Mersin Sahil Otelleri

Ülkemizin en temiz sahillerine sahip Mersin sahil otelleri, yazın denizin tadını doyasıya çıkartmak isteyenler tarafından konaklama için tercih ediliyor. Mavi bayrağa sahip tertemiz plajları ve ılık deniziyle Mersin, hem küçük tatiller hem de yaz tatili için oldukça en güzel tatil yerlerinden birisi olarak gösteriliyor. Eğer siz de Mersin’de unutulmaz bir tatil yapmak ya da günübirlik konaklamak isterseniz; Mersin yazlık otelleri, Mersin aile otellerini ya da havuzlu Mersin otellerini seçebilir ve dilediğiniz gibi bir tatil yapabilirsiniz.

Mersin 5 Yıldızlı Oteller

5 Yıldızlı Mersin otelleri ve 4 yıldızlı Mersin otelleri; üstün hizmet anlayışını, kaliteyi ve konforu her zaman ziyaretçilerine sunmasıyla biliniyor. En iyi Mersin otellerini, Mersin Aquaparklı otelleri, havuzlu Mersin otellerini, ultra her şey dahil Mersin otellerini, her şey dahil Mersin otellerini ve Mersin lüks otellerini tercih ederek TatilBudur.com ile daha fazla tatil yapabilirsiniz.

Mersin’de Gezilecek Yerler

Antik Kentler: Mersin’de, eski medeniyetlerden miras kalan yaşam alanlarının sayısı oldukça fazladır. Eğer Mersin’de uzun bir tatil yapmak istiyorsanız antik kentleri baştan sona gezebilirsiniz. İlk durağınız Silifke’nin çok ziyaret edilen Uzuncaburç Kalıntıları olabilir. Ardından; Erdemli’deki Kanlıdivane, Anamur’daki Anemurium Antik Kenti, Mezitli’deki Soli Antik Kenti, Silifke’deki Olba Antik Kenti, Mersin Merkez’deki Yumuktepe Höyüğü, Tarsus’taki Gözlükule Höyüğü ve yine Anamur’daki Titiopolis Antik Kentlerini ziyaret edip tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kaleler: Mersin, kale kalıntılarıyla da ön plana çıkan bir şehirdir. Kentteki kale sayısı da oldukça fazladır. Günümüzde de sağlamlığıyla dikkat çeken ve yapılan çalışmalarla turizme kazandırılan kaleleri Mersin gezilecek ve görülecek yerler listenize alabilirsiniz. Meydancık Kalesi, Gözne Kalesi, Mut Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi sağlam yapılarıyla şehrin güzel kale yapılarıdır. Diğer taraftan Tokmar Kalesi ve Sinap Kalesi de çok sağlam kale kalıntıları olmamakla birlikte, tarihi yapıları özel ilgisi olanların ziyaret etmeden geçmediği kalıntılar arasında bulunuyor.

Müzeler: Mersin’in birçok noktasına yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkarılmış eşi benzeri olmayan eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Tarsus Müzesi, Mersin Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Silifke Müzesi, Anamur Müzesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, zengin kalıntılarıyla şehrin en çok ziyaret edilen müzelerinin başında gelmektedir.

Kilise ve Camiler: Tarihin farklı dönemlerinde inşa edilmiş ait cami ve kiliseleri Mersin gezilecek yerler listenize alabilirsiniz. Mut ilçesinde bulunan Dağpazarı Kilisesi, Silifke’deki Cambazlı Kilisesi, 6 minaresiyle Hazreti Mikdat Cami, Taşucu’ndaki Aya Tekla Kilisesi tarihi yolculuklarınızın başlangıçları olabilir.

Mağaralar: Mersin, aynı zamanda mağaraları ile de ünlüdür. Doğal oluşumları sebebiyle Mersin turizmini canlandıran mağaralar, güzellikleri sebebiyle ziyaretçilere farklı deneyimler sunuyor. Ülkemizin en önemli mağaralarına ev sahipliği yapan Mersin’de; Anamur’daki Köşekbükü Mağarası, Aydıncık’taki Gilindire Mağarası, Narlıkuyu’daki Astım Dilek Mağarası, Cennet ve Cehennem Mağaraları’nı mutlaka gezi rotanıza eklemelisiniz.

Plaj ve Koylar: Özellikle yaz sezonu başladığında Mersin plajları da hareketlenmeye başlar. Taşucu’ndaki Akçakıl Koyu, Silifke’deki Boğsak Adası, Kızkalesi Plajı, Atakent Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koyu Mersin’de denize girebileceğiniz yerlerin ilk sıralarında bulunuyor. İl merkezinde yer alan halk temiz plajlarını da denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Mersin’de Ne Yenir?

Mersin’de ilk olarak meşhur tantuniyi denemelisiniz. Ülkemizin neredeyse her ilinde yapılan tantuni, Mersin’in en çok sevilen ve en özel lezzetlerinden birisidir. Tantuninin tadına vardıktan sonra, Mersin yöresel yemeklerinin temeli olan bazı baharatlı ve ekşili yemekleri de deneyebilirsiniz. Yörük sıkması, çökertme, içli köfte, acılı ezme salatası, falafel salatası Mersin mutfağının en seçkin lezzetlerinin başında geliyor.