Kullanıcı Yorumları
9.4/10 Fevkalade
Konum Bilgileri
Kılınçarslan mahallesi, 2. Sakarya Sk, Kaleiçi No:7, 07100 Muratpaşa/Antalya
Mevkii: Kaleiçi
Kampanyalar
Daha Fazla Göster
Tesis ile ilgili notlar
Evcil Hayvan Kabul Ediyor mu ? : Hayır
Sigara İçilebilir mi ? : Hayır
Kampanyalar
TatilBudur'da 9 Taksit Fırsatı!

Yapı Kredi World'e Özel Yurt İçi Otel Rezervasyonlarınıza Vade Farksız 9 Taksit ve Seçili Otellerde Ek %5 İndirim Fırsatı!

kampanya şartları
TatilBudur'dan Yapılacak Seçili Otel Rezervasyonlarında 7.500 TL'ye Varan WorldPuan!

35.000 TL-49.999 TL arası rezervasyonlara 2.500 TL, 50.000 TL - 99.999 TL arası rezervasyonlara 5.000 TL, 100.000 TL ve üzeri rezervasyonlara 7.500 TL Worldpuan!

kampanya şartları
Hepsipay'le Tek Tıkla Güvenle Öde!

Her rezervasyonda %10, toplam 500TL Hepsipara!

kampanya şartları
Genel Özellikler

Tesis açıklaması

Bulunduğu konum misafirlerine günün her saati çevre eğlence mekânları, alışveriş merkezleri, tarihi yerler ve sanatsal etkinlik alanlarına kolaylıkla ulaşım olanağı sağlar. Otelin işletme modelinde ise ‘Geleneksel Antalya Evi’ esas alınmaya çalışılmıştır. Evin sahipleri tarafından zamanında kullanılmış antika eşyalar, yine otelin odaları ve genel alanlarında kullanılarak tarihi doku korunmuş ve de zenginleştirilmiştir.

Otelin yer aldığı Kaleiçi / Antalya; Arkeolojik ve Kentsel Sit Alanı içerisindedir. Kaleiçi’nin Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi yapıları, Antalya Evlerinin en güzel örneklerini barındıran bir yer olma özelliği vardır.


Cedrus Oteli'nde Cumhuriyet Dönemi Kaleiçi Evlerinden biridir. Binanın 19. yüzyil sonlarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Konağın ilk sahibi Tevfik Işık, Antalya’ya ilk elektrik santralini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün isteği ile kuran kişidir.


Bu konağı da Tevfik Işık ve ailesine hediye etmiştir. Yapı, otel olmadan önce uzun yıllar boyunca Kültürler Evi olarak Müze işlevi ile kullanılmıştır. Konak orijinaline sadik kalınıp restore edilerek 2019 yılında otel haline getirilmiş; 11 odası (1 sng, 8dbl ve 2 deluxe), lobi, bahçesi ve bari ile hizmete açılmıştır.

Tesis lokasyon bilgileri

Otel lokasyonu itibariyle Kaleiçi’nin merkezinde yer almaktadir. Tarihi Kesik Minare’nin yani başında; Hidirlik Kulesine ve Hadrianus Kapisi’na (Üçkapilar) ise birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Yat Limanına yaklaşık 600m ve Antalya Uluslararası Havaalanı'na 11 km mesafedir.

Sahil

Tesisimiz ünlü Mermerli Plajı'na 600m, Konyaaltı Plajı'na ise 10 km mesafededir.

 

  • Emanet Kasa
  • İnternet
  • Wi-fi

* ile işaretli özellikler ücretlidir.
Cedrus Hotel