Gayrettepe Gezilecek ve Görülecek Yerler

Yıldız Korusu: İstanbul’un dinlenme noktalarının başında gelen Yıldız Korusu, Gayrettepe’ye olan yakın konumu sebebiyle gezi listelerinde mutlaka yerini almalı. Korunun içerisindeki göller, havuzlar, birbirinden güzel çiçek ve ağaçlar şehrin karmaşasından bir nebze olsun uzaklaşmanızı sağlayacak. Koru, satirlerin tanrısı olan Pan’ın flütünü çaldığı yer olarak mitolojideki yerini de almıştır.

Askeri Müze: Şişli-Harbiye’de yer alan Askeri Müze, zengin koleksiyonuyla görülmeye değer niteliktedir. Gayrettepe’den kolayca ulaşılan müzede; askeri kıyafetler, zırhlar, silahlar, çadırlar ve daha birçok tarihi eser sergileniyor. Müzeyi pazartesi ve salı günleri dışında haftanın her güzü ziyaret edebilirsiniz.

Dolmabahçe Sarayı Müzesi: Beşiktaş kıyısında, Boğaz’ı güzelleştiren tarihi yapılardan biridir Dolmabahçe Sarayı. Sultan I. Abdülmecit’in isteği üzerine yapılan Dolmabahçe Sarayı’nın bir kısmı günümüzde müze olarak ziyarete açık.

Gayrettepe Yapılacak Aktiviteler

  • Gayrettepe’nin Sultanahmet’e yakın bir konumu var. Sultanahmet Meydanı’ndaki tarihi yapıları ziyaret etmeden, Gülhane Parkı’nda çay içmeden evinize dönmeyin.
  • Gayrettepe’deki giyim mağazalarında mutlaka alışveriş yapın.
  • Gayrettepe’de Ne Yenir?

    Birbirinden şık restoranlara sahip olan Gayrettepe’de her damak zevkine hitap eden Türk yemeklerini deneyebilirsiniz. Kebap, döner, pide, lahmacun sunan restoranların yanı sıra Çin başta olmak üzere dünya mutfaklarına da yer veriyor Gayrettepe restoranları. Yemek için alternatif olarak Beşiktaş’ın diğer semtlerine ve Şişli restoranlarına da uğrayabilirsiniz.