Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Balkan Turları (42)

11.10.2024 - 14.10.2024
4 Gün 3 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
07.10.2024 - 11.10.2024
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
04.10.2024 - 07.10.2024
4 Gün 3 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
07.10.2024 - 11.10.2024
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
05.09.2024 - 08.09.2024
4 Gün 3 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
06.10.2024 - 10.10.2024
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
19.12.2024 - 26.12.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
28.12.2024 - 01.01.2025
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
04.10.2024 - 11.10.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
20.10.2024 - 27.10.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
15.09.2024 - 22.09.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
21.09.2024 - 28.09.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Vizesiz
Toplam 42 turdan 1 ile 20 arası gösterilmektedir.

Balkan Turları

Balkan turları, farklı kapsam ve süre ile gerçekleşen çeşitli seçenekler ile sunulur. Balkan turlarının süre ve kapsamı birbirinden farklı olsa da ortak amaçları, seyahat severlere Balkan ülkelerini gezdirmektir. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikler açısından önemli bir zenginliğe sahip olan Balkan ülkeleri, keyifli bir seyahat imkânı sunar.

Balkan ülkelerinin büyük bir çoğunluğu vize talep etmez. Bu sayede istediğiniz herhangi bir mevsim kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Seyahatinizi rehberli turlar ile gerçekleştirmek ülkeler hakkında daha detaylı bilgiler edinmenizi sağlar. Yaz tatillerinde, resmî tatillerde ya da yılbaşı gibi zamanlarda ziyaret edebileceğiniz Balkan ülkeleri farklı bir tatil deneyimi sunar. 

Profesyonel rehberlik hizmeti ile düzenlenen Balkan turları, farklı ülkeleri gezmenizi sağlıyor. Uzun yıllar boyunca Osmanlı’nın hükümdarlığı altında olan Balkanlar, gastronomik açıdan da farklı bir deneyim vadediyor. Ülkeye ait çok sayıda lezzet bulunur. Rehberli turlar aracılığı ile Balkan ülkelerini gezmek nerede ne yemeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcıdır.

Balkan turları ile seyahat etme şansı yakalayacağınız şehirler arasında Saraybosna, Mostar, Trebinje, Kotor, Budva, İşkodra, Tiran, Ohrid, Kalkandelen, Üsküp, Belgrad, Mokra Gora ve Vişegrad bulunur. Her biri diğerinden farklı bir deneyim sunan bu şehirlere Büyük Balkan turları ile ulaşabilir ve haklarında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. 

Balkan Tur Fiyatları

Balkan turları, yurt dışı turları arasında en çok talep gören turlardır. Tur içerisine dahil olan ya da ayrı ayrı dahil edilebilen şehirler arasında Belgrad, Sofya, Kavala, Selanik, Masantır, Ohrid, Üsküp, Prag ve Budapeşte gibi bölgeler bulunur. Tur programına hangi şehirlerin dahil edildiği Avrupa tur fiyatları belirlenirken önemli bir rol oynar. 

Balkan turlarının kapsamı fiyatların en önemli belirleyicisidir. Balkan turları kendi içerisinde farklı sınıflara ayrılır. Kültürel ve doğa hazineleri ile daha yakından iletişim kurabileceğiniz bu geziler, rehberli turlar sayesinde zenginleşir.

Seyahat esnasında konaklayacağınız yerler, seyahatin nasıl ve ne kadar sürede gerçekleşeceği gibi etkenler fiyatların değişmesinin nedenleridir. Balkan ülkelerinin çok büyük bir kısmına vizesiz seyahat edebilirsiniz. Bu durum vize gibi resmî evraklar ile uğraşarak vakit kaybetmenizi engeller.

Vizesiz Balkan Turları

Vizesiz Yurt Dışı Turları arasında Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Kosova ve Karadağ bulunur. Üsküp turu, Saraybosna turu, Ohrid turu ve Belgrad turları; tamamen vizesiz ülkelere gerçekleşir. Bu sayede vize ile ilgilenmeniz gerekmeden istediğiniz zaman bu turlara katılabilir ve Balkan kültürünü daha yakından tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Her ülkenin farklı bir ruhu olan Balkanlar’a seyahat etmek için özel olarak tercih edilen bir mevsim bulunmuyor. Vizesiz Balkan turları, 4 mevsim boyunca gerçekleşmeye devam ediyor. 

2024 Resmî Tatillerde Balkan Turları

2024 resmî tatillerde Balkan turları en ideal tatil seçenekleri arasında geliyor. Balkan ülkelerinin büyük bir çoğunluğuna gitmek için vize almanız gerekmiyor. Bu durum önceden planlama yapmış olmasanız bile Balkan turlarına katılabilmenizi sağlıyor. Resmî tatiller ile izinlerinizi birleştirerek ya da yalnızca resmî tatilleri kullanarak Balkan ülkelerine seyahat edebilir, birkaç gün içerisinde birden fazla Balkan ülkesi gezme şansı yakalayabilirsiniz.

Yılbaşı Balkan Turları 2024

Yeni senenin ilk resmî tatili yılbaşı olduğu için Balkan turları yapabileceğiniz ilk tarih, 1 Ocak’tır. Yılbaşı Balkan turları yeni yıla eğlenceli bir deneyim ile girmenizi sağlarken kısa süre içerisinde birden fazla Balkan ülkesini görmenize yardımcıdır. Özellikle Belgrad turları sizin için benzersiz bir deneyim olabilir. Yılbaşı tatilini cuma günü izin alarak hafta sonuna bağlayabilir ve 4 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. 

Ramazan Bayramı Balkan Turları 2024

11 Mart Pazartesi günü başlayacak olan Ramazan 10 Nisan Çarşamba günü bayram ile son bulacak. 10 ile 12 Nisan arasında 3 günlük bayram tatili cuma günü sona erecek. Ramazan Bayramı’nda yalnızca 1,5 gün izin alarak 9 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. Örneğin bu 9 günlük süreç, Üsküp turları için oldukça idealdir.

Kurban Bayramı Balkan Turları 2024

2024 yılında 15 Haziran Kurban Bayramı için Arefe günü olacak. 16 Haziran Kurban Bayramı’nın ilk günü olurken, çarşamba günü bayram son bulacak. Pek çok kişi perşembe ve cuma günlerinin de tatili ilan edileceğini düşünüyor. Tatil ilan edilmezse bile yalnızca 2 gün izin alarak 1 haftalık uzun bir tatil yapabilirsiniz. Kurban Bayramı Balkan turları 1 haftalık yaz tatili için oldukça mantıklıdır. Bu sayede hem yaz tatili yapabilir hem de Balkan ülkelerini gezebilirsiniz. Örneğin Karadağ turları bu tatil için oldukça uygundur.

23 Nisan Balkan Turları 2024

Nisan ayı baharın gelmesi ve havaların ısınması ile yurtdışı kaçamakları için en ideal mevsim oluyor. 23 Nisan Balkan turları, 4 günlük bir tatil planı için değerlendirebilecek turların arasında yer alıyor. 23 Nisan resmî tatili salı gününe denk geliyor. Pazartesi günü izin kullanarak cumartesi ve pazarı da kapsayan 4 günlük eğlenceli bir tatil planlayabilirsiniz.

Sömestr Balkan Turları 2024

22 Ocak ve 2 Şubat arasında gerçekleşecek olan sömestr tatili hem öğretmenler hem öğrenciler tarafından büyük bir heyecan ile bekleniyor. Hafta sonu da göz önünde bulundurulduğunda 19 günlük uzun bir tatil olacak sömestr tatili, Balkan turları yapmak için ideal bir aralık sunuyor. Kış tatili yapmak isteyen aileler için en iyi fırsatlardan biri olan sömestr Saraybosna turları, hem kültürel hem de eğlenceli gezi imkânları yaratıyor. 

1 Mayıs Balkan Turları 2024

İşçi ve emekçinin bayramı olarak kutlanan 1 Mayıs resmî tatil ilan ediliyor. 2024 yılında 1 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Eğer yıllık izniniz varsa pazartesi ve salı günü izin alarak cumartesi ve pazarı da kapsayan 5 günlük bir tatil planlayabilirsiniz. 1 Mayıs Balkan turları; 4 ya da 5 gün süreli, farklı ülkeleri gezmenize imkân tanıyan turlardır. Bu sayede hem kısa süre izin almış olursunuz hem birçok ülkeye gezme şansı yakalarsınız. Eğer böyle bir tatil yapmak istiyorsanız Budva turları sizin için idealdir.

19 Mayıs Balkan Turları 2024

19 Mayıs 2024 yılında Pazar gününe denk geliyor. Bu sebeple resmî tatili kullanarak Balkan turları ayarlamak zor bir ihtimaldir. 19 Mayıs Balkan turları hafta sonunu da kapsıyor ve genellikle 1 hafta sürüyor. Yıllık izninizi kullanarak bahar aylarının gelişini Balkan turları ile kutlayabilirsiniz.

30 Ağustos Balkan Turlar 2024

Yaz mevsiminin sonuna yaklaşırken keyifli bir Balkan seyahati yapmak istiyorsanız 30 Ağustos Balkan turlarını tercih edebilirsiniz. 2024 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı Cuma gününe denk geldiği için hafta sonu ile birleştirdiğinde 3 günlük bir tatil imkânı sunar. 3 günlük mini bir tatil yaparak kafanızı dağıtabilir, Balkan ülkelerinde eğlenceli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Üstelik bu tatil için izin almanız gerekmez.

29 Ekim Balkan Turları 2024

2024 yılında Cumhuriyet Bayramı salı gününe denk geliyor. Bir gün öncesi de yarım günlük resmî tatil olduğu için pazartesi öğleden sonra başlayan 1,5 günlük bir tatil oluyor. Yıllık izninizi kullanarak hafta sonu ile birlikte 1 haftalık tatil planı yapabilirsiniz. Henüz yaz sezonunun tamamen sona ermediği ekim ayları Balkan ülkelerini gezmek için en ideal zamanlardır. 29 Ekim Balkan turları yalnızca 4 gün izin alarak uzun bir tatil yapmanıza imkân tanır.

Pasaportsuz Balkan Turları

Pasaportsuz Balkan ülkeleri arasında Bosna-Hersek ve Sırbistan bulunuyor. Yalnızca kimliğiniz ile giriş yapabileceğiniz bu ülkelere yapılan seyahatler her yıl daha yoğun ilgi görüyor. Vize gibi bir giriş belgesine de ihtiyaç duyulmayan bu turlar sayesinde istediğiniz herhangi bir zaman aralığında seyahat edebilirsiniz. Hem ekonomik açıdan daha ideal bir seçenektir hem de seyahatinizin daha konforlu hale gelmesini sağlar. Bu sayede vize ya da pasaport gibi işlemlere ayıracağınız vakti gezmek için kullanabilirsiniz. Bu durum Balkan ülkelerini daha yakından tanımanız ve kültürlerini öğrenmeniz adına avantajlıdır. 

İzmir Çıkışlı Balkan Turları

İzmir’den hareket eden ve farklı Balkan ülkelerini görmenizi sağlayan İzmir çıkışlı Balkan turları, İzmir ve civarında oturanların tercihidir. Bu turlar sayesinde Balkan turlarına katılmak için uzun süre boyunca yolculuk yapmanıza gerek kalmıyor. Kısa süre içerisinde birden fazla ülke görmenizi sağlayan hem kültürel hem de turistik açıdan besleyici seyahatler içerisinde yer alan İzmir çıkışlı Balkan turları her mevsim gerçekleşiyor.

Otobüsle Balkan Turları

Pek çok kişi yurtdışına seyahat etmek istese de önüne bazı engeller çıkar. Pasaport, vize gibi engeller genellikle zaman sıkıntısı sebebiyle meydana gelir. Bu problemlerin yanı sıra kişisel olarak da yurtdışı seyahatinize engel olabilecek korkular duyuyor olabilirsiniz. Bunların arasında ise uçağa binme korkusu bulunur. Hava yolu kullanmak sizin için endişe verici ise yurtdışına çıkma kabus haline geliyor olabilir. Fakat uçağa binmekten korktuğunuz için Balkan turlarından vazgeçmeniz gerekmez. Otobüsle Balkan turları tıpkı uçaklı turlardaki gibi birden fazla Balkan ülkesini görmeniz ve gezmeniz konusunda imkân tanır. Otobüs ile farklı yerlerden geçer, geçtiğiniz her yer hakkında tur rehberinden bilgi alırsınız. Otobüsle Balkan turları seyahatinizin hem daha keyifli bir deneyim haline gelmesini sağlar hem de korkularınız sebebiyle ertelediğiniz hayallerinizi yaşayabilirsiniz.

Uçakla Balkan Turları

Uçakla Balkan turları yolculuk için ayırdığınız sürenin minimize edilmesini sağlar. Bu sayede yolculuk için geçirilen süre çok az olur, kalan sürenin tamamını gezmek için kullanabilirsiniz. Balkan ülkeleri hem kültürel hem de turistik açıdan benzersiz deneyimler sunar. Bu ülkeleri profesyonel bir tur aracılığıyla gezmek daha detaylı bilgiler edinmenizi sağlar. Böylelikle gittiğiniz yerler hakkında nitelikli bilgiler edinebilir, seyahatinizin daha heyecanlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Balkanlar’da Gezilecek Yerler

Kadim geçmişi ve doğal güzellikleri ile dünyanın en özel coğrafyalarının arasında Balkanlar bulunur. Vizesiz seyahat imkânı vadeden pek çok ülkeye sahip olan Balkanlar, tarihi dokuları ile ön plana çıkar. Tabiat harikası doğal güzellikler ve modern şehirler Balkan turları sırasında göreceğiniz yerler arasındadır. Yöresel lezzetler konusunda da benzersiz deneyimler sunan Balkanlar’da gezilecek yerler uzun bir liste ile sunulur. Mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazıları;

 • Belgrad-Sırbistan: Son dönemde vizesiz olarak ziyaret edilebiliyor olması sebebiyle gezginlerin uğrak noktaları arasında olan Belgrad, “Beyaz Şehir” olarak da adlandırılıyor. Tuna ve Sava nehirleri gibi bölgenin önemli su kaynaklarının kesiştiği bir konumda bulunan Belgrad, Sırbistan’ın başkentidir. Belgrad ziyaretiniz esnasında Nova Grad, Zemun, Cumhuriyet Meydanı ve Skadarlija Belgrad gibi turistik cazibe merkezlerini mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • Mostar-Bosna Hersek: Bosna-Hersek’te gezilecek yerler listelerinin başında Mostar gelir. Balkanların en trajik hikayelerine ev sahipliği yapan Mostar, Mostar Köprüsü gibi sembolik yapıların da adresidir. Çevresinde bulunan bozulmamış tarihi dokusu, Saat Kulesi, Tarihi Kulesi, Hersek Tarihi Müzesi ve Bakırcılar Çarşısı gibi yerler; Mostar seyahatinizi unutulmaz bir deneyime dönüştürür. Balkan turu sayesinde bölgenin en tarihi ve trajik şehirlerinden biri olan Mostar’ı daha nitelikli bilgilerle gezme şansı elde edersiniz. Şehrin her noktasında anlatılması gereken bir hikaye, sizleri etkileyecek anılar bulunur. Alanında profesyonel ve bilgili tur rehberleri sayesinde Bosna-Hersek ve Mostar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Prizren-Kosova: Prizren, bölgenin Türk nüfusunun yüzde 90’lık kısmına ev sahipliği yapar. Katolik kilisesi, Ortodoks kilisesi ve birçok farklı cami ile dinlerin kesiştiği bir kent olan Prizren, sokaklarında tarihi bir yolculuk yapma imkânı tanır. Bölgenin en metropol şehirlerinden biri olan Prizren, tarihi dokusu ile ön plana çıkar. Şehir içerisinde adım attığınız her noktada yöresel yemekleri deneyebileceğiniz restoranlar bulabilirsiniz. Şehri daha yakından tanımak için tur rehberi ile seyahat edebilir ve seyahatlerinizde lezzetli yemekler ile taçlandırabilirsiniz.
 • Budva-Karadağ: Budva, Karadağ’da gezilecek yerler arasında bulunur. Karadağ’ın turistik açıdan en çok ziyaret edilen yerleşim yerlerinden biri Budva’dır. Bir zamanlar muhteşem sahiller ve tarihi yerleşimlere ev sahipliği yapıyor olsa da çarpık yapılaşma sebebiyle harcanmış bir şehir olarak değerlendirilir. Buna rağmen turistler tarafından yoğun bir ilgi görür. Budva şehrini profesyonel rehberler ile gezdiğinizde şehir hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Şehri gezerken Sveti Stefan ve Budva Old Town’u mutlaka ziyaret etmelisiniz.
 • Sofya-Bulgaristan: Turistik açıdan önemli ve Bulgaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Sofya, Vitosha Dağı eteklerinde kurulmuştur. Mimar Sinan tarafından inşa edilen en büyük yapı Banyabaşı Camii, Sofya seyahatiniz esnasında ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelir. Bunun yanı sıra şehirde tarihî miras olarak değerlendirilen Sveta Petka Kilisesi, Vitoha Caddesi, Ulusal Sanat Galerisi ve City Garden Sofya gibi yapılar da mutlaka ziyaret edilmelidir. 

Balkanlar’da Ne Yenir?

Balkan mutfağı ile Türk mutfağı birbirine oldukça benzer iki mutfaktır. İki coğrafya arasındaki etkileşimi mükemmel bir şekilde gözler önüne seren Balkan mutfağı, Balkan seyahatini daha eğlenceli hale getirir. Balkan seyahatiniz boyunca yediğiniz yemeklere dair tanıdık bir hisse kapılabilirsiniz. Türk mutfağında farklı versiyonlarıyla karşılaşmanın mümkün olduğu Balkan yemekleri, gastronomik açıdan da keyifli bir seyahat imkânı sunar. Balkanlar’da ne yenir sorusuna yanıt olarak verilebilecek geleneksel yemekler şu şekilde sıralanabilir:

 • Burek
 • Elbasan tava
 • Kuru fasulye
 • Ajvar
 • Somborka turşusu
 • Belvica balığı
 • Pleskavitsa
 • Popara
 • Kaçamak
 • Palaçinka
 • Kapama