Bursa Otel Fiyatları

Bursa otelleri, her yaştan tatil sever tarafından çeşitli sebepler nedeniyle tercih ediliyor. Dönemlerine göre farklılık gösteren Bursa otel fiyatları, Bursa otel fırsatları ile oldukça makul seviyelerde olmasıyla ön plana çıkıyor. Üstelik Bursa en iyi otellerle de oldukça ünlü bir şehirdir. Şehrin merkezine yakın otellerle konaklayabilir, dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bursa otelleri ayrıca konaklama konusunda büyük şehirlere olan yakınlığı sebebiyle seyahat konusunda da avantaj sağlıyor. Eğer siz de Bursa’da kalacak otel arıyorsanız TatilBudur.com’u incelemeye başlayabilir ve size en uygun otel fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Bursa Otelleri Fırsatları

Bursa otel fırsatlarını, gerek Bursa merkezdeki otellerde gerekse de Bursa tatil yerlerindeki otellerde yakalayabilmeniz mümkün. İsterseniz Bursa kaplıca otellerde günün yorgunluğunu atabilir ya da merkez Bursa otelleri ile nefis bir şehir manzarasına uyanabilirsiniz. Haydi, siz de şimdi otelleri incelemeye başlayın, Bursa otel fırsatlarının uygun fiyat seçenekleri ve taksit imkanlarından yararlanın.

Bursa Merkez Otelleri

Bursa merkezden ayrılmak istemeyenler için Set Başı Caddesi bölgesinde bulunan oteller konumu gereği oldukça ideal. Bursa tatil yerleri ve fiyatları bakımından büyük bir şehir olması sebebiyle oldukça avantajlı seçeneklerle dolu. Tarihi doku ile iç içe geçmiş Bursa otelleri için rezervasyon yaptırabilir, uygun fiyat seçenekleri ve taksit avantajları ile dilediğiniz otelde konaklayabilirsiniz.

Bursa Uygun Fiyatlı Oteller

Bursa’da bütçe dostu oteller ile rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Tarihi bölgelere yakın yerlerde konaklamak isterseniz, Hanlar bölgesi ve Ulucami yakınlarında da birçok ucuz Bursa oteli bulabilirsiniz. Ünü dünya sınırlarını aşmış Bursa termal otelleri de konaklama seçenekleri arasına ekleyebilirsiniz. Bursa Osmanlı döneminde de termal sularıyla oldukça bilinen bir şehirdi. Huzurlu ve sağlıklı bir tatil yapmak istiyorsanız uygun fiyatlı Bursa termal otelleri ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Cumalıkızık: Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Cumalıkızık Köyü, il merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Günümüzde turistlerin yoğun ilgisi sebebiyle kültür turları listelerinin en başında olan Cumalıkızık, aynı zamanda son yıllarda sinema sektörünün de ilgisini çekmiş, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış bir bölgedir.

Trilye: Hem günübirlik hem de birkaç gün kalıp tatil yapabileceğiniz, baştan sona keşfedilmesi gereken bir yer olan Trilye, uzun bir dönem Rum halkının yaşadığı bir bölgedir. Tarihi kiliselerini gezi rotanıza ekleyebilir ve günün ilk saatlerinde Trilye Plajı’na giderek denizin tadını çıkarabilirsiniz. Bursa gezilecek ve görülecek yerler listenize Trilye´yi mutlaka eklemelisiniz.

Bursa Kaplıcaları: Bursa, termal turizmin denilince akla ilk gelen yerlerden birisidir. Bursa otellerinde konaklamayı tercih ederseniz, şehrin kaplıcaları ile ünlü bölgelerine yolculuk yapabilirsiniz. Hatta Bursa termal otellerinde de konaklayarak şifalı suların tadını istediğiniz an çıkarabilirsiniz. Mustafa Kemal Paşa’daki Tümbüldek Kaplıcaları, Orhangazi’deki Keramet Kaplıcaları ve Oylat Kaplıcaları tercih edebileceğiniz termal bölgeler arasında bulunuyor.

Türbeler ve Camiler: Tarihi ve kültürel zenginliğiyle ziyaretçilerini kendisine hayran bıraktıran Bursa’da türbe ve camilerin sayısı bir hayli fazladır. Özellikle yıl içerisinde gelen turistlerin büyük bir kısmı sadece türbe ve camileri ziyaret ediyor. Yeşil Türbe, Yeşil Cami, Bursa Ulu Cami, Yıldırım Türbesi, Emir Sultan Cami ve Türbesi, Osman Gazi Türbesi, Orhan Gazi Cami ve Türbesi, Hatuniye Türbesi, Şehzade Mahmut Türbesi, Kara Mustafa Paşa Türbesi, Hamza Bey Türbesi, Kırgızlar Türbesi ve Üftade Cami, Bursa gezilecek yerler listenize dahil olabilecek yerlerden birkaçı.

Kilise ve Sinagoglar: Bursa’da farklı kültüre sahip medeniyetler hüküm sürmüştür. Bu yüzden Bursa’da cami ve türbelerin dışında kilise ve sinagogların da sayısı oldukça fazladır. Eğer tarihi yapılara ilginiz varsa İznik’teki Aziz Tryphonos Kilisesi, Koimesis Kilisesi, Mudanya’daki Kemerli Kilise, Kumyaka Taxiarchoi Kilisesi, Dereköy Kilisesi, Apostoloi Kilisesi ve Osmangazi’deki Geruş Sinagogu görmeniz gereken yapılar arasında bulunuyor.

Doğal Güzellikler: Bursa’nın her noktasında doğanın farklı yüzlerini görmeniz mümkün. Kestel’deki Saitabat Şelalesi, Karacabey’deki Dalyan Gölü, İznik’teki Sansarak Kanyonu, İznik Gölü, Osmangazi’deki Reşat Oyal Parkı, Botanik Park, İnegöl Ormanları, Oylat Şelalesi ve Oylat Mağarası Bursa’ya gelmişken ziyaret etmeniz gereken lokasyonlardan birkaçı.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa demek tabii ki İskender demek! Tam anlamıyla bir gurme şehri olan Bursa, Ege’ye, Trakya’ya, İç Anadolu’ya olan yakınlığı sebebiyle zengin bir mutfağa sahip. Bursa’ya gittiğinizde meşhur İskender kebabı mutlaka tatmalısınız. Ayrıca cantık, pideli köfte, İnegöl köfte, elbasan tava, kestane şekeri, tahinli pide, bağdat hurması, Kemalpaşa tatlısı, süt helvası, cevizli lokum, kırnaçe, kebapçe tatmanız gereken diğer Bursa lezzetleri arasında bulunuyor.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Muhteşem doğanın adresi Bursa otellerinde yaz ve kış sezonlarında muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Bursa merkez otelleri çevresinde gün içerisinde tarihi yerleri gezerek kültür hazinenize yeni bilgiler katabilirsiniz. Üstelik Bursa’da gezilecek birçok doğal güzellik de var. Bursa’ya gelmişken gezilecek yerleri tatil planınıza ekleyerek doğal bir yolculuğa çıkabilirsiniz.