Germencik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Magnesia Antik Kenti: Germencik sınırları içerisinde en çok ziyaret edilen gezi noktalarından biridir Magnesia Antik Kenti. Tekin Köyü’nde yer alan antik yerleşim alanının Thessalia’dan gelen Magnetler tarafından kurulduğu biliniyor. Artemis kutsal alanı, çarşı bazilikası ve Roma tapınağı görülecek kalıntılar arasında.

Kaplıcalar: Germencik kaplıcaları, sağlık turizminde önemli bir yere sahip. İlçe merkezine 9 kilometre uzaklıktaki Alangüllü Kaplıcası, 6 kilometre uzaklıktaki Gümüş Kaplıcası ve yine ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Germencik Kaplıcası yararlanabileceğiniz kaplıca bölgeleridir. Romatizma, bel ağrıları, siyatik ve böbrek taşlarına iyi geldiği biliniyor. Germencik’te konaklayabileceğiniz termal oteller de bulunuyor.

Kuşadası: Tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan Kuşadası, Germencik ilçesine 36 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Kuşadası’nı yakından tanımak, tarihi ve doğal güzelliklerinin dokusuna şahit olmak için Germencik gezilecek yerler listenize Kuşadası’nı mutlaka ekleyin. Güvercinada Kalesi, Kuşadası Milli Parkı, Zeus Mağarası da gezi listenize almanızı önerdiğimiz yerler arasında.

Germencik Yapılacak Aktiviteler

  • Termal su kaynakları açısından zengin olan Germencik’teki kaplıcalardan yararlanın.
  • Germencik’te bisiklet turlarıyla gezintiye çıkın, ilçenin yeşil alanlarında piknik yapmayı ihmal etmeyin.
  • Kuşadası plajlarına giderek denizin ve güneşin tadını çıkarın.

  • Germencik´te Ne Yenir?

    Aydın mutfağının temellerini zeytinyağlılar ve deniz ürünleri oluşturuyor. Germencik’te mevsimine göre mercan, çipura, kefal gibi balık çeşitlerinden yiyebilirsiniz. Ayrıca Aydın yöresel lezzetleri arasındaki acılı güveç, patlıcan biber kızartma, patlıcan kavurma, yaprak sarma, kandır kebap, imambayıldı, yuvarlama ve etli enginarın tadına bakabilirsiniz Germencik’te.