Sıralama

Sıralama

Fiyat
Tarih
Filtreleme

Venedik Turları (25)

Toplam 25 turdan 1 ile 20 arası gösterilmektedir.

Venedik Turları

Avrupa’nın romantik şehri Venedik’te kısa bir tatil için Venedik turlarımıza göz atabilirsiniz. Venedik turları, en çok tercih edilen yurt dışı turlarının ilk sıralarında yer alıyor. Turlar esnasında Venedik’in ünlü meydanları, kanalları ve köprüleri ziyaret ediliyor. Gelin, bu romantik şehri birlikte keşfedelim.

Venedik Turlarında Görülmesi Gereken Yerler

Venedik turlarının ilk durağı dünyaca ünlü San Marco Meydanı. Meydanı gezdikten sonra aynı isimli San Marco Kilisesi, ardından Çan ve Saati Kulesi, Rialto Köprüsü, rotanıza ekleyebileceğiniz yerlerden birkaçı. Tarih ve romantizmin bir arada yaşandığı Venedik’te gondolla gezintiye çıkmayı, sokak aralarındaki müzisyenleri dinlemeyi unutmayın.

Milano’ya geçerek şehrin ünlü noktaları Galleria, Scala Meydanı, Duomo Katedrali ve Fortezza’yı görmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca alışveriş için tercih edilebilecek ilk yerlerin başında geliyor Milano.

Venedik’te mutlaka görülmesi gereken noktalar arasındaki Floransa, Verona & Garda turlarına da katılarak Venedik turunuzu daha eğlenceli hâle getirebilirsiniz.

Venedik Turlarında Yapılması Gerekenler

  • Venedik turlarında yapmanız gereken ilk aktivite gondolla gezintiye çıkmak olmalı.
  • Venedik’in en meşhur lezzetlerini denemeden turunuzu sonlandırmayın. Risotta, pizza ve spagetti ülkenin en ünlü yemekleri.
  • Venedik turunuz sırasında alışverişe çıkmak isterseniz Milano’daki dünyaca ünlü markaların yer aldığı mağazaları gezin.
  • Venedik gece hayatı diğer Avrupa şehirlerine göre biraz sönük olsa da şehrin meydanında yer alan pub tarzındaki kulüplerde vakit geçirebilir, akşam saatlerinizi değerlendirebilirsiniz.
  • Ünlü Venedik şaraplarından mutlaka tadın.