Tekirova Gezilecek ve Görülecek Yerler

Phaselis Koyu: Tekirova’nın en rağbet gören noktalarının başındadır Phaselis Koyu. Faselis olarak da adlandırılan koy, tertemiz ve masmavi bir denize sahip. Ayrıca yatların uğramadan geçmedikleri bir yer. Doğası ve dinlendiren havasında kamp yapabilmek de mümkün.

Phaselis Antik Kenti: Phaselis Koyu’nda sadece denize girip, temiz havanın tadını çıkarmakla kalmayın; aynı bölgede Phaselis Antik Kenti´ni de Tekirova gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyerek tarihi bir yolculuğa çıkın. Kentin kuruluşu M.Ö. 7. yüzyıla dayanıyor ve günümüze birçok kalıntı getirmiş durumda.

Üç Adalar: Kemer’in en ünlü dalış noktası Üç Adalar, Tekirova’ya oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Bölgede dalış merkezleri de bulunuyor. Sualtı dünyasına özel bir ilginiz varsa, Üç Adalar’a giderek hem doğa gezileri yapabilir hem de dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Olimpos: Tekirova’ya yakın bir mesafede bulunan Olimpos’a sadece bir gün ayırın. Olimpos’ta bulunduğunuz zamanlarda hem bölgeye keşif gezileri yapın hem de tertemiz plajların tadını çıkarın. Çıralı Köyü’ndeki Yanartaş da Tekirova gezilecek yerler listenizde mutlaka olsun.

Tekirova Yapılacak Aktiviteler

  • Tekirova tatilinizde tekne turuna katılarak Tekirova ve çevresini keşfedin.
  • Üç Adalar’a giderek dalış yapın.
  • Sıcak havalardan her bunaldığınızda Tekirova plajlarına giderek serin suların tadını çıkarın.
  • Kemer Merkez’deki mağaza ve dükkânlarda küçük bir alışveriş turuna çıkın.
  • Tekirova’nın çok fazla bar ve diskosu bulunmuyor. İlçe merkezine giderek sabahın ilk ışıklarına kadar Kemer barlarında eğlenin.
  • Tekirova’da Ne Yenir?

    Akdeniz yemek kültürünün etkili olduğu Kemer Tekirova’da yöresel yemeklerin yanı sıra; fast food, kokoreç ve midye yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Bölgenin yöresel yemekleri arasında zeytinyağlılar ve sebzeler ön plana çıkıyor. Hulüklü, lezzet çıkısı, cive, sarma denemeniz gereken ilk tatlar arasında. Diğer taraftan Tekirova´nın küçük esnaf lokantalarında mevsimine göre balık yiyebilirsiniz.