Adrasan Otelleri Denize Sıfır

Adrasan’da bulunan denize sıfır otel fiyatları, Tatilbudur.com fırsatlarından yararlandığınız taktirde makul seviyelerde bulunuyor. Otelden çıktığınız gibi denize, sıcak kumsallara ulaşmak şüphesiz ki bir tatilin en keyifli anlarından birisidir. Bundan dolayı yaz tatili için otel arayışında olanların dikkat ve özen gösterdiği ilk özelliklerden birisi konaklayacağı otellerin denize olan konumudur.

Adrasan’da Gezilecek Yerler

Adrasan Koyu: Toplam 2 kilometre bir uzunluğa sahip olan Adrasan Koyu, bakir doğası ve su sporlarına elverişli olması sebebiyle bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgisini görmekte. Koyun denizi sığ olup, özellikle çocuklu aileler için idealdir. Adrasan Koyu’ndan günübirlik tekne turları düzenleniyor. Dalış için de sıklıkla tercih edilen bir bölge.

Kumluca: Adrasan’ın bağlı olduğu Kumluca ilçesine sadece bir gün ayırmanız yeterli olacak. Kumluca’nın doğasına gizlenmiş antik yerleşim alanları arasındaki Korydalla Antik Kenti gezi noktalarınızdan biri olabilir. Kentin tarihi hakkında kesin bilgiler bulunmasa da kalıntıları görülmeye değer niteliktedir. Bir diğer antik yerleşim alanı ise Rhodiapolis Antik Kenti’dir. Sarıcasu Köyü yakınında bulunan Rhodiapolis’in Rodoslular tarafından kurulduğu tahmin ediliyor.

Olimpos: Adrasan ile Olimpos arasında yaklaşık 10 kilometrelik bir mesafe var. Olimpos’a geçerek tekne turlarının uğrak yeri olan Ceneviz Koyu’nu, Olimpos Antik Kenti’ni, Çıralı Köyü’ndeki Yanartaş’ı Adrasan tatilinizde gezip görebilirsiniz.

Tekirova: Tekirova, Adrasan’a yakın bir konumda yer alıyor. Tekirova ile Adrasan arası yaklaşık 34 kilometre. Bölgenin sınırları içerisinde yer alan Phaselis Koyu ve aynı ismi taşıdığı Phaselis Antik Kenti, gezi listenizde yerini alabilir.

Adrasan’da Neler Yapılır?

  • Tarihi Likya yolunda uzun yürüyüşler yapabilir, yol boyunca gördüğünüz tüm güzellikleri fotoğraflayabilirsiniz.
  • Adrasan yapılacak aktivitelerden biri olan günübirlik Adrasan tekne turlarına katılmalısınız. Tekne turlarıyla bir güne birçok koy sığdırabilirsiniz.
  • Çıralı’ya giderek Yanartaş’ı mutlaka görmelisiniz. Adrasan otellerinin bazıları Yanartaş’a tur düzenliyor.
  • Adrasan Koyu’nun sualtı zenginliklerini görmek için dalış yapabilirsiniz.
  • Adrasan’da Ne Yenir?

    Adrasan restoranlarında genellikle Akdeniz’in yöresel yemeklerinden tadabilirsiniz. Restoranlarda bölgenin mezeleri de masanıza renk katacak. Deniz ürünleri, sebze ve zeytinyağlıların bol olduğu Adrasan restoranlarında öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Toros salatası, taratorlu piyaz, tandır kebabı, hibeş ve sac kavurma Adrasan’da damağınızla buluşturacağınız lezzetlerin ilk sıralarında olmalı.