Otellerde konaklama talebinde bulunacak depremzedelerimizin gerekli bilgi ve yardımı almak üzere bulundukları ildeki AFAD ve/veya Valilik makamları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İKAMETGAH ADRESLERİNE GÖRE BELİRLENEN KONAKLAMA NOKTALARI

Afetzedelerin Tahliye Noktaları Hakkında - Basın Bülteni

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli deprem afetinden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyacı sebebiyle il dışına gitmek isteyenler için Jandarma birimlerince bulundukları illerde, aşağıda adresleri verilen tahliye alanları oluşturulmuştur.

Oluşturulan bu noktalara tahliye talebiyle başvuran vatandaşlarımızın tahliyesi yetkililerce belirlenecek olan en uygun vasıtalarla sağlanacaktır. Tahliyesi sağlanan vatandaşlarımız, gidecekleri illerdeki Valilikler ve AFAD koordinasyonunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilecektir.

Tahliye talepleri, illerin barınma kapasitesine göre planlanmaktadır.

Kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayıp afet bölgesinden ayrılmak isteyen vatandaşlarımız, çıkış yapmadan önce bulundukları yerlerdeki Jandarma tahliye noktalarına bildirim yapmaları halinde, gidecekleri illerdeki barınma noktalarına yönlendirmeler yapılacaktır.

Kaynak : AFAD Afetzedelerin Tahliye Noktaları Hakkında Basın Bülteni