Kalamar Koyu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Patara Plajı: Kaplumbağaların yumurtalarını koyduğu bir nokta olması sebebiyle koruma altına alınmıştır Patara Plajı. Maviden turkuaza dönen bir denize sahip olan plaj, geniş ve uzun kumsalıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Plajda zaman geçirdiğiniz günlerde Patara Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Antik kent, plaja yakın bir konumda yer alıyor.

Fırnaz Koyu: Kalkan’dan yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta kalan Fırnaz Koyu, denize girmek için tercih edebileceğiniz bir nokta. Kalkan Yeşilköy mevkiinde yer alan koy, özellikle tekne ve yatların rotasını çevirdiği yerlerden biri olup, koyun küçük plajı yaz sezonu boyunca hareketliliğini korur. Fırnaz Koyu’nun en popüler aktivitesi ise plajın yanında yapılan çamur banyosudur. Hem denize girmek hem çamur banyosu yapmak hem de fotoğraf çekmek için Kalamar Koyu gezilecek ve görülecek yerler listenize Fırnaz Koyu’nun dahil edebilirsiniz.

İslamlar Köyü: Kalkan’dan yalnızca 7 kilometrelik bir mesafede yer alan İslamlar Köyü, son yıllarda turizm açısından gelişme göstermiş olup, turistlerin uğramadan geçmediği bir yer haline gelmiştir. İslamlar Köyü’ne giden yol zeytin, çam ağaçları ve bağlarla çevrilidir. Son yıllarda gördüğü yoğun ilgi nedeniyle köy halkı restoran ve alabalık çiftlikleri kurmuştur. İslamlar Köyü’nü Kalamar Koyu tatilinize dahil ederek köyün ünlü kahvaltısını deneme ve doğasını tanıma şansı yakalayabilirsiniz.

Kalamar Koyu Yapılacak Aktiviteler

  • Kalamar Koyu’nun plajında denize girerken çamur banyosu yapmayı ihmal etmeyin.
  • Kalkan tekne turlarıyla Kekova ve Üçağız başta olmak üzere Kaş’ın çevresini keşfetme imkanı yakalayın.
  • Kalkan dalış turlarına katılarak Fırnaz Koyu başta olmak üzere Kalkan açıklarındaki Sakarya batığı, Frank duvarı gibi görülmeye değer sualtı zenginliklerine sahip noktalarda dalış yapın.
  • Üç tarafı dağlarla çevrili olan Kalkan’ın en popüler aktivitelerinden biri yamaç paraşütüdür. Bölgenin yüksek tepelerinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü programlarına mutlaka katılın.
  • Kalamar Koyu’nda Ne Yenir?

    Antalya’nın yöresel mutfağına hâkim bir yemek kültürü vardır Kaş-Kalkan’ın. Kalamar Koyu restoranlarında da yöresel lezzetlerden dilediğiniz kadar tadabilirsiniz. Antalya mutfağını şekillendiren zeytinyağlıların yanı sıra; kefal, mercan, palamut, ıstakoz gibi balık çeşitlerini Kalkan-Kalamar Koyu’ndaki restoranlarda kesinlikle denemelisiniz. Kuzu kebabı, sac kavurma, salata çeşitleri ve gözleme de tercih edebileceğiniz yöresel yemekler arasındadır. Alternatif olarak Kalkan’daki kafe ve büfelerden gözleme ve fast food gibi ürünleri tüketebilirsiniz.