Kenya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Nairobi: Nairobi Kenya’nın başkenti olduğu gibi buraya popülerlik kazandıran Nairobi National Parkıyla ünlenmiş bir şehir. “Serin suların şehri” olarak bilinir. Nairobi, Doğu Afrika’nın hem popüler olmuş hem de en kalabalık şehirlerinden.

Lamu: Ülke’nin 12.nci yüzyıldan bu yana yerleşimi olan bir şehri Lamu. UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş Doğu Afrika’nın en güzel korunmuş ve en eski bölgesi aynı zamanda. Tarihi geçmişine yakından tanıklı etmek için Lamu Müzesini gezmelisiniz.

Mombasa: Kenya’nın ikinci büyük şehri Mombasa. Kenya’ya gelen turistler daha çok burayı ziyaret eder. Şehrin doğusuna doğru gittiğinizde burayı süsleyen en güzel plajlarında yüzebilir, en lüks otellerinde konaklayabilirsiniz. Tropikal iklimi olduğu için Mombasa’yı yılın her ayı rahatça gezebilirsiniz. Mombasa eğlence konusunda fena sayılmaz. Bar ve kulüplerinde çeşitli dans gösterine rastlamanız mümkün.

Kenya Yapılacak Aktiviteler

  • Kenya’da yapılacak aktivitelerin başında buranın meşhur safari turları gelir. Özellikle Doğu Afrika’nın Masai Mara bölgesinde vahşi yaşam olduğundan safari turları için en ideal yerdir.
  • Kenya’da gece hayatının en canlı olduğu yer başkent Nairobi. Buradaki gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Şehirdeki gece kulüpleri; Nyanza House Club, Simba Saloon ve Monte Carlo Club.
  • Ülkede alışveriş yapmak için bolca seçenekler mevcut. El emeği ürünlerden sevdiklerinize hediyelikler alabilirsiniz. Ahşap oymalar, cam figürler, biblolar, sepetler alabileceklerinizden bazıları. Anselm Kitengela Hot Glass ve Utamaduni Craft Center hediyelik eşya satan yerleri. Bunun dışında Wsetgate Shopping Mall ve The Junction Mall gibi alışveriş merkezlerine gidip alışveriş yapabilirsiniz.
  • Kenya’da Ne Yenir?

    Kenya’da birden fazla mutfak kültürünü bir arada görebilirsiniz. Özellikle şehirlerinde fast-food dükkânları var. Ama tercihinizi yemeklerinden yana kullanmak istiyorsanız Japon, İtalyan, Hint, Fransız mutfakları tercih edilebilir. Kenya mutfağında Sukuma Wiki denilen ıspanaklı ve kavrulmuş soğan yemeği kesinlikle denenmeli. Bunun dışında etli ve patatesli pilav yemeği olan Pilau’nun eşsiz bir lezzeti var. Kenya’nın meşhur çay ve kahvelerini denemeden turunuzu tamamlamayın.