Bansko’ya Ulaşım

Bulgaristan bir Avrupa ülkesi olduğu için ülkeye girişte vize sahibi olmanız şart. Schengen vizesiyle gitmek her zaman için ilk tercih olmalı. Eğer Schengen almakta zorlanırsanız Bulgaristan vizesine başvurabilirsiniz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey; Bulgaristan vizesiyle 48 saat veya daha fazla kalacaksanız gittiğiniz yerin polis merkezine mutlaka kayıt yaptırmayı unutmamak.

Eğer özel aracınızla Bansko turuna çıkmayı planlıyor ve hali hazırda bir Schengen vizeniz varsa en kolay yol Yunanistan üzerinden gitmek olacak. Uçakla ise öncelikle Sofya’ya uçmanız gerekiyor. Şehir merkezine ulaştıktan sonra yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Bansko’ya ulaşabilirsiniz.

Bansko Konaklama

Eğer Bansko turları ile değil de arkadaşlarınızla veya tek başınıza Bansko’ya gitmeyi planlıyorsanız, buradaki otellerin her bütçeye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Türkiye’de pistlere yürüyerek gidebileceğiniz oteller var ama durum Bansko’da öyle değil. Oteller, kayak merkezinden biraz uzak. Bansko’daki Gondol bölgesi kayak merkezine yaklaşık 30 dakika uzaklıkta. Kayak merkezine en yakın konaklama tesisleri Gondol bölgesinde olduğu için buradaki oteller diğerlerine göre bir tık daha pahalı.

Bansko Gece Hayatı

Günün büyük bir bölümünü Bansko kayak merkezindeki pistlerde geçirip, havanın kararmasıyla birlikte Gondol bölgesindeki bar ve gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. Buradaki en popüler mekanlar Happy End Bar ve Amigo Pub.