Avcılar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Marmara Caddesi: Avcılar’ın merkezi bir noktasında bulunan Marmara Caddesi, uzun alanı boyunca büfeler, ayakkabı-giyim mağazaları, iş hanları, kuyumcular, kafe ve restoranlara ev sahipliği yapıyor. Bu sebepten dolayı gün boyunca hareketliliğini hiç yitirmeyen bir noktadır.

Avcılar Sahil Parkı: Marmara Caddesi’nden aşağı doğru inildiğinde yemyeşil bir alanın arkasından sahili görmek mümkün… Avcılar Sahil Parkı’nda çocuk oyun alanları, piknik masaları, yürüyüş parkurları, spor aletleri alanı bulunuyor. Gün boyunca yürüyüş yapmak, fotoğraf çekmek, bir şeyler yemek için Avcılar Sahil Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca sahil boyunca çeşitli restoranlar, bar ve gece kulüpleri de yerini almış durumda…

Atatürk Evi Müzesi: Avcılar Sahil Parkı’nın hemen girişinde yer alıyor Atatürk Evi Müzesi. Atatürk’ün doğduğu evin bir benzeri olan müze, deniz otobüsü iskelesine oldukça yakın. Müzenin girişinde Sivas ve Erzurum kongrelerinin meclis binalarına benzeyen maketler var.

Avcılar Yapılacak Aktiviteler

  • Avcılar Sahil Park’ta yürüyüş yapmadan, bisiklete binmeden, sahil kıyısı boyunca sıralanan barlarda eğlenmeden Avcılar’dan ayrılmayın.
  • Marmara Caddesi ve ara sokaklardaki mağazalarda alışveriş yapın. Avcılar E-5 yolu üzerinde sıralanan alışveriş merkezlerine de uğrayabilirsiniz.
  • Avcılar’da Ne Yenir?

    Avcılar’da her damak tadına hitap eden restoran, lokanta ve kafe bulunuyor. Özellikle Marmara Caddesi üzerindeki kumpir, döner, kebap, lahmacun, pide ve fast food ürünlerini tadabileceğiniz restoranların sayısı oldukça fazla… Caddenin ara sokaklarında az da olsa ev yemekleri sunan mekânları da tercih edebilirsiniz.