Kadıkalesi Gezilecek ve Görülecek Yerler

Turgutreis: Bodrum Yarımadası’nın en büyük marinasına sahip olan Turgutreis; plajları, zengin doğası ve küçük köy pazarlarıyla Kadıkalesi gezilecek ve görülecek yerler listelerinde mutlaka olmalı. Kadıkalesi ile Turgutreis arasında 1 kilometre var ya da yok. Turgutreis Marina´daki restoran ve kafelerde yemek yiyebilir, Günbatımı Plajı’nda denize girebilir ve köy halkının elleriyle ürettiği organik ürünlerden satın alabilirsiniz. Bodrum’un en popüler tatil bölgesi olmasından dolayı Turgutreis otellerinin sayısı da oldukça fazladır.

Ortakent: Ortakent Yahşi ile Kadıkalesi arasında 10 kilometre bir uzaklık bulunuyor. Bodrum’un en uzun plajlarından birine sahip olan Ortakent, her yıl tatilcilerin konaklama ihtiyacını karşılamakta… Ortakent’in beach ve plajları yaz sezonunda hareketliliğini koruyor. Bölgenin küçük tarihi kalıntılarını ve eski Rum evlerini gezebilirsiniz.

Bodrum Merkez: Kadıkalesi’nden kalkan dolmuşlarla Bodrum Merkez’e kolaylıkla ulaşılıyor. Kadıkalesi’nin sakin ve huzurlu atmosferinden sıyrılıp, hareketli bir gün geçirmek isterseniz Bodrum Merkez’e rotanızı çevirebilirsiniz. Bodrum Kalesi ve kalenin içindeki Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatro ve Zeki Müren Sanat Müzesi, Kadıkalesi gezilecek yerler listenize ekleyeceğiniz noktalar arasında.

Kadıkalesi Yapılacak Aktiviteler
  • Kadıkalesi Plajı’na günün en güzel saatlerini ayırın. Plaj çevresindeki restoran ve küçük büfelerde yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Kadıkalesi’nden tekne kiralayıp denize açılın. Yanınızda fotoğraf makinesi bulundurmaya özen gösterin.
  • Bölgenin sahil kıyılarında su sporları yapılıyor. Kadıkalesi otelleri; deniz bisikleti, windsurf ve jet-ski gibi su sporlarını yapma imkanı da veriyor.
  • Kadıkalesi gece hayatı oldukça sakin geçiyor. Akşam saatlerini küçük bir çay bahçesinde oturarak veya güzel bir restoranda akşam yemeği yiyerek geçirebilirsiniz. Eğer daha hareketli bir akşam geçirmek isterseniz rotanızı Bodrum Barlar Sokağı’na çevirin.
  • Alışveriş için Turgutreis’in küçük pazarlarını tercih edin. Köy halkının kendi ürettikleri sebze ve meyvelerden alın. Bodrum Merkez’deki çarşılardan ve giyim mağazalarından da alışveriş yapabilirsiniz.
  • Kadıkalesi’nde Ne Yenir?

    Ege ve Rum mutfağının birleştiği Muğla Bodrum’da denemeniz gereken çeşitli lezzetler bulunuyor. Salata ve balık çeşitleri, zeytinyağlılar ve deniz ürünlerinden yapılan yemekler her ne kadar ön plana çıksa da, Bodrum Kadıkalesi restoranlarında çeşitli Türk yemeklerini tadabilirsiniz. Her damağa hitap eden Bodrum yöresel lezzetlerinin başında iskorpit ve kırlangıç balığından yapılan çorba, kabak çiçeği dolması, çökertme kebabı, hardal salatası ve balık salatası geliyor. Eğer Bodrum Merkez’de yemek yemeyi planlıyorsanız yöreye özgü çeşitli mezelerin de tadına mutlaka bakmalısınız.