifli hale gelmesini sağlıyor. Kurban Bayramı yurt dışı turları arasında hem 4-5 günlük turlar hem de daha uzun süreli turlar bulunuyor. Özellikle aileniz veya sevdiklerinizle katılacağınız Milano turları, benzersiz bir deneyim vadeder. Daha uzun süreli turlara katılmak için öncesinde veya sonrasında kısa süre izin almanız yeterli oluyor. İzin alma konusunda problem yaşayanların en çok tercih ettikleri turlar arasında bulunan Kurban Bayramı yurt dışı turları, vizeli ve vizesiz farklı ülkelere gerçekleşiyor. 

23 Nisan Yurt Dışı Turları 2024

23 Nisan tarihinde 1 gün resmî tatil ilan edilecek olması yurt dışı turlarına duyulan ilgiyi artırdı. Farklı illerden kalkış yapılan ve çeşitli noktalara seyahat edilen 23 Nisan yurt dışı turları 2024 yılında yurt dışına çıkmak isteyenlerin tercihlerinden biri oluyor. 

Tur ile yurt dışına seyahat etmek pek çok açıdan avantaj sağlıyor. Yurt dışı turları alanında uzman tur rehberleri aracılığıyla gerçekleştirildiği için gittiğiniz her yerin tarihini ve kültürünü daha yakından öğrenebilirsiniz. Vize gibi resmî belgeler de tur şirketi tarafından sizler için düzenlenir. Bu sayede yalnızca gezinize odaklanabilirsiniz. 

Sömestr Yurt Dışı Turları 2024

22 Ocak tarihinde başlayacak ve toplamda 12 gün sürecek olan sömestr tatili, yurt dışına çıkmak isteyenleri heyecanlandırmayı başarıyor. Öğretmenler, öğrenciler ya da bu tarihte resmî izinli olanlar tarafından heyecanla beklenen ara tatil, sömestr yurt dışı turları için en ideal vakit aralığıdır.

12 gün yurt dışı seyahati yapmak için oldukça ideal bir süredir. Sömestr tatilinde gidilebilecek vizesiz yurt dışı turları arasında İzmir çıkışlı Balkan üçgeni turu, Belgrad turu, Beyrut turu, İzmir çıkışlı büyük Balkan turu, Orta Avrupa turu ve Roma Napoli turu gibi farklı turlar bulunur.

1 Mayıs Yurt Dışı Turları 2024

1 Mayıs İşçi Bayramı resmî tatil ilan edildiği için yurt dışı turları için ideal bir zaman oluşturuyor. 1 Mayıs yurt dışı turları arasında Balkanlar’da üç ülke turu, Balkanlar’da beş ülke turu, Belgrad-Saraybosna turu ve Viyana-Prag turu gibi farklı istekleri karşılayacak turlar bulunuyor.

1 Mayıs resmî tatil olduğu için öncesinde ya da sonrasında izin alarak süreyi uzatabilirsiniz. Turların hangi gün başlayacağı ve hangi gün sona ereceği bellidir. Turlar belirli bir plan doğrultusunda gerçekleşir. Tur ile seyahat ettiğinizde istenmeyen sürprizler ile karşılaşmaz, önceden planladığınız tarihte Türkiye’ye geri dönersiniz. Bu sayede işlerinizden geri kalmanız gibi bir durum da söz konusu olmaz. Tam da bu noktada Belgrad turları sizler için ideal olabilir.

19 Mayıs Yurt Dışı Turları 2024

Yurt dışına seyahat ederken dikkat edilmesi gereken bazı etkenler bulunuyor. Eğer daha önce yurt dışına çıkmadıysanız ilk seyahatinizi tur şirketi ile gerçekleştirmeniz öneriliyor. Bu sayede dikkat etmeniz gereken etkenler hakkında tecrübe kazanabilir, seyahatinizin daha keyifli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 19 Mayıs yurt dışı turları gibi farklı tarihlerde gerçekleşen turlar sizler için alanında uzman tur rehberleri tarafından planlanıyor. Büyüleyici bir tatil isterseniz Benelux turlarına göz atabilirsiniz.

Eğer bir tur şirketi ile seyahat etmezseniz kalmanız gereken yerler de dahil olmak üzere bütün ayarlamaları sizin yapmanız gerekir. Hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığınız bir şehirde nerede kalacağınızı ya da nerede ne yiyeceğinizi bilmiyor olmanız normaldir. Vizeli ya da vizesiz yurt dışı turları bir tur rehberi ile gerçekleşir. Tur rehberi gerekli bütün ayarlamaları sizler için yapar. Bu sayede siz yalnızca tatilinizin tadını çıkartır, farklı kültürleri daha yakından tanımanın keyfini sürersiniz. 

30 Ağustos Yurt Dışı Turlar 2024

30 Ağustos Zafer Bayramı 1 gün resmî tatil ilan edildiği için yurt dışı turları adına ideal bir zaman olarak değerlendiriliyor. Yaz sezonu olan ağustos, pek çok ülkeye yapılan seyahatin daha keyifli hale gelmesini sağlıyor. 30 Ağustos’ta gerçekleştirdiğiniz yurt dışı turları ile hem farklı ülkelerin kültürlerini tanıyabilir hem de yaz tatili yapabilirsiniz. Sharm El Sheikh ya da Tayland gibi yaz sezonu için sevilen yerler arasından yapacağınız tercih, yaz tatilinizi farklı bir kültürel deneyime dönüştürmenizi sağlar. 30 Ağustos yurt dışı turları arasından seçim yaparken bir tatilden ne gibi beklentileriniz olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

29 Ekim Yurt Dışı Turları 2024

29 Ekim Salı günü resmî tatil, 28 Ekim Pazartesi günü ise bayram arifesi olarak değerlendiriliyor. 26 ve 27 Ekim günlerini izin alarak değerlendirirseniz sonbaharın tadını çıkaracağınız uzun bir yurt dışı tatili yapabilirsiniz. 29 Ekim yurt dışı turları, Balkan turları, İtalya turları ya da Orta Avrupa turları için oldukça idealdir. Bu sayede uzun süre izin almanız gerekmeden, keyifli bir seyahat gerçekleştirme şansı yakalarsınız.

İzmir Çıkışlı Yurt dışı Turları

İzmir çıkışlı yurt dışı turları arasında Balkan üçgeni turu, Adriyatik kıyıları Budva turu, Beyrut turu, Büyük Balkan turu, Kosovalı baştanbaşa balkan turu ve Dubai turu gibi farklı seçenekler bulunuyor. Kültürel ve turistik anlamda beslenmenizi sağlayacak olan yurt dışı turları farklı gelenekleri daha yakından tanımak için benzersiz bir fırsat sunuyor. İzmir şehrinden başlayan yolculuk farklı adreslere uğrayarak devam ediyor ve planlanan noktaya ulaşıldığında tamamlanıyor.

Ankara Çıkışlı Yurt dışı Turları

Sömestr yurt dışı turları gibi farklı zaman aralıklarında gerçekleşen turlar için pek çok kişi kendi şehrinden kalkan bir tur arıyor. Ankara çıkışlı yurt dışı turları özellikle Ankara’da yaşayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Ankara büyük şehirlere yakın konumda olduğu için farklı yerlerden gelerek Ankara çıkışlı yurt dışı turlarına katılan pek çok kişi bulunuyor. Farklı tarihlerde gerçekleşen ve eğlenceli bir seyahat deneyimi sunan Ankara çıkışlı yurt dışı turları, bütün ayarlamaların tur şirketi tarafından gerçekleştiği seyahatlerdir. Turlar sayesinde yalnızca seyahatinizin tadını çıkartabilir ve seyahat süresi boyunca stres olmanıza yol açacak etkenleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Avrupa Turları

Yurt dışında tatil yapmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında Avrupa turları bulunuyor. İlgi çekici destinasyonlara ev sahipliği yapan Avrupa, ulaşım kolaylığı ve kültürel miras gibi farklı olanaklar sunuyor. Her yaştan ziyaretçinin hayallerini süslemeyi başaran Avrupa, seyahat esnasında kısıtlı bir seçim yapmak istemeyenlerin de tercihidir. Avrupa turlarını tercih ederek farklı seyahat noktalarına ulaşabilir, önceden planlanan ve başkaları tarafından denenen rotalar sayesinde zaman israfını engelleyebilirsiniz. Profesyonel rehber aracılığıyla gerçekleşen turlar en uygun rotayı izlemenizi sağlar. Bunun yanı sıra gezilen bölgeler hakkında en doğru bilgiye ulaşmanın yolu da turlar ile seyahat etmektir.

Balkan Turları

Balkan turları, vizesiz gezilebilecek bölgelerin bulunduğu ülkelere ev sahipliği yaptığı için her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Balkanlar’da Kosova, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Sırbistan ve Makedonya gibi ülkeleri vizesiz şekilde ziyaret edebilirsiniz. Her mevsim düzenlenen Balkan turları vize işlemleri için beklemenize gerek kalmadan, Balkan kültürünü daha yakından tanımanızı sağlar. Geçmiş yıllarda Osmanlı İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü Balkanlar, tarih ile iç içe geçmiş ülkeleri barındırır. Büyük Balkanlar turu ya da Saraybosna turu gibi farklı turlar ile ülkeleri yakından tanıyabilirsiniz.

İtalya Turları

Avrupa’nın Akdeniz kıyısında bulunan, yarımada şeklinde en güzel ülkelerden biri olan İtalya, yurt dışı turları arasında en sevilen seçeneklerden biridir. Rönesans mimarisinin hakim olduğu, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen İtalya; Roma, Venedik, Floransa ve Vatikan gibi şehirlere ev sahipliği yapar. Türkiye’nin farklı illerinden direkt olarak düzenlenen İtalya turları, âdeta bir açık hava müzesini andıran bu ülkeyi daha yakından tanımanızı sağlar. Her sokakta Rönesans dönemine ait eserlerin sergilendiği müzeler ile karşılaşabileceğiniz İtalya kültür gezilerinin ilk adresidir.

Mısır Turları

Mısır, Kuzey Afrika’daki en yüksek nüfuslu ülkedir. 7 bin yıllık köklü geçmişe sahip olan ülke egzotik bir atmosfere ve dünyanın yedi harikasından biri olan Keops Piramitlerine ev sahipliği yapar. Türkiye’ye yakın bir ülkedir. Çöl ikliminin hakim olduğu ülke Nil Nehri ile deniz çevresinde bulunur. Denizlere ve nehre yakın bölgelerde iklimin daha ılıman olduğu görülür. 

Dalış turları, deniz ve güneş tatilleri için yurt dışında en uygun rotaların arasında Mısır bulunur. Renkli alışveriş dükkanları ve restoranları gibi turistik cazibe noktalarına sahip olan yapan Mısır’ın en popüler şehri ise Kahire’dir. Kahire’de anıt mezarlar, müzeler, pazarlar, meydanlar, camiler, saraylar ve külliyeler gibi görülmesi gereken birçok turistik yer bulunur. Mısır turları ile görebileceğiniz bu yerler farklı tatil ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanımdadır. 

İspanya Turları

Akdeniz’in en güzel ülkelerinden biri olan İspanya, özellikle yaz tatili için en çok tercih edilen destinasyonlar arasında yer alır. Sıcak iklimi, güzel yemekleri ve kendine has kültürü eğlenceli bir tatil deneyimi vadeder. Zengin olanaklara sahip olan İspanya turları, hem deniz tatili hem de kültür turizmi isteyenler için tercih edilebilecek seçenekler ile sunulur.

İspanya’nın en popüler şehirleri arasında Barselona ve Madrid bulunur. Genç nüfusu ve zengin kültürel aktiviteleri ile ziyaretçilerini memnun etmeyi başaran İspanya, mimarisi ile ünü dünyaya ulaşan La Sagrada Familia gibi yapılara ev sahipliği yapar. Madrid ise göz alıcı meydanları, parkları ve müzeleri ile İspanya seyahatinizi unutulmaz bir deneyime dönüştürür.

Paris Turları

Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan Fransa, başkenti Paris ile yurt dışı tatillerinin en sevilen rotalarından biri olmayı başarıyor. Sen Nehri üzerine kurulan ve yılın her dönemde büyük bir ilgi ile karşılaşan Paris dünyanın en ünlü başkentlerinden biridir. Moda, sanat ve kültür başkenti olarak anılan Paris rehberler eşliğinde gezildiğinde her detayı öğrenilen ve çok daha keyifli hale gelen bir şehirdir. Uçak bileti, aktarma ve otel gibi detaylara takılmadan yalnızca tatilinizin tadını çıkarmak için Paris turları arasından tercih yapabilirsiniz. Paris’e seyahat etmek için Schengen vizesi çıkarmanız gerekir. Tur aracılığıyla Paris’e seyahat ederseniz vize konusunda da destek alabilirsiniz. 

Tayland Turları

Tropikal iklimi, dünyanın en güzel adalarına ev sahipliği yapması ve etkileyici tapınakları ile Tayland benzersiz bir yurt dışı deneyimi sunar. Vizesiz ziyaret edilebilecek bir ülke olması yaz tatilleri için de rağbet görmesini sağlıyor. Uzakdoğu turları ile ulaşabileceğiniz Tayland, sıcak iklimde vakit geçirmeyi sevenlerin gözdesi oluyor. Doğu’nun istekli ve Batı’nın özgürlükçü ruhu ile harmanlanmış bir ülke olan Tayland eğlenceli bir gece hayatı da sunuyor. Her mevsim gerçekleşen Tayland turları özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görüyor.

Canlı Destek