Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Roma Turları (50)

26.10.2024 - 29.10.2024
4 Gün 3 Gece
Kesin Kalkış
28.12.2024 - 01.01.2025
5 Gün 4 Gece
Kesin Kalkış
10.05.2024 - 17.05.2024
8 Gün 7 Gece
Kesin Kalkış
Toplam 50 turdan 1 ile 20 arası gösterilmektedir.

Roma Turları

İtalya’nın gölgesinde uzun soluklu bir Roma turu herkesin hayalidir. Tarihin ve sanatın birleştiği Roma’da farklı deneyimler yaşamak, yeni lezzetler keşfetmek, hatta oturup bir yerlerde sadece bu mistik kentin atmosferine eşlik etmek, tur günlerinizi başlı başına unutulmaz kılar. Sizin için düzenlediğimiz Roma turlarına göz atarak bütçenizi zorlamayacağınız, keyifli ve keşif dolu zamanlar geçireceğiniz tur programlarımıza dahil olabilirsiniz.

Roma Turlarında Görülmesi Gereken Yerler

Roma denildiğinde akla ilk olarak şehrin dünyaca ünlü yapıları arasındaki Trevi Aşk Çeşmesi geliyor. Klasik ve barok mimarisinin ön planda olduğu Aşk Çeşmesi, her Roma gezisinin ilk ziyaret edilen yapısıdır. Eğer sevgilinizle birlikte Roma turuna çıkacaksanız sizin için de ilk durak Aşk Çeşmesi olmalı. Sonrasında dünyanın en büyük amfi tiyatro özelliği taşıyan, ayrıca Roma’nın da simge yapılarının ilk sıralarında yer alan Kolezyum’a rotanızı çevirebilirsiniz. Kolezyum, hem mimari açıdan hem de gladyatör savaşlarının yapıldığı bir yer olmasından dolayı oldukça etkileyici bir yapı. Diğer taraftan yine dünyaca ünlü İspanyol Merdivenleri de Roma´nın en bilindik gezi noktalarından biri.

İtalya Roma turlarımızda; Piazza Venezia (Venedik Meydanı), Vittoria Emanuele Anıtı, Via Del Corso, St. Pietro Katedrali, İmperial Forum da tur programımıza dahil olan gezilecek yerler arasında.

Roma turları boyunca belirlenen serbest günleri, ekstra tur programlarımıza dahil olarak geçirebilirsiniz ya da Roma’nın tadını tek başınıza çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Düzenlediğimiz ekstra turlara katılarak Napoli & Pompei ve Floransa bölgelerini gezebilirsiniz.

Roma Turlarında Yapılması Gerekenler

  • İtalya’nın meşhur dondurması Gelota, tatmanız gereken ilk lezzet olmalı. Spagetti ve pizza çeşitleri de damağınızla buluşturmanız gereken lezzetler arasında.
  • Roma´nın kaliteli ve oldukça lezzetli şaraplarının tadına mutlaka bakın.
  • Roma’da alışveriş yaparken en keyif alacağınız nokta Via Del Corso’dur. Cadde boyunca sıralanmış ünlü İtalyan markalarına ait mağazaları zaman buldukça gezin. Eğer çanta merakınız var ve bütçenizi çok zorlamak istemiyorsanız, ünlü markaların taklit çantalarını çok uyguna bulabilirsiniz.
  • Fotoğraf makinenizi tur boyunca yanınızdan ayırmamaya özen gösterin.