Kapadokya Otel Fiyatları

Kapadokya otel fiyatları, avantajlı dönemlerde makul seviyelerde bulunuyor. Tatilbudur.com’un düzenlediği farklı kampanyalarla tatilinizi bütçenizi sarsmadan yapabilmeniz mümkün. Kapadokya butik otelleri, Kapadokya kaya otelleri gibi çok sayıda farklı konsepte sahip otel, Kapadokya tatil yerlerinde bulunuyor. İster aileniz, isterseniz arkadaşlarınızla beraber kaliteli zaman geçirebileceğiniz Kapadokya otellerinde birçok avantaj ve daha fazla tatil yapma fırsatları için web sitemizdeki fırsatlardan yararlanabilir, dilerseniz de çağrı merkezimizi arayarak seyahat danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya doğal güzellikleri ve tarihiyle dört mevsim sunduğu muhteşem manzaralarıyla ziyaretçilerine kucak açmaktadır. Eğer kültürle iç içe tatil yapmayı sevenlerdenseniz her mevsim Kapadokya’yı tercih edebilirsiniz. Kapadokya’da birbirinden eğlenceli festivaller, konserler yaz ve kış aylarında düzenlenmekte. Hem yerli hem de yabancı turistlerin akın ettiği belde, her sene olduğu gibi bu sene de popüleritesini koruyacağa benziyor.

Kapadokya’ya Ulaşım

Eğer İstanbul’dan araçla Kapadokya’ya gidecekseniz 8 saat 30 dakika içerisinde Kapadokya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer Kapadokya’ya uçakla gidecekseniz İstanbul’dan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na 1 saat 20 dakika içerisinde varabilirsiniz. Havalimanından Nevşehir’e 37 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapadokya’da Yapılacak Aktiviteler

Toprakla Bağ Kurun:Kapadokya’da bulunan Avanos birbirinden eşsiz çömlekleriyle ve çömlek ustalarıyla meşhur. Tüflü kırmızı toprak bakımından oldukça zengin olan bölge bu yüzden çömlek sanatının doğmasına vesile olmuş. Nevşehir Avanos Çömlekleri nasıl yapılır merak ediyorsanız; mutlaka çamur tornasının başına geçmeli ve çamurla tanışmalısınız.

Balon Turları: Kapadokya’nın büyüleyici manzaralarını yüzlerce metre yükseklikten izlemeye ne dersiniz? Kapadokya balon turlarıyla bölgeyi kuş bakışı izleyeceğiniz gibi harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Sabahın ilk saatlerinde kalkıp güneş doğmadan bu aktiviteye katılmanın keyfini herkes mutlaka yaşamalı.

Yeraltı Şehirleri Keşifleri: Kapadokya muhteşem yeraltı şehirleriyle dünyada sahili turizm yerlerinden birisidir. Kaymaklı Yeraltı Şehri, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Mazı Yeraltı Şehri, Acıgöl Yeraltı Şehri, Gaziemir Yeraltı Şehri ve Özlüce Yeraltı Şehri Kapadokya’nın büyülü atmosferinde gezilip görülmeli.

Kapadokya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Göreme: Kapadokya ile Göreme arasında yaklaşık 42 kilometre bulunuyor. Göreme’nin mistik atmosferi eşliğinde daha önce hiç görmediğiniz gezi noktalarını keşfedebilirsiniz. Göreme, hem kiliseleri hem de peribacaları ile Kapadokya’nın en gözde gezi bölgesidir. 10. yüzyılla tarihlendirilen Tokalı Kilise, gizli geçitleri ve sığınaklarıyla Fırkatan Kilisesi, 11. yüzyılda yapıldığına dair bilgiler bulunan Saklı Kilise, iç mekanıyla büyüleyici bir atmosfere sahip olan Karanlık Kilise Göreme’de gezebileceğiniz yerler arasında. Kapadokya gezilecek ve görülecek yerler listenize ilk olarak Göreme'yi ekleyebilirsiniz.

Ürgüp: Farklı medeniyetlerin izlerini taşıyor Ürgüp ve Kapadokya gezilerinde en çok ilgi gören bölge olmaya devam ediyor. Kapadokya’ya 50 kilometre uzaklıkta yer alan Ürgüp de en az Göreme kadar uzun bir keşif alanına sahip. Ürgüp Müzesi, Sarıhan, Aziz Theodore Kilisesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ayvasil Kilisesi, Temenni Anıt Mezarı ve Taşkın Paşa Camii Kapadokya’daki gezinize ekleyeceğiniz rotalar arasında mutlaka yerini almalı.

Uçhisar: Kapadokya’yı en tepeden seyretmek isteyenlerin ilk durağı Uçhisar Kalesi oluyor. Bölgenin tüm güzelliğini bir çırpıda görebileceğiniz Uçhisar Kalesi’ne mutlaka çıkmalısınız. Ardından Görkemli Karakale ve önemli bir yeraltı sığınağı olan Tığraz Kalesi’ne çevirebilirsiniz rotanızı. Uçhisar Kapadokya’ya 38 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Avanos: Kapadokya’nın en önemli yeraltı şehitlerine, kiliselerine ve ören yerlerine sahiptir Avanos. Aynı zamanda en çok ziyaret edilen bir bölgedir. Avanos’ta ilk olarak Özkonak Yeraltı Şehri’ni daha sonra Zelve Ören Yeri’ni ve ünlü Üzümlü Kilisesi’ni gezmelisiniz.

Ihlara Vadisi: Kapadokya’nın en popüler yürüyüş rotalarından biridir Ihlara Vadisi. Hem benzersiz doğası hem de tarihi noktalarıyla büyüleyen Ihlara Vadisi, tarih boyunca birçok keşiş ve rahibin inziva yeri olmuş. Vadideki Belisırma Köyü ve Yılanlı Kilise başta olmak üzere birçok yer keşfedebilirsiniz.

Kapadokya’da Ne Yenir?

Kapadokya yöresel yemekleri arasındaki; testi kebabı, çömlek fasulye ilk denemeniz gereken lezzetlerdir. Sütlü çorba, düğü çorbası, nohutlu yahni, kayısı dolması, gendime ve dıvıl ise Kapadokya’da deneyebileceğiniz yöresel tatların bazıları. Yöreye özgü yemeklerin dışında Türk ve dünya mutfağına ait birçok yemek seçeneği de bulunuyor Kapadokya’da. Geziniz sırasında ünlü Kapadokya şaraplarının tadına bakmayı ihmal etmeyin.