Küçükçekmece Gezilecek ve Görülecek Yerler

Küçükçekmece Gölü: Küçükçekmece Gölü, günümüzde mesire yeri, dinlenme alanı ve yürüyüş mekânı olarak ilgi görüyor. Eşkinoz, Nakkaş Deresi ve Sazlıdere’den beslenen göl, yeşil bir alana hâkim olup, yüz ölçümü 16 kilometrekaredir. Aynı zamanda göçmen kuşların dinlenme alanları arasında olup, Bacak ve saz delicesinin ise üreme noktasıdır. Göl kıyısı boyunca piknik yapanlar rastlamak mümkün.

Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi: Küçükçekmece’nin Halkalı semtinde yer alıyor Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi. Nostaljik otomobillerin sergilendiği müzede, 1886’dan bu yana kullanılmış olan otomobil örneklerini görebilirsiniz. 1886 model Benz, 1899 model Decouvelle, 1979 model Porsche müzenin en dikkat çeken otomobilleri.

Küçükçekmece Yapılacak Aktiviteler

  • Küçükçekmece Gölü kıyısında piknik yapın. Sabah yürüyüşleri için de göl kıyısını tercih edebilirsiniz.
  • Kültür ve sanat merkezlerinde düzenlenen sergi günlerini kaçırmayın.
  • İlçeye yakın bar ve diskolarda gece geç saatlere kadar eğlenin. Avcılar sahilinde kalan barlar oldukça popüler.
  • Küçükçekmece’de Ne Yenir?

    Küçükçekmece, Türk mutfağının en seçkin yemeklerini sunduğu çeşitli restoranlara sahip. Kebap, dürüm ve lahmacun üzerine hizmet veren restoranların sayısı oldukça fazladır. Küçükçekmece Gölü’ne yakın yerlerde ise genellikle et ve balık restoranları bulunuyor. Tercihinizi pizza, hamburger ve pide yiyebileceğiniz mekânlardan yana da kullanabilirsiniz.