Sarıkamış, Kars

Sarıkamış, Kars

*

Isı

Rüzgar

20 km/sa

Kar Kalınlığı

0 cm

Zirve

2625 m

Pist Sayısı

0

Kamera

0 Adet

Sarıkamış Kayak Merkezi Hangi İlimizdedir?

Kayak denildiğinde ilk akla gelen lokasyonlardan biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars ilinde yer almaktadır. Çamurlu Dağı’nda bulunan Sarıkamış Kayak Merkezi çamlarla çevrili bir atmosfere sahiptir. Farklı bir kültüre ev sahipliği yapan Sarıkamış’ı da ayrıca bu tatil esnasında keşfetmenizi öneririz.

Sarıkamış Kayak Merkezi İletişim Bilgileri

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne farklı iletişim yollarından yararlanarak ulaşabilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne web sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz gibi 0474 223 21 36 numarası üzerinden de iletişime geçebilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi’ne e-mail aracılığıyla erişmek için info@sarikamisdagas.com.tr adresinden yararlanabilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi Canlı Kamera

Sarıkamış Kayak Merkezi Canlı Kamera ile bölgeyi inceleyebilir, kar kalınlığını öğrenebilirsiniz. Bu doğrultuda kış tatilinizi planlayabilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi Hava Durumu

Kasım ayından Mart ayına kadar kar yağışı alan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde hava durumu kış tatili yapmaya oldukça elverişlidir. Keyifli bir kayak tatili için hava durumunu tatilinizi planlarken takip etmeyi ihmal etmemenizi öneririz.

Sarıkamış Kayak Merkezi Kar Kalınlığı

Sarıkamış Kayak Merkezi her yıl yaklaşık 1,5 metre kar kalınlığı görmektedir. Kayak merkezi Kasım ayından Mart ayı sonuna kadar yağış almakta ve kış tatilinizi renkli bir şekilde geçirmenize olanak tanımaktadır. 

Sarıkamış Kayak Merkezi Fotoğrafları

Sarı Çam ormanlarıyla çevrili eşsiz bir ambiyans sunan Sarıkamış Kayak Merkezi benzersiz fotoğrafları da ortaya koymaktadır. Bu harika manzara da dilediğiniz gibi fotoğraf çekebilir buradaki anılarınızı ölümsüz kılabilirsiniz.

Sarıkamış Kayak Merkezi Pist Uzunluğu

Kar kalitesiyle ve çamlar arasında yer almasıyla eşsiz bir konuma sahip olan Sarıkamış Kayak Merkezi, Dünya’nın en uzun kayak pistlerinden biri olmaktadır. Pistin uzunluğu yaklaşık olarak 25 kilometreyi bulmaktadır. Sarıkamış Merkezi’nde pistler iki etaplıdır, zirveden 1. Etapa kadar olan alanda 5 pist bulunurken, 1. Etap sonrasında 2 pist vardır.

Sarıkamış Kayak Merkezi Hangi Dönemler Açık?

Sarıkamış Kayak Merkezi’de Aralık ayından Nisan ayına kadar keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu süre zarfında sadece bazı ülkelere özgü olan, kalitesiyle büyüleyen kristal kar türüne burada rastlayabilir ve eşsiz bir kış tatili deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Sarıkamış Kayak Merkezi Pist Haritası

Sarıkamış Kayak Merkezi pist haritası sayesinde pistlerin detaylarına ve zorluk seviyelerine ulaşabilirsiniz. Bu harita sayesinde size en uygun pisti bulma imkanı yakalayabilirsiniz. Haritada cafelere, zirveye ve daha pek çok detaya da kolayca ulaşabilirsiniz. 

Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri

Yılın uzun bir dönemi kar yağışı almasıyla fark yaratan ve keyifli bir kış tatiline zemin hazırlayan Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri her sene popülerliğini artırmaktadır.

Bizler de sizin için popüler olan Sarıkamış Kayak Merkezi Otelleri’ni sizler için listeledik;

  • Sarpino Mountain Hotel
  • Sarıkamış Kayı Resort Hotel
  • Kayı Snow Otel
  • Yakupoğlu Hotel
  • Rönesans Hotel Sarıkamış