Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Malta Turları (3)

08.11.2024 - 11.11.2024
4 Gün 3 Gece
Toplam 3 turdan 1 ile 3 arası gösterilmektedir.

Malta Turları

Başkenti Valletta olan ülke aslında bir ada ülkesi ve tek parça halinde değil, Malta, Gozo, Comino, Filfala ve Cominotto olarak beş takımadadan oluşuyor. En büyük olanı Malta adası. Adanın deniz kısmı hep kayalık olduğundan kum plajları yok denecek kadar az. Mimarisi ve tarihinden ötürü turizm son derece gelişmiş burada. Malta genel olarak çok güzel bir ada ama yılın her ayı rüzgarlı geçer.

Malta Gezilecek ve Görülecek Yerler

Valletta: Malta Turlarına katıldığınızda Valletta’daki birbirinden güzel restoran, kafe ve kahvaltı duraklarını keşfedebilirsiniz. Sadece Malta’nın başkenti özelliğiyle değil, tarihi geçmişiyle de ön planda bu şehir. Osmanlı ordusu ve donanmasının gerçekleştirdiği Büyük Kuşatma sonrasında kurulmuş. Ortaçağ döneminden beri yapısı korunarak günümüze kadar gelmiş durumda.

Mdina: Malta’nın en yüksek tepesinde konumlanmış. Şehir baştan aşağı yenilenmiş ama karakteristik özelliği aynen devam ediyor. Burası araç trafiğine kapalı olduğundan huzur ve sakinliğin ön planda olduğunu göreceksiniz. Kısacası aranılan huzurun adresi Mdina hem doğal güzellikleriyle hem de tarihiyle ön planda bir şehir. Sadece bu da değil, buraya gittiğinizde cam atölyelerini gezebilir ve hatta alışveriş yapabilirsiniz.

Gozo: Gozo’da görecekleriniz sizi biraz şaşırtabilir. Malta’nın kardeş adası olarak bilinir Gozo. Huzur, sakin, sessiz ortam burada da geçerli. Buranın başkenti Rabat kalesi surlarına çıktığınızda Gozo’nun manzarasını en güzel haliyle göreceksiniz. Gladyatör, Truva, Monte Kontu gibi filmlerin çekildiği Dweijra’daki dalış noktalarını ziyaret etmelisiniz.

Marsaxlokk & Marsascala: Ülkenin en ünlü balık restoranları bu köydeki deniaz kıyılarında toplanmış. Buradaki balıkçı köyleri her ne kadar zamanla modern turizmin kapılarını aralamış olsa da o eski gelenekselleşmiş yapısını aynen koruyor. Özellikle pazar günü burada olursanız Marsaxlokk’taki sokak pazarlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Malta Yapılacak Aktiviteler

  • Doğa yürüyüşlerine merakınız varsa ve kasım-mayıs ayları arasında Malta’da olursanız yemyeşil doğasında dağ bisikleti kiralayabilir ya da küçük gezintilere çıkabilirsiniz. Eski köy evlerinden tapınaklarına kadar keşfedilmeyi bekleyen yerleri olduğunu unutmayın.
  • Malta gece hayatıyla oldukça renkli bir ülke. Gece kulüpleri ya da canlı müzik eşliğinde ortamlara girmek isterseniz Paceville ve St. Jullian’s sizi eğlendirecek duraklar olacaktır.
  • Eğlenceyi sevenler için festivaller de düzenlenir ülkede. Özellikle Valleta’da yıllık festivaller kendini gösterir. Bunlardan birkaçı; Summer Arts Festivali, Opera Festivali ve Valletta Baroque Festivali.
  • Malta’da Ne Yenir?

    Malta mutfağı Yunan, İtalyan, Fransız, Kuzey Afrika, İspanyol mutfaklarından etkilenmiş aslında bir nevi gurme denen bir mutfak kültürüne sahip. Eskiden adadaki yemeklere karşı bir ilgi yoktu ama sonraları adadaki yemek kültürü de ilgi görmeye başladı. Ve Malta mutfağı da en bariz örneği. Bu mutfak aslında İtalyan kökenli. Buradaki restoran ve kafelerde pizza başta olmak üzere İtalyan yemeklerini göreceksiniz. Pastizzi; bizim peynirli böreğimize benzer bir yapılışı var. Peynir ve yumurtadan yapılan makarna Timpana. Bragioli; sığı etinin baharatlarla bütünleştiği lezzet aynı zamanda Malta’da en çok sevilen yemek bu. İçecek olarak da Malta halkının en çok sevdiği Hop Leaf olmazsa olmazlarından.