Kalkan Gezilecek ve Görülecek Yerler

İslamlar Köyü: Kalkan’a 6 kilometre uzaklıktaki İslamlar Köyü, yıl geçtikte gelişen bir yerleşim alanıdır. Yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken köyde yöre halkının doğal yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Köyün bağları ve ormanları arasında yürüyüşler yapabilir ve köy restoranlarında yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz. Kısaca İslamlar Köyü’nde karmaşadan uzak, huzurlu bir gün bekliyor sizleri.

Bezirgan Yaylası: İslamlar Köyü’ne yakın mesafede bulunuyor Bezirgan Yaylası. Yayla, genellikle tur organizasyonlarının önemli bir durağı.

Kaputaş Plajı: Kalkan’ın en ünlü plajıdır Kaputaş. Dünyanın en çekici plajları arasında gösteriliyor. Turkuazdan maviye dönen bir denize sahip olan Kaputaş Plajı’nda günün en keyifli anlarını geçirebilirsiniz. Plaj; Kaş’a 17 kilometre, Kalkan’a ise 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Fırnaz Koyu: Kalkan-Yeşilköy’de yer alan, manzarası ve doğasıyla birçok aktiviteye imkân sağlayan Fırnaz Koyu, gezi listenize alabileceğiniz bir yer. Özellikle mavi yolculuk yapan yatların uğrak noktası olan koyda denize girebilir, çevresini keşfetmek için yürüyüşler yapabilirsiniz.

Antiphellos Antik Kenti: Kaş Merkez’de yer alan Antiphellos Antik Kenti, tarihe ışık tutan eserleri ile Kalkan gezilecek yerler listenizde mutlaka yer vermeniz gereken bir nokta. Likya lahitleri, antik tiyatro ve kaya mezarları antik şehrin en önemli kalıntıları arasında.

Kalkan Yapılacak Aktiviteler

  • Kalkan’dan günlük tekne turlarına katılmak, yapacağınız aktivitelerin ilk sıralarında olmalı. Tatilinizin 3. veya 4. gününde tekne turuna çıkabilirsiniz. Uygun fiyatlara sahip olan turlar birçok koya gitmekte. Gün içindeki yemekler de turun içine dahil.
  • Kaş Kalkan’ın birçok noktasında dalış yapmak mümkün. Sualtı dünyasına ilginiz varsa Kalkan’ın sahip olduğu ve akvaryumu andıran denizinde dalışlar gerçekleştirebilirsiniz. Fare Adası, Yılan Adası ve Fırnaz Koyu’nu dalış için tercih edebilirsiniz. Kalkan’da dalış eğitimi veren dalış merkezleri de bulunuyor.
  • Sadece deniz yolculuğuyla ulaşılan Mavi Mağara’ya gidip, mağaranın içerisinde kesinlikle yüzmelisiniz. Kalkan’a 6 kilometrelik bir mesafede yer alıyor Mavi Mağara.
  • Yamaç paraşütü, Kalkan’da yapılan en keyifli ve en heyecan verici aktivitelerinden biri. Kalkan, coğrafi şartlarından dolayı yamaç paraşütü için ideal bir bölge ve özellikle yaz sezonunda en rağbet gören aktivitelerin başında geliyor.
  • Kalkan’da Ne Yenir?

    Kalkan’ın zengin mönülere sahip olan küçük restoranlarında Akdeniz mutfağı başta olmak üzere birçok lezzetten tadabilirsiniz. Bölgenin yöresel yemeklerinde Akdeniz mutfağı etkili. Zeytinyağlıların ağırlıklı olarak bulunduğu yemek çeşitleri arasında deniz ürünleri de ön planda. Kalkan’a gitmişken; sac kavurma, kuzu kebabı, mercan, palamut ve orfoz yemeyi ihmal etmeyin.