Avsallar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Avsallar Plajları: Avsallar gezilecek ve görülecek yerlerin sayısı oldukça az. İlk olarak, Alanya Avsallar’ın 5 kilometrelik sahil şeridindeki plajlarında gün boyu serinleyebilir, aynı zamanda su sporları aktivitelerine katılabilirsiniz. Özellikle ünü ülke sınırlarını aşmış olan İncekum Plajı, denize girmek için ilk tercihiniz olmalı. İsmi gibi ince bir kum yapısına sahip olan plajda şezlong ve şemsiye bulunuyor.

Alanya Merkez: Alanya Merkez, Avsallar’a 24 kilometre mesafede... Avsallar’dan kalkan dolmuşlarla Alanya Merkez’e geçerek gün boyu gezebilir ve buradaki tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Alanya Kalesi ve Kızıl Kule Alanya’nın simgeleri arasında olup, bölgede görmenizi gereken ilk noktalar. Alanya’nın en popüler plajı olan Kleopatra’da ve Damlataş Plajı’nda denize girebilirsiniz. Antalya’nın en yoğun ilgiyi gören tatil bölgesi olduğu için birçok beldeye Alanya’dan kalkan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

Avsallar Yapılacak Aktiviteler

  • Alanya Avsallar’daki plajlarda denizin tadını çıkarın.
  • Eğer merakınız varsa dalış yaparak sualtı dünyasını keşfedin.
  • Bisiklet kiralayarak Avsallar’ın doğasına yakından dokunun.
  • Alanya Merkez’e geçerek tekne turlarına katılın.
  • Akşam saatlerini Alanya gece hayatını keşfederek değerlendirin. Alanya´da her müzik zevkine uygun mekanlar bulunuyor.
  • Avsallar’da Ne Yenir?

    Alanya’nın çeşitli yöresel yemeklerini Avsallar restoranlarında tadabilirsiniz. Her Akdeniz bölgesi gibi Avsallar’da da zeytinyağlı yemeklerin ve balık çeşitlerinin yeri ayrıdır. Döğme aşı, bumbar, taze ülübü yemeği, mantar, laba ve şepit Avsallar’ın en ünlü yemeklerini oluşturuyor. Tatlılardan ise öksüz helvası ve turunç reçelini deneyebilirsiniz.