Davraz Gezilecek ve Görülecek Yerler

Davraz Kayak Merkezi: Isparta’da karların tadını çıkarmak isteyenlerin ziyaret ettiği Davraz Kayak Merkezi, şehir merkezine 26 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Kayak merkezinde konaklama tesisleri, dağ kafeteryaları, her seviyeye uygun pistler, telesiyej ve teleskiler bulunmakta… Eğirdir ve Kovada gölleri arasında yükselen Davraz Dağı’nın nefes kesen güzelliğini kayak yaparak keşfedebilirsiniz. Ayrıca snowboard için de oldukça idealdir Davraz Kayak Merkezi.

Eğirdir Gölü: Davraz’ın sadece kış aylarında değil, aynı zamanda bahar ve yaz aylarında da gidilebileceğinin bir kanıtıdır Eğirdir Gölü. Yüz ölçümü açısından Türkiye’nin en büyük 4. gölü olma özelliği taşıyor. Göl kıyısı boyunca yürüyüş yapmak, fotoğraf çekmek veya sadece dinlenmek ve huzur bulmak için gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Gölün üzerinde iki küçük ada bulunuyor. Balıkçılık, avcılık ve tarımın elverişli olduğu Eğirdir Gölü, son yıllarda turizmin gelişen kollarından biri haline gelmiştir. Göl ve çevresinde; avcılık, binicilik, yüzme, yamaç paraşütü, sörf, foto safari gibi birçok aktiviteyi yapma imkanınız bulunuyor. Davraz gezilecek ve görülecek yerler listenize Eğirdir Gölü’nü mutlaka ekleyin.

Davraz Yapılacak Aktiviteler

  • Davraz Kayak Merkezi’nde kayak ve snowboard gibi kış sporları aktivitelerine katılın.
  • Eğirdir Gölü ve çevresinde doğa yürüyüşleri yapın. Ayrıca; binicilik, avcılık, sörf, kürek, yüzme ve yamaç paraşütü göl ve çevresinde yapılan aktiviteler arasında… Yamaç paraşütü için özellikle Eğirdir ilçesindeki Karatepe mevkiini tercih edin.
  • Davraz’da Ne Yenir?

    Tarım üretiminin yoğun olarak yapıldığı Isparta, çok çeşitli bir mutfak kültürüne hakim. Özellikle hafif ve sağlıklı yemeklerin ön planda olduğu Davraz’da, Isparta’nın tüm yöre lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlar bulunuyor. Tatar böreği, fasulye boranısı, çömlek kebabı, sazan dolması, tandır kebabı, sıyırma ve ovmaç çorbası Isparta-Davraz’da ilk denemeniz gereken yöresel yemeklerdir.