Şişli Gezilecek ve Görülecek Yerler

Şişli Atatürk Müzesi: Halaskargazi Caddesi’nde yer alan Atatürk Müzesi, I. Dünya Savaşı’nın hemen ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün ikamet yeri olmuştur. Müzede, annesi ve kız kardeşiyle yaşayan Atatürk’ün; mareşal üniforması, potinleri, not defteri ve çeşitli kişisel eşyalarının yanı sıra Samsun’a çıkışı, Erzurum Kongresi, Sevr Antlaşması, İnönü savaşları ve Çanakkale Savaşı’na ait belgeler sergileniyor.

Şişli Camii: 1945-1949 yılları arasında yaptırılan Şişli Camii, Halaskargazi Caddesi ve Abide-i Hürriye Caddesi arasında bulunuyor. Küfeki taşından yağma tekniğiyle inşa edilen caminin içine girildiğinde, sol tarafta eski bir Kâbe örtüsü yer alıyor.

Saint Esprit Kilisesi: Şişli’ye bağlı Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Saint Esprit Kilisesi, 1845-1846 yılları ile tarihlendiriliyor. Hristiyan cemaatinin ibadet mekânı olan kilisenin mimarı Gaspard Fossati’dir. Kilisenin bahçesinde Papa XV. Benedictus’un heykeli var. Ayrıca bir mezarlığa sahiptir.

Askeri Müze: Şişli-Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan Askeri Müze, sahip olduğu koleksiyonuyla dünyanın önde gelen müzeleri arasında gösteriliyor. Askeri kıyafetler, çadırlar, kılıçlar, zırhlar, sancak ve bayraklar başta olmak üzere 5 binden fazla eserin sergilendiği Askeri Müze, pazartesi ve salı günleri dışında haftanın her günü ziyarete açık. Ayrıca dini bayramların ilk günü ve yılbaşında ziyarete kapalıdır.

Şişli Yapılacak Aktiviteler

  • Maçka Demokrasi Parkı’nda sabah yürüyüşleri yapın.
  • İlçenin çevresinde birçok alışveriş merkezi ve mağaza bulunuyor. Geziniz sırasında küçük bir alışveriş turuna çıkın.
  • Şişli’deki Dormen Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen tiyatro oyunlarına bilet alın.
  • Nişantaşı veya Mecidiyeköy’deki eğlence mekânlarında akşam saatlerinizi değerlendirin.
  • Şişli’de Ne Yenir?

    Şişli, gün içerisinde çok fazla insanı ağırladığı ve iş hayatının en hareketli ilçelerinden biri olduğu için çok fazla restorana sahip. Şişli’de Türk ve dünya mutfağına (İtalyan, Fransız, Çin) ait çeşitli yemekler bulabileceğiniz restoranların yanı sıra pizza, döner, kebap restoranları da bulmak mümkün.