Beylikdüzü Gezilecek ve Görülecek Yerler

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi: Yılın belli dönemlerinde uluslararası fuarlara ev sahipliği yapıyor Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi. Kitap fuarı, turizm fuarı, teknoloji fuarı her yıl sürekli açılan fuarlardır. Fuar alanı 22 toplantı salonu, 10 kafeterya, restoran, kablosuz internet ve çok sayıda ziyaretçi girişine sahip.

Beylikdüzü Sahili: Beylikdüzü halkının yaz sezonu boyunca piknik yaptığı, kitap okuduğu, yürüyüş yaptığı Beylikdüzü sahili, çeşitli etkinliklerle de dönem dönem hareketleniyor. Sahil boyunca kafeler, restoranlar ve eğlence mekânları da mevcut. Özellikle akşam saatlerinde vakit geçirilebilecek bir noktadır.

Büyükçekmece: Büyükçekmece, konum itibariyle Beylikdüzü’ne oldukça yakın. Otobüs ve minibüslerle ulaşımın mümkün olduğu Büyükçekmece’de; Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Kurşunlu Han ve Sokullu Mehmet Paşa Camii’ni Beylikdüzü gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka dahil etmelisiniz.

Beylikdüzü Yapılacak Aktiviteler

  • Beylikdüzü alışveriş merkezleriyle ünlü bir ilçedir. Birbirine yakın konumda yer alan alışveriş merkezlerine giderek giyim, ayakkabı, takı ve spor mağazalarına mutlaka uğrayın.
  • Beylikdüzü sahilinde yürüyüş ve piknik yapmadan evinize dönmeyin.
  • Beylikdüzü’nde Ne Yenir?

    Sitelerin ve iş merkezlerinin yükseldiği Beylikdüzü’nde şık ve bir o kadar hizmet kalitesi yüksek restoranlar bulunuyor. İlçenin hem ara sokaklarında hem caddelerinde hem de alışveriş merkezlerinde sayılamayacak kadar restoran ve lokanta yer almakta… Kebap, döner, pide, zeytinyağlı ev yemekleri ve İstanbul yöresel mutfağındaki sayısız yemeğin tadına bakabilirsiniz Beylikdüzü restoranlarında. Tercihinizi pizza, hamburger, gözleme gibi günlük atıştırabileceğiniz lezzetlerden yana da kullanabilirsiniz.