Gap Turlarına Ne Zaman Katılmalısınız?

Eğer siz de Gap turu için en uygun zamanı merak ediyorsanız sorunuzu cevaplayabiliriz. Aslında her mevsim Güneydoğu bölgesi bir başka güzelliktedir. Eğer ailenizle beraber zorlu hava koşullarına maruz kalmadan konforlu bir şekilde gezmek isterseniz, Gap turlarına özellikle ilkbahar ya da sonbahar aylarında katılım sağlayabilirsiniz. Çünkü Güneydoğu’da yazlar oldukça sıcak, kışlar ise oldukça soğuk ve sert bir şekilde geçmektedir.

İstanbul Çıkışlı Gap Turları

TatilBudur.com’da İstanbul çıkışlı Gap turlarının yanı sıra, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak farklı şehirden hareketli ve farklı konseptlere sahip Gap turları da bulunuyor. Uçaklı Gap Turu, Klasik Gap Turu, Bursa Eskişehir Hareketli Gap Turu, Uçaklı Butik Mardin-Midyat Turu, İzmir Hareketli Uçaklı Gap Turu, Ankara Hareketli Gap Turları hakkında detaylı inceleme yapabilir, fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı, 23 Nisan, 1 Mayıs gibi resmi tatil günlerinde de düzenlenen Gap turlarına da yine farklı şehirlerden katılım sağlayabilirsiniz.

2019 Gap Turu Programı Nereleri Kapsıyor?

Güneydoğu Anadolu’nun büyülü atmosferini, tarihin farklı dönemlerine tanıklık eden yapılarını ve mutfağına ait en lezzetli yemekleri bir Gap turuna sığdırabilmeniz mümkün. Mardin’de Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, tarihi Mardin evleri, Şehidiye Medresesi ve çeşitli kilise kalıntılarını; Antakya’da Uzun Çarşı, Harbiye, Mozaik Müzesi ve Habib-i Neccar Cami’ni; Şanlıurfa’da Balıklı Göl, Fırat Nehri, Hz. İbrahim’in doğduğu Mağara ve Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesi Gap turlarının rotalarını oluşturan önemli noktalar arasında bulunuyor.

Gap Turunda Neler Yenir?

Güneydoğu Anadolu’nun gözünüze ve midenize bayram ettirecek lezzetleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Güneydoğu’da her gezdiğiniz noktanın yöresel tatlarını mutlaka keşfetmelisiniz. Diyarbakır’da kaburga dolması, Antakya’da serpme köy kahvaltısı ve künefe, Şanlıurfa’da Urfa kebabı, Mardin’de kayısılı işkembe çorbası, Gaziantep’te keme kebabı, küşleme, Alinazik kebabı, lahmacun, yuvalama, içli köfte ve tabi ki baklavayı tatmadan turunuzu sonlandırmayın.