Tepebaşı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Pera Müzesi: Tepebaşı gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında olabilecek bir noktadır Pera Müzesi. 1893 yılında inşa edilen müze binası eski Bristol Oteli’dir. Yapılan bir restorasyon çalışmasıyla müzeye çevrilen binada; sergi salonları, oditoryum ve eğitim odaları yer alıyor. Aynı zamanda Picasso’nun tabloları başta olmak üzere uluslararası sergilere de ev sahipliği yapmakta. Pera Müzesi’nde sürekli olarak 300’den fazla eser sergileniyor.

İstiklal Caddesi: İstiklal Caddesi, Tepebaşı’na yürüyüş mesafesindedir. Günün her saati hareketliliğini koruyan caddenin tarihi yapılarını, pasajlarını ve mağazalarını gezebilirsiniz. St. Antuan Kilisesi, Atlas Pasajı, Nevizade, Asmalımescit ve Fransız Sokağı (Cezayir Sokak) rotanızı çevirmeniz gereken ilk duraklar. Cadde boyunca Türk ve dünya mutfağına ait yemekleri tadabileceğiniz restoranlar da bulunuyor.

Tepebaşı Yapılacak Aktiviteler

  • Tepebaşı, özellikle İstiklal Caddesi’ndeki mağazalara yakın bir konumdadır. Caddeye yürüyerek mağazalarda kısa bir alışveriş turuna çıkın ve nostaljik tramvaya binerek caddeyi baştan sona gezin.
  • İstiklal Caddesi’nin ara sokaklarındaki barlara giderek sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
  • Tepebaşı’nda Ne Yenir?

    Tepebaşı ve çevresinde farklı mönülere sahip restoran ve lokantalar bulunuyor. Ayrıca kafe işletmelerinin sayısı da fazladır. Türk mutfağına ait lezzetler sunan restoranları tercih edebileceğiniz gibi İtalyan ve Fransız restoranlarına da rotanızı çevirerek yeni tatları keşfedebilirsiniz.