Kartepe, Kocaeli

Kartepe, Kocaeli

Isı

12°

Rüzgar

12 km/sa

Kar Kalınlığı

0 cm

Zirve

1699 m

Pist Sayısı

0

Kamera

0 Adet

Kartepe Kayak Merkezi Hangi İlimizdedir?

Hem şehre yakınlığıyla bilinen hem de kış aylarının gözde noktalarından biri olan Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli iline bağlıdır. Kocaeli’nin çıkışında yer alan Maşukiye’de bulunan Kartepe Kayak Merkezi’nin İstanbul ile mesafesi ise 130 km’dir. İstanbul’a yakınlığından dolayı bu ünlü kayak merkezi özellikle hafta sonları harika bir aktivite alternatifi olarak yerini almaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi Pistleri

Kartepe Kayak Merkezi, kayak yapmayı seven her seviyeye uygun farklı pist özellikleriyle her misafirini mutlu edecek pist yapısına sahiptir. Kartepe Kayak Merkezi’nde 14 adet doğal pist bulunmaktadır. Kayak merkezinde pistler zorluk seviyelerine göre çok kolay, kolay, zor olarak ayrılmaktadır. Zor kategorisinde iki ayrı kırılım mevcuttur buna dair pistlere dair detaylı bilgiyi Kartepe pist haritası üzerinden incelemeniz mümkündür. Genel olarak pistlerin açılış ve kapanış saatleri 09.00 - 17.00 şeklindedir.

Kartepe Kayak Merkezi Canlı Kamera

Kartepe Kayak Merkezi canlı kameraları ile kayak merkezindeki ortama, kar kalınlığı bilgilerine ve daha pek çok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Bu bilgiler ışığında kış tatilinizi planlayabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Hava Durumu

Kartepe Kayak Merkezi, kış ayları boyunca soğuk ve kar yağışlarının sık görüldüğü bir iklimi ziyaretçileriyle paylaşmaktadır. Kasım ayı itibariyle kar yağışları başlayan bölgede Nisan ayı sonuna kadar kış tatili planınızı yapabilirsiniz. Sizler de tatilinizi planlamadan önce hava durumunu takip ederek uygun hava koşullarına dair planlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Rakım

Yoğun kar yağışları alan Kartepe Kayak Merkezi’nin rakımı 1608 metre olmaktadır. Kış aylarını keyifli bir taçlandırmak isteyenlerin uğrak noktası olan Kartepe Kayak Merkezi, ulaşım kolaylığı sayesinde de en çok tercih edilen kayak merkezlerinden biridir.

Kartepe Kayak Merkezi Pist Uzunluğu

Türkiye’nin dikkat çeken kayak merkezlerinden biri olan Kartepe Kayak Merkezi, yaklaşık olarak 1250 metreye kurulmuştur ve 42 kilometrelik pist alanı mevcuttur. Kartepe Kayak Merkezi’ni ziyaret edenleri 14 adet doğal pist,  3 adet telesiyej ve 2 adet T bar beklemektedir.

Kartepe Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Kışı temsil eden kayak sporunu gerçekleştirmek için 50-70 cm kar kalınlığına ihtiyaç bulunmaktadır. Kartepe Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı Kasım ayından Nisan sonuna varana kadar yaklaşık 1,5-3 metreyi bulmaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

Kartepe Kayak Merkezi’ne otobüs ya da özel aracınızla ulaşmanız mümkündür.

İstanbul’dan Kartepe’ye  E5 ve TEM otoyollarını kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan Kartepe’ye ise TEM otoyolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir’den Kartepe’ye kendi aracınızla uzun bir yolculukla karadan gidebilirsiniz, bu yolculuk yaklaşık olarak 7 saat sürecektir. Bu nedenle dilerseniz havayolunu kullanarak en yakın havalimanından kayak merkezine doğru yola çıkabilirsiniz.

Ayrıca TatilBudur turlarıyla otobüslerle de Kartepe’ye ulaşmanız mümkündür. Bu sayede daha avantajlı bir şekilde tatilinizi planlayabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezleri Otelleri

Kış sezonunda keyifli noktaların başında gelen Kartepe Kayak Merkezi Otelleri, her bütçeye ve her zevke uygun seçenekler sunmaktadır.

Sizler için en popüler Kartepe Kayak Merkezleri Otelleri’ni derledik;

  • The Green Park Kartepe Resort & Spa
  • Aileena Hotel & Villas
  • Dedeman Kartepe Kocaeli
  • My Green Hotell
  • El Garden Hotel & Spa

Kartepe Kayak Merkezi Turları

TatilBudur avantajlarıyla Kartepe Kayak Merkezi’ne gerçekleştirilen turlar sayesinde oldukça verimli ve keyifli bir gün geçirmeniz mümkündür. Beyaz bir ambiyansın içerisinde sakin bir gün geçirebilir ya da kayak yaparak güne adrenalin katabilirsiniz. Kayak dışında keyfini çıkarabileceğiniz alternatif eğlence yolları ise snowboard, big foot, kar motosikleti olabilir.

Kartepe Kayak Merkezi Haritası

Kartepe Kayak Merkezi Haritası sayesinde telesiyejlere, pistlere, geyik alanı tepesine, cafelere ve daha pek çok detaya kolayca ulaşabilirsiniz. Mevcut her nokta konusunda detaylı bilgi edinme imkanı bulabilirsiniz.