Avrupa Yakası Otelleri

Müzelerin, sarayların ve tarihi yapıların bulunduğu Avrupa Yakası’nda yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla tercih ettiği İstanbul otelleri bulunuyor. İş seyahatlerinizde ya da dinlenmek istediğiniz zamanlarda İstanbul SPA otellerini ya da havuzlu İstanbul otellerini tercih edebilir, turistik yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Siz de İstanbul’a geldiğinizde tarihi dokusuyla her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken Taksim otelleri, Beşiktaş otelleri, Sultanahmet otelleri ve Ortaköy otelleri gibi birçok farklı bölgede bulunan otellerde konaklayabilir, ucuz İstanbul otel fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Anadolu Yakası Otelleri

Anadolu Yakası hiç şüphesiz İstanbul’un en güzel ilçelerine ev sahipliği yapar. Geçmişte dinlenme yeri olarak rağbet gören Anadolu Yakası günümüzde de parkları, tarihi konakları ve özel müzeleriyle en çok rağbet gösterilen bölgelerin başında geliyor. Anadolu Yakası’nda eğlence denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Kadıköy’de uygun fiyatlı birçok otel bulunuyor. Eğer İstanbul’a yazın gelirseniz Anadolu Yakası’nda özellikle yaz turizmine katkı sağlayan denize yakın Ağva otelleri ve Şile otellerini tercih edebilirsiniz. Eğer havalimanına yakın bir yerde konaklamak isterseniz, Pendik otellerini de tercih edebilir, zaman kaybetmeden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

5 Yıldızlı İstanbul Otelleri

İstanbul Boğazı otelleri, lüks hizmetleri ve müthiş manzarasıyla en çok tercih edilen İstanbul tatil otelleri arasında yer alıyor. Zengin menülere sahip İstanbul deniz manzaralı otelleri, ziyaretçilerine birçok olanak sağlamasıyla ön plana çıkıyor. Eğer siz de İstanbul otelleri fırsatlarından yararlanıp rezervasyon yaptırmak isterseniz TatilBudur.com’u incelemeye başlayabilirsiniz.

Jakuzili İstanbul Otelleri

Uzun bir günün ardından dinlenebileceğiniz ve yorgunluğunuzu atabileceğiniz jakuzili oteller İstanbul’da bulunuyor. Üstelik bazı jakuzili otellerde SPA salonları, hamamlar, cilt bakım merkezleri de bulunuyor. Jakuzili İstanbul otelleri fırsatlarını yakalamak isterseniz, TatilBudur.com şehir otelleri kategorisine göz atabilir ve hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Sultanahmet: İstanbul ile bütünleşen ender yerlerden birisi de, Tarihi Yarım Ada da bulunan Sultanahmet’tir. Şehrin en göz alıcı tarihi yapı ve eserlerine ev sahipliği yapan Sultanahmet’te; Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, III. Ahmet çeşmesi, Gülhane Parkı, Arkeoloji Müzesi gibi ikonik eser ve yapılar bulunur. Ayrıca Osmanlı döneminde ‘’At Meydanı’’ olarak bilinen Hipodrom (bugünün Sultanahmet Meydanı) Örme sütun ve Yılanlı Sütun gibi tarihi eserleriyle de turistlerin cazibe merkezi konumuma gelmiştir. İstanbul’a geldiğinizde mutlaka Sultanahmet’i ziyaret etmeli ve tarihe yakından tanıklık etmelisiniz.

Taksim-Beyoğlu: Beyoğlu gerek eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yaptığı için, gerekse de tarihi yapılar ve eserler barındırdığı için turistlerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. Beyoğlu’nun en popüler noktaları ise İstiklal Caddesi, Galata, Taksim Meydanı’dır. Beyoğlu’na gitmişken gezebileceğiniz tarihi yapılardan bazıları; St. Antuan Kilisesi, Galata Kulesi ve Galata Mevlevihanesi’dir. Beyoğlu’nun kültürel zenginliği, bu yapılarla da bitmiyor. Beyoğlu’nun her semtinde farklı mimarilere, farklı dönemlere ait daha birçok yapıya rastlamanız mümkün. Galata’daki Kamondo Merdivenleri, Tophane Meydanı’ndaki Tophane Çeşmesi, Tophane Kasrı, Karaköy’deki Aşkenazi Sinagogu, Neve Şalom Sinagogu ve Yeraltı Cami ve Galata’daki Arap Cami (İstanbul’da yapılan ilk cami) Beyoğlu gezi listenizde mutlaka yerini almalı.

Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı: İstanbul’un en eski ve en popüler çarşıları olan Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı hem yerli halkın hem de turistlerin gün boyu ziyaret ettiği alışveriş duraklarından birisidir. Her iki çarşı Fatih’te bulunmaktadır. Kapalıçarşı’ya gittiğinizde hediyelik eşya dükkanları, baharatçılar, kuyumcular ve Osmanlı mutfağına ait yöresel yemekler sunan restoranlar arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kız Kulesi: İstanbul’un biricik simgesi, efsaneleri ve güzelliği ile herkesi kendisine hayran bıraktıran Kız Kulesi, Üsküdar’da bulunur. Kız kulesine küçük tekneler ile ulaşabilir, restoranında yemek yiyerek eşsiz İstanbul boğazı manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Kız Kulesi´ni görmeden İstanbul´dan ayrılmamanızda fayda var.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’un neredeyse tüm ilçelerinde sayısız lezzetlerle ünlü birçok restoran bulunuyor. Damaklarda eşsiz tatlar bırakan geleneksel Osmanlı mutfağından yabancı kültürlerin mutfaklarına kadar, farklı mutfak türleri İstanbul’da keşfedilmek için ziyaretçilerini bekliyor. Kebap, köfte, pilav, kuru fasulye, yaprak döner sunan restoranları tercih edebilirsiniz. Eğer İstanbul’da balık yemek isterseniz özellikle Beyoğlu Nevizade’de ya da sahili olan semtlerde sıralanmış balık restoranlarını tercih edebilirsiniz.